ביום שישי האחרון פרסמה אלינה לוי, כוכבת "האח הגדול" בדימוס וכוכבת "הישרדות" לעתיד, פוסט חשוב שמשום מה לא קיבל מספיק תהודה כמו שהיה אמור לקבל. לוי כתבה על הירידה הקיצונית במשקל במהלך צילומי "הישרדות", סיפרה כיצד עלתה 7 קילו מאז שחזרה ובעיקר תקפה את כל אלו שאומרים לה להיזהר לא לעלות יותר מידי במשקל: "המשפטים של 'תיזהרי את לא תאהבי את עצמך אם תעלי עוד במשקל' אלה משפטים שאין להם מקום יותר. האהבה שלי כלפי הגוף שלי היא לא תחת תנאים! הגוף שלנו משתנה כמו כל דבר בחיים. אני אוהבת את עצמי שרירית כשאני מלמדת 7 שעות ביום כל יום ואני אוהבת את עצמי עם לחיים שגדלות וירכיים שקצת מתעגלות סוף סוף והאמת שממש כיף לי להעניק לגוף שלי לאכול מה שהוא רוצה. סקסיות זה לחיות את החיים במלואם, זאת אנרגיית חיים בגוף וחיות. ושום רזון לא שווה תשישות ואת איבוד החשק לחיות את החיים האלה במלואם ובתשוקה".

כוכבת הריאליטי שבעטה באומץ בכל המלעיזים קבל עם ועדה היא לא הראשונה שעושה את זה. מסתבר שלהיות אמיתי ולכתוב לעוקבים שלך ולעולם את מה שאתה באמת חושב הפך לטרנד בביצה. הרשת החברתית שגורמת לכולם להציג מציאות מושלמת ולהתנהג כאילו החיים שלהם הם סט צילומים מתמשך, מאפשרת לרבים לחשוף במקביל "את האמת שלהם" בלי לפחד. בעיקר כשהיא נוגעת לאהבה עצמית, שנאת חינם ומה שביניהם.

בלי לזלזל בכנות ובפתיחות המרשימה של מפורסמי ארצנו, פוסטים חושפניים ואמיצים של סלבס הפכו לדבר שבשגרה שקורה לפחות פעם בשבוע. השבוע הזה, למשל, היה של נטלי דדון ורוני דלומי. דדון העלתה רק אתמול פוסט ארוך שאתרי הבידור סיכמו במשפט "איכס, אמא מגעילה שאני", בו נזפה בעוקבים שתוקפים אותה ואת האימהות שלה בגלל התמונות שהיא מעלה ופחות או יותר סילקה אותם מהעמוד שלה: "תסתכלו על התמונה טוב טוב!!! אם אתם מקבלים תחושה שלילית, מועקה או צורך לשפוך רעל והדמות אחריה אתם עוקבים שהיא בעצם אדם לכל דבר מעלה בכם גועל. פשוט אל תהיו! אז סבבה שלמדתי לדלג מעל תגובות ורבים גם לחסום... אבל עזבו אותי, למה אתם עושים את זה לעצמכם?". את הפוסט חתמה במשפט: #רקאהבהתנצח ו"פרגון מאריך חיים ומונע קמטים זה מדעי וזה נכון". ואם אתם חושבים שמדובר בזריקת אומץ חד פעמית אתם טועים, מדובר באושיה שלא מתביישת לדבר על מה שמפריע לה וכבר כתבה בעבר בפתיחות על הגוף שלה, סגנון האימהות שלה, ועל תגובות "רעילות" של גולשים לרזון שלה.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

גם פה אני בלי בגדים, איכס אמא מגעילה שאני 😱 תסתכלו על התמונה טוב טוב!!! אם אתם מקבלים תחושה שלילית, מועקה או צורך לשפוך רעל והדמות אחריה אתם עוקבים שהיא בעצם אדם לכל דבר מעלה בכם גועל . פשוט אל תהיו! אז סבבה שלמדתי לדלג מעל תגובות ורבים גם לחסום... אבל עזבו אותי , למה אתם עושים את זה לעצמכם????!??!! מה זה הדור המזוכיסטי הזה????? קיבלתם השראה ?!??! עושה לכם נעים לחוות את האימהות שלי?!? את דרך החיים שלי?!?! קיבלתם רעיון לאיזו שמלה לשים וקצת סטייל שאתם מאמצים?!?? הקמתי אתכם להשקיע בעצמכם, אולי איזה אימון טוב?!??? רעיון לחופשה הבאה שלכם??? הצלחתם לצחוק בבוקר מסטורי של פצפץ ולהזיל דמעה מקטע של ספר שהרגשתי שמגיע לכולם??!? אנחנו עושים לכם טוב????? תישארו! מה נותן לעקוב אחרי אדם שמייצר בכם מירמור , תחשבו על עצמכם קודם כל ותהיו רק איפה שעושה לכם טוב♥️ #רקאהבהתנצח ופרגון מאריך חיים ומונע קמטים זה מדעי וזה נכון!

A post shared by Nataly Dadon (@natalydadon) on

לעומת נטלי דדון, רוני דלומי פרסמה השבוע בפעם הראשונה פוסט ארוך ואישי. זוכת "כוכב נולד", שנחשבת לאחת הכוכבות המתוקות והאמיתיות בתחום, כתבה על הגבות שלה (?) שהיו בעבר גבה, ובעיקר השתפכה על הצורך להעלות תמונות פוטוגניות, על הרצון להיות טבעית ועל היופי שבחיים: "אז בהחלט יש לי שקיות שחורות מתחת לעיניים, הבטן יוצאת לי מיד אחרי הקפה הראשון של הבוקר, השיער לא תמיד מסתדר לי ותמיד אני עלולה להירדם בפה פתוח בתוך חדר מלא אנשים ורק להתפלל שלא נחרתי. וכמובן שיש גם רגעים שבהם אני בוכה או חוששת. וגם בפירוק ובבלאגן שיש בהם אני מוצאת יופי, גם אם הם לא יפים (גם אם לא באותו רגע גם אם חודשים אחרי)". הפוסט של דלומי זכה ל-5082 לייקים ועשרות שיתופים, חלק מטרנד או מסמך אמיץ ומרגש על גבות פרועות? תשפטו אתם.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

יום אחד, כשהייתי בכיתה ו׳ פתאום התעוררתי וגיליתי שיש לי גבה . לא גבות , גבה. אני מבטיחה לכם , היא היתה שם כנראה עוד הרבה לפני אותו יום . פשוט לא ראיתי . לא הסתכלתי בכלל לאיזור ! הייתי עסוקה בלרקוד ולשיר , בללכת לצופים ולחזור הביתה ולנסות להבין מה זה לעזאזל פרזנט פרפקט וסימפל ומה ההבדל ביניהם ?! . היה שם גם ניסיון עמוק להבין מי אני ומה אני רוצה להיות אבל זה כבר לפוסט אחר . ולמה אני מספרת לכם על זה ? כי היום , ממש כאן , שמים לב להכל . התאורה, הזוית, הפורטרט, השיער, הסנטר הנמוך ובטח שגם הגבות😅 בתמונה הזו למשל ,ביקשתי מאלון שיצלם אותי(פלייייז) וחיפשנו את הזוית הטובה ביותר עם התאורה הכי מוצלחת והמצלמה היתה כמובן על פורטרט ועשינו מאה תמונות כדי שתצא אחת טובה ! ואל תטעו , נהניתי לדגמן קצת , נהניתי להתגנדר ובטח שנהניתי להציק לאלון שיצלם אותי😂האם זה נחשב פרזנט פרפקט?!. אבל בתמונה הבאה אני שמחה ומתרגשת לא פחות אחרי חזרות למאמה מיה , שוחה בזיעה , בלי תאורה ובלי כלום , תמונה אחת, רגע בזמן פשוט כמשמעו. זה בטוח פרזנט סימפל! ולהלן המסקנה : החיים בצורתם הטבעית והגולמית ביותר , ממלאים את לבי מאוד. אבל החיים בצורתם הטבעית הזו , לא תמיד פוטוגניים,ואילו הפוטוגניות לרוב לא נובעת מהספונטניות אותה היא מתיימרת לדגמן. אז בהחלט יש לי שקיות שחורות מתחת לעיניים , הבטן יוצאת לי מיד אחרי הקפה הראשון של הבוקר, השיער לא תמיד מסתדר לי ותמיד אני עלולה להירדם בפה פתוח בתוך חדר מלא אנשים ורק להתפלל שלא נחרתי . וכמובן שיש גם רגעים שבהם אני בוכה או חוששת. וגם בפירוק ובבלאגן שיש בהם אני מוצאת יופי, גם אם הם לא יפים ( גם אם לא באותו רגע , גם אם חודשים אחרי) . כי הם חלק מהדרך , כי ככה גדלים , כי היתה שם כתף של מישהו שאני אוהבת , כי זה נותן משמעות הרבה יותר גדולה ועומק לחיוך שמגיע אחרי ושאר קלישאות שמוכיחות את עצמן כנכונות . אז לא, זה לא פוסט הטפה , וזה לא פוסט ״מתייפייף״ תרתי משמע😅.גם אני אוהבת להתלבש יפה ולעשות תמונות יפות ולהתגנדר זה רק שלא תמיד אני נראית ממש ממש ככה . אני גם לא מחדשת כלום 🤗 אבל זו בהחלט התמונה המלאה מהזווית שלי (תרתי משמע,שוב!) וכמו שאני שרה את הכל, שרה את הפחד והאהבה , כמו שאני משחקת את החיוך ואת השבר וכל עוד אני אני, אתם בהחלט תקבלו פה תמונות זיעה לצד תמונות מגונדרות🤗❤️ היכונו!🙌 #presentsimple

A post shared by Ronidaloomi (@ronidaloomi) on

כוכב נוסף שנתן לאחרונה הצצה לחיים שלו ובאמת נגע בנושא כאוב שלא נהוג לדבר עליו, הוא זוכה נוסף של כוכב נולד ישראל בר און. הזמר כתב בפייסבוק מה הוא עבר מאז שניצח בריאליטי המוזיקלי לפני כעשר שנים, וחשף שהוא סובל ממאניה דיפרסיה והפרעות אכילה: "אני כותב פה ויחד עם המילים שלי אני שם את הלב שלי. בואו נזרוק כמה עובדות קודם כל: אני בן 30, בשנים האחרונות הספקתי בין היתר. לחיות מגיל 18.5 בערך לבדי, להיקלע לתנודות קיצוניות במצבי הרוח ובמשקל, אבל תנודות שלא פגעו בתפקוד החיים עד אז, לזכות בתוכנית 'כוכב נולד', להופיע ברמה אינטנסיבית ולחיות חיי ידוען מן המניין כהלכתו - 180 מעלות מאיך שגדלתי, תוך כדי לסירוגין להעלות ולהוריד עשרות עד מאות קילוגרמים במצטבר מעלה מטה, בושה (מיותרת), דיכאונות, הסתגרויות והתקפי חרדה ארורים. להתחתן, בלית ברירה להיזרק ל'עבודות המזדמנות', ברמן, מוכר בפיצוציה, הכי הארדקור והפוך מכוכב. כביכול להמשיך להתמודד עם חוסר היציבות, רק שעכשיו משהו השתנה, חוסר התפקוד מגיע, וכשהוא מגיע זה כבר לא צחוק. להביא ילד נשמה ענקית לעולם, לחיות עם אור גדול באבהות לצד חוסר איזון לגבי משקל בלתי נשלט וללא מזור, חוסר מיצוי והנאה אמיתית בחיים, להתאבחן לראשונה בחיי כסובל ממאניה דיפרסיה". הפוסט של הזמר זכה לתהודה עצומה ובר און קיבל מאות תגובות תומכות מגולשים שחיבקו אותו.

בנושא קצת פחות רגיש, נגעה הדוגמנית שלומית מלכה שהחליטה לוותר על ההחלקות ולחזור לתלתלים. מלכה כתבה: "זו יכולה להישמע אולי שיחה שטחית על שיער אבל זה לא ממש... השיער הוא רק סממן חיצוני למשהו עמוק יותר. לנטיה שלנו לצמצם את עצמנו, להתאים, להחליק, כדי לא לבלוט, כדי לא להתעמת, כדי להרגיש שייכים, כדי שיאהבו אותנו. הנטיה שלנו לחשוב שהאישור והקבלה שאנחנו מחפשים בכלל יגיעו מבחוץ. יכול להיות שזה המסע שלנו, להכחיש חלקים בעצמנו ואז להתאהב בהם מחדש". תזלזלו כמה שתרצו, אבל אחרי הפוסט המדובר של מלכה נשים רבות החליטו לחזור למקורות ולשים את הפן בצד. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כן יש לי תלתלים, לא זה לא חדש, מה שחדש זה שסוף סוף התחלתי לאהוב אותם. ראיתי באיזה מקום שעשו סקר ״איך אתם אוהבים את שלומית? עם שיער חלק או מתולתל?״ הרוב אגב הצביעו חלק, שזה קצת הצחיק אותי וקצת הזכיר לי למה החלקתי את השיער מלכתחילה. מגיל ההתבגרות ועד בערך לפני שנה הייתי בהכחשה טוטאלית לשיער שלי, שנאתי אותו, את הנפח שלו, את זה שהוא תמיד נראה לא מסודר, חשבתי שזה בכלל לא מתאים לי והכל טעות אחת גדולה. היום אני מבינה שאלו לא המחשבות שלי, אלא אמונות מוטעות שקיבלתי על עצמי ברגע שהתחלתי להיות מודעת ל״נורמה החברתית״. וככה במשך עשור החלקתי אותו והתחפשתי לבחורה מסודרת ונורמטיבית 😊 לקח לי זמן להבין שאין פה שום טעות, להפך, השיער שלי משקף בדיוק את מי שאני. הטעות היחידה שלי היא שלא נתתי לו מספיק אהבה. עכשיו זו יכולה להישמע אולי שיחה שטחית על שיער אבל זה לא ממש... השיער הוא רק סממן חיצוני למשהו עמוק יותר. לנטיה שלנו לצמצם את עצמנו, להתאים, להחליק, כדי לא לבלוט, כדי לא להתעמת, כדי להרגיש שייכים, כדי שיאהבו אותנו. הנטיה שלנו לחשוב שהאישור והקבלה שאנחנו מחפשים בכלל יגיעו מבחוץ. יכול להיות שזה המסע שלנו, להכחיש חלקים בעצמנו ואז להתאהב בהם מחדש. להתחבא על מנת לגלות... בכל מקרה, התשובה תמיד נמצאת בפנים. אז המסר שלי אליכם כרגע הוא שאתם מושלמים בדיוק כפי שאתם. תשחררו את עצמכם מכל ההתניות שמעכבות אתכם מלהיות הגרסא המלאה והנפלאה שלכם. תתחילו לתת אהבה לחלקים בכם שאתם מנסים להחביא, כי סביר להניח שאלו החלקים שהכי משקפים את הייחודיות שלכם. שיהיה לכם שבוע קסום 🦄🌈

A post shared by Shlomit Malka Levi (@shlomitmalka) on

יש כוכבים שבוחרים להיחשף בעמוד שלהם כדבר שבשגרה (מייקל לואיס – תרתי משמע). חלק עושים את זה כדי לקדם דברים, אחדים באמת מרגישים צורך לשתף "באמת" שלהם ולעשות שינוי, ואחרים, כמו למשל רותם רבי מלכת היופי לשעבר, משתמשים בכלי כדי לענות לכאלו שתקפו או השחירו אותם באופן כזה או אחר. כך או כך כבר אי אפשר להכחיש שמדובר בתופעה.

מתוך הסטורי של רותם רבי

מתוך הסטורי של רותם רבי

מי שבלטה בין ים הפוסטים "האמיצים" בתקופה האחרונה הייתה דווקא הזמרת מאיה בוסקילה. בדומה לבר און, גם בוסקילה נגעה בנושא שבדרך כלל מושתק ולא פחדה אפילו לשתף בתמונה לא מחמיאה. כזכור, בוסקילה שיתפה את העוקבים שלה, שבוע לפני שהתחתנה, שעברה הפלה ודיברה על הכאב הגדול וההתמודדות: "היום, עברתי הפלה כתוצאה מהריון לא תקין. כן, זה קורה לצערי להמון בחורות בארץ ובעולם, אך פתאום כשזה קורה לך, את מרגישה שזאת רק את - לבד. וזה לא פשוט, וזה בעיקר כואב בנפש ובלב אך אני יודעת שעליי להסתכל קדימה ולהבין שבסוף הכל קורה לטובה..."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

יומיים לא פשוטים עברו על כוחותינו... ימים עם המון שמחה, ועצב שהגיע לו בפתאומיות בדלת האחורית ושיבש את שיגרת החיים. היום, עברתי הפלה כתוצאה מהריון לא תקין. כן, זה קורה לצערי להמון בחורות בארץ ובעולם, אך פתאום כשזה קורה לך, את מרגישה שזאת רק את - לבד. וזה לא פשוט, וזה בעיקר כואב בנפש ובלב אך אני יודעת שעליי להסתכל קדימה ולהבין שבסוף הכל קורה לטובה... אני מרגישה רצון אמיתי וכנה לחבק את אותן הנשים שעוברות זאת ולומר - בנות אהובות, הכל משמיים, מה שצריך לקרות קורה, אסור להיכנס למרה שחורה, ותמיד להסתכל על כל הטוב שיש לנו ולהודות על הקיים. אני בהתרגשות גדולה לקראת יום החתונה עם עוזי האיש המדהים שלי שתומך ומחבק ואוהב ובעיקר שומר על הפרופורציה האמיתית של החיים. וברוך השם מודה כל יום על שבורכתי וזכיתי להיות אמא של לני🙏🙌 צילם: עוזי - שגם ברגע הלא פשוט הזה, ידע להגיד את המילים הנכונות ולהצחיק אותי שזו השמלה השנייה שאני צריכה ללבוש בחתונה ...

A post shared by maya_buskila (@maya_buskila) on

התגובות לפוסטים האישיים שמעלים המפורסמים הן חלוקות. בדרך כלל רוב המגיבים יתמכו ויפרגנו, אבל כמעט תמיד יהיו כאלו שיתקפו את הכוכבים ויאשימו אותם בניסיון נוסף להתפרסם עוד יותר. ציניות בצד, טקסטים כמו אלו שכתבו ישראל בר און ומאיה בוסקילה רק מוכיחים כמה כוח ומשמעות יש לדברים שהמפורסמים מעלים ברשת. למרות שלעיתים אכן נדמה שהכוכבים מתוודים על נושאים שוליים רק כדי להתבלט ולרכב על הגל, לכל פוסט כזה יש משמעות. בין עם מדובר במעריצים צעירים שלומדים שהם לא צריכים לפחד להגיד ולכתוב את מה שהם באמת חושבים, ובין עם מדובר בגולשים שמקבלים את התחושה שהם לא לבד ושהם "בסדר", כי אם רוני דלומי הצליחה לגדול עם גבה אחת ובכל זאת להיות בטוחה בעצמה ומאושרת – זה יכול לקרות גם לכולנו.