בשבוע שעבר הלך לעולמו השחקן לוק פרי בגיל 52 בלבד, אחרי שלא הצליח להתאושש משבץ מוחי. התגובות למותו של השחקן היו מפתיעות בעוצמתן, מהדורות סיקרו את מותו של כוכב שנות התשעים, הרשתות החברתיות היו מלאות בפוסטים משתפכים לגבי אליל הנעורים, ומעריצים ברחבי העולם בכו על לכתו של גיבור הילדות שלהם, שלנצח ייזכר כדילן מקיי, הילד הרע והנוגה מבברלי הילס 90210.

למרות הכוונות הטובות, יש מי שסובלת מההד התקשורתי סביב מותו של פרי ומהמעריצים האובססיביים שעדיין מתאבלים. סופי פרי, בתו בת ה-18 של השחקן, מקבלת בימים האחרונים הודעות נאצה ממעריצים שמבקרים את האופן בו היא מתאבלת על אביה. מסתבר שהתמונות אותן היא בוחרת לשתף והמילים בהן היא משתמשת לא מרגישות לכמה מהמבקרים מספיק עצובות עבור נערה צעירה שרק איבדה את אביה. כן, אם חשבתם ששיימינג שנוגע למראה, משקל או נטייה מינית הוא אכזרי, קבלו את הדבר הבא ברשתות החברתיות: שיימינג אבל. העולם מעולם לא היה מקום שיפוטי יותר.

 

כיאה לבתו של דילן מקיי, פרי הצעירה, שנמצאת באבל כבד ונאלצת להתמודד עם בריונות הרשת, לא נשארה חייבת ופרסמה פוסט ארוך בתגובה לטרולים שתקפו אותה: "מאז שאבא שלי נפטר קיבלתי המון תשומת לב ברשתות החברתיות", היא כתבה, "רובה הייתה חיובית, אבל כמובן שיש אנשים שפשוט לא יכולים להיות נחמדים. אני כותבת כדי להבהיר שלא ביקשתי את תשומת הלב הזאת, ולא ביקשתי להיזרק לתוך זרקור וירטואלי. אני לא רוצה לפגוע באף אחד אבל אני גם לא מתכוונת לספק את הצרכים והאמונות של אנשים אחרים".

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Since my dad died I have received a lot of attention online. And most of it has been positive but of course, some people just can’t be nice. And I’m here to say that I did not ask for this attention, I did not ask to be thrown into some virtual spotlight, and while I don’t mean to offend anybody, I’m also not going to cater to any one else’s needs and beliefs. I’m 18. I swear like a sailor and sometimes I dress like a hooker. And I support causes and you may not. And most importantly. I am going to laugh and smile and live my normal life. YES I am hurt and sad and crying and beside myself with what happened to my dad. It’s the worst thing to ever happen in my life. And I am torn the fuck up over it. But I’m not going to sit in my room and cry day in and day out until the internet has deemed it appropriate for me to do otherwise. And if you knew my dad you would know he wouldnt want me to. So you shouldn’t either. So to those of you shaming me for my language and my wardrobe and most disgustingly, my grieving process, do us both the favor and just unfollow. It’s a waste of both of your time.

A post shared by Sophie Perry (@lemonperry) on

סופי המשיכה והזכירה לכולם שהיא רק בת 18: "אני מקללת כמו מלח ולפעמים מתלבשת כמו נערת ליווי", היא כתבה באומץ רב ובלי פילטרים והדגישה שתהליך האבל שלה הוא שונה. "כן, כואב לי ואני עצובה ובוכה בגלל מה שקרה לאבא שלי. זה הדבר הנורא ביותר שאי פעם קרה לי בחיים ואני שבורה לחתיכות בגלל זה. אבל אני לא מתכוונת לשבת בחדר שלי ולבכות ימים ולילות עד שהאינטרנט יחליט שזה נכון עבורי לעשות משהו אחר".

פרי הזכירה לכולם שלמרות שאביה היה חלק בלתי נפרד מהחיים של מעריציו בתקופות מסוימות, היא מכירה אותו הכי טוב מכולם: "אם הייתם מכירים את אבא שלי, הייתם יודעים שהוא לא היה רוצה שאני אתנהג ככה. וגם אתם לא צריכים. אז אם את/ה עושה לי שיימינג על השפה שלי ועל המלתחה שלי ולמרבה הגועל על תהליך האבל שלי, תעשה לשנינו טובה ופשוט אל תעקוב אחריי. זה בזבוז זמן של שנינו".