אתמול בלילה בדיוק סיימתי לשטוף את אחרון הכלים, כשצעקה נוראית נשמעה מבית השכנים. לקח לי כמה דקות של אימה כדי להבין שלא מדובר ברצח או שריפה חס וחלילה, אלא שבסך הכל השעון מראה על חצות, ומשום מה עדיין יש אנשים שמתלהבים מהעניין הזה. 

כבר כמה שנים טובות שאני לא יוצאת בסילבסטר, ולמען האמת אין לי שום געגועים לזה. מדובר באחד הלילות הנוראיים בשנה, שבו מקומות הבילויים מפוצצים עד אפס מקום, מסעדות דורשות מחיר כפול, הרחובות מלאים בנשים לבושות בגדים קצרצרים אף על פי שתמיד מדובר בלילה הקר בשנה ומעל לכל מרחף המשפט המוכר "מוכרחים להיות שמח". מאז ומתמיד הסילבסטר זכור לי כרצף של כישלונות, גדוש במסיבות שבהן אני ועוד איזו חברה עמדנו נבוכות בפינה, מנודות כי לא היה לנו עם מי להתנשק. ואם כבר הייתי בזוגיות באותה שנה, היינו בלחץ לספק לאחרים ולעצמנו את התמונה הרומנטית המושלמת, כשבפנים הכל היה נטול רגש ומשמעות. והכל הרגיש ריק. כל כך ריק. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2020 We are so ready for you🎄🍾🎁 #newyearseve #herewego#happynewyear @meitalkatz1

A post shared by Anna Aronov (@aronovanna) on

 

לכן הדבר הכי משמח שהיה יכול להיות לי בסילבסטר הוא האימהות - התירוץ המושלם להישאר בטרינינג כל הלילה (אתם יודעים כמה עולה בייביסיטר בסילבסטר?). ובכל זאת, הפומו - אותה חרדה מהחמצה שהרשתות החברתיות הצמיחו בנו - לא נותן לי להירגע לגמרי, במיוחד כשמאכילים אותו בתמונות של סלבס נוצצים מבלים במסיבות הכי מתוקשרות. המחשבה שלכולם יש חיים זוהרים ומעניינים היא בלתי נמנעת. אבל אז ראיתי את הפוסט של חן אמסלם - ושוב נרגעתי. 

אמסלם אמנם העלתה בדומה לרבות וטובות תמונה של נשיקה דביקה עם הבעל, אבל קצת לפני כן היא בחרה דווקא לשתף תמונה מהחוויה המשמעותית ביותר שקרתה לה השנה - הלידה. וגם לא סתם תמונת לידה, כזו מסודרת שמראה אמא רגועה עם שיער מסודר ובפנים נקיות, אלא דווקא תמונה של השנייה שאחרי - מיוזעת, אותנטית ומרגשת. תמונה שעוזרת לשים דברים בפרופורציה, ומזכירה שיש עוד דברים בחיים מאשר תמונות אינסטגרם מבוימות שלך ממסיבה עמוסת משתתפים באיפור מושלם, שמלה מחמיאה ופילטרים.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ברוכה הבאה 2020 ❤️

A post shared by מעיין אשכנזי (@maayan__ashkenazi) on

שלא תטעו - זה נחמד לצאת, לבלות וכן, גם לדפוק את הראש מדי פעם, אבל ההכרח לעשות את זה בגלל שזה מה שמצופה כי זה מה שכולם עושים, כי זה מה שנהוג - הוא הבעייתי, וממנו צריך להיפטר. אז אם צריך להכריז על החלטה לשנה החדשה, שזו תהיה ההחלטה שלי: לא לתת לרשתות החברתיות להכתיב לי את החיים. לא לתת לאנשים שאין להם שום קשר אליי לגרום לי להרגיש שמשהו בי או בחיי לא שלם מספיק. להישאר קשובה למה שעושה לי טוב ומה שממלא אותי. ולהעלות עוד תמונות כאלו, כמו שחן אמסלם העלתה, שלא מפחדות להראות את החיים עצמם.