אחרי 17 שנים בהן הייתה מתעמלת אומנותית וספורטאית אולימפית לינוי אשרם התחילה את החיים שלה מחדש. כיום, היא סטודנטית לחינוך גופני, מככבת בפסטיגל ובין לבין מאמנת את דור העתיד בהתעמלות אומנותית. מאחוריה עשרות מדליות ותארים, ואפילו מדליית זהב היסטורית באולימפידת טוקיו, אך כל אלו לא מפריעים לקהל הישראלי להתרכז בדבר הכי לא חשוב בה – המשקל שלה. בריאיון שקיימה עם רעות ברזילי לחדשות סוף השבוע של חדשות 12 היא סיפרה על התגובות חסרות הטאקט שהיא מקבלת בימים אלו, ואמרה באופן שאינו משתמע לשתי פנים: "שמרו את הדעות שלכם לעצמכם".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Linoy Ashram (@linoy_ashram)

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

"ידעתי שאני הולכת להשמין" אמרה אשרם למצלמות והסבירה שבמשך כל חייה כמתעמלת הייתה למעשה בגירעון קלורי. החיים תחת המשטר הקפדני והאימונים האינטנסיביים עשו את שלהם והסבו לה מראה נערי וצנום, מראה שלקהל הישראלי כנראה קשה להשתחרר ממנו. בשבעת החודשים האחרונים אשרם קיבלה את החיים שלה מחדש, וזה אומר גם את החופש לבחור מה היא יכולה ולא יכולה להכניס לפה. "בהתחלה מאוד משחררים, כי גם בחגים, את פשוט יכולה לאכול מה שבא לך" אמרה אשרם, ותיארה במדויק את תחושת השחרור, כזו שלכל אחד ואחת מהאנשים שהעזו להעיר על המשקל שלה יש בחיי היומיום שלהם.

קשה להבין מדוע דווקא פריבילגיה כזו שלנו נתפסת כה בסיסית, אך ממנה נמנעה במשך שנים, היא לא סיבה מספיק טובה לשמוח בשבילה. יותר קשה להבין מדוע אישה רגילה לגמרי, במידות הכי רגילות ונורמטיביות שיש, היא סיבה להרמת גבה פה אבל הכי קשה להבין מדוע בשנת 2022 אנשים עדיין מרשים לעצמם להעיר הערות על משקל של בני אדם אחרים. גם ההחלטה הלא ברורה של הצוות שערך את הכתבה לגשת עם אשרם למקרר שלה ולהציץ לתוכו, והפריים שלה אוכלת מקושקשת עם ירקות ופריכיות אורז כהבטחה לתזונה דיאטטית, לא עוברת חלק בגרון לעין ביקורתית. זה גם לא עניינכם והבחירה הזו מלבה בדיוק את מה שהיא יוצאת נגדו - אל תיכנסו לה לצלחת. 

"בסופו של דבר אני מסתכלת במראה ואני אוהבת את מה שאני רואה" אמרה אשרם בחיוך. "ציפיתי שיראו את זה ושיגידו לי, אבל אני מאוד חזקה מנטלית" היא הסבירה, וחידדה "אבל אם זאת לא הייתי אני? אם זאת הייתה ילדת אחרת שעומדת פה?" כמו מכוונת לאותם טוקבקיסטים ומפצירה בהם להקדיש שנייה אחת של מחשבה. "מאוד חשוב לי להעביר את המסר הזה, שכל אחד צריך לאהוב את עצמו איך שהוא נראה" חתמה אשרם את הריאיון באמירה שעונה לכל המגיבים וחסרי הטאקט, וגם לאלו שסופגים אמירות כאלו בעצמם.

לפני כחודש הייתה זו גל גברעם שחשפה כי ירדה דרסטית במשקל בעקבות דיכאון שחוותה והפצירה "אל תגידו לי שרזיתי", לפני כשבועיים הגיבה זוכת "האח הגדול" טליה עובדיה על ההערות של הקהל על המשקל והתפריט שלה וממש בשבוע האחרון הייתה זו עירית לינור שתיארה את הזוכה הטראנסג'נדרית בתחרות מלכת היופי בארה"ב כ"גבר שמן ומכוער". כמעט באופן קבוע אחת לכמה זמן צצה ידיעה חדשה על אמירה אומללה ומכוערת על גוף של מישהי או מישהו, ונראה שנורא נוח לנו להתקומם, אך בפועל, אנחנו ממשיכים לחטוא בשיח לא בריא בנוגע לגוף הנשי. אולי מתישהו נלמד שהתעסקות באופן בו אנשים נראים, במשקל שלהם או במה שהם מכניסים לפה הוא פשוט לא עניינינו.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by GG (@gal_gvaram)