סרטון משעשע במיוחד כובש את הרשת ביממה האחרונה. הוא נקרא "סרט תדמית לבית הספר למשחק פורנו". כן, אתם קוראים נכון. מדובר בסרטון פארודי המזכיר פרסומת למוסד אקדמי או קורס הכשרה מקצועית.

חדי העין יבחינו כי בראשיתו ניתן לראות תמונות של משה קצב, הנשיא-אנס, של מל גיבסון שהואשם במעשי אלימות במשפחה (בין היתר הוקלט כשאמר לאשתו "הלוואי שחבורה של שחורים תאנוס אותך" ו"אני אשרוף את כל הבית, אבל קודם תמצצי לי") ושל גברים "נפלאים" נוספים.

מנהל הסדנה הוא אסטבאן רמירז שמישיר מבט למצלמה ומגדיר את עצמו ברצינות תהומית כ"שחקן פורנו ומורה אבל לפני הכל איש חינוך". בין היתר לומדים תלמידי בית הספר שיעורי משחק ("אתה יכול לבדוק לי את המנוע?"), שיעורי פיתוח קול (גניחות רמות ומופרכות נטולות כל קשר למציאות) והפיכת הגוף לכלי. אגב, הסרטון לא עוסק בפן המוסרי של הפורנו אלא מתמקד בלהגחיך את הפורנו ולגרום לכולנו להרגיש קצת אידיוטים אם אנחנו צופים בו.

העומדים מאחורי הסרטון הזה הם דני איסרליש וגל פרידמן (זוכה פרס אופיר על תפקידו בסרט 'המשגיחים'), שני אנשי קולנוע שהכירו בבית הספר למשחק ניסן נתיב. השניים השיקו אמש את אתר בית הספר למשחק פורנו המכיל כבר שני סרטונים והעניין בו צובר תאוצה מרגע לרגע.

"בשנה האחרונה התחלתי לייצר תוכן של כייף ושל אמירה, כאמן", מספר איסרליש בשיחה עם און לייף, "רעיון בית הספר למשחק פורנו עלה לפני כמה חודשים בשיחה עם גל. שנינו אנשים שמעריכים קומדיה עם מסרים והאינטרנט הוא בדיוק המקום לעשות את זה בחופשיות. הקמנו אתר לבית הספר ויצרנו כבר שני סרטונים. אני מצלם, מתסרט, עורך ומביים וכל השחקנים הם פשוט אנשים טובים שהגיעו בהתנדבות".

מה הרעיון שעומד מאחורי האתר הזה? מה ניסיתם להגיד?

"בעולם שלנו יש איזושהי תחושה של חשיפת יתר נוראית. אנחנו רואים יותר ויותר סטטוסים אישיים מדי בפייסבוק שמגיעים ל-1200 חברים שאתה בכלל לא מכיר. אנחנו רואים התערטלות רגשית מוגזמת בתכניות ריאליטי. אחרי 3 דקות, הן המשתתפים והן הקהל בבית כבר יודעים את כל הפרטים על התאונה בה איבדת את אימא שלך ועל הילדות הקשה שעברת. 3 דקות, זה כל מה שצריך בשביל שידעו עלייך הכל. יש היום כיתות אמן עם פליטי ריאליטי שמלמדים את המשתתפים איך להיות דמות ריאליטי מעניינת. כלומר בעצם הם מלמדים אותך איך להיות מעניין אבל לא ברמה האנושית אלא ברמה של איך לפתח אינטריגות ואיך להיות קיצוני. מהמקום הזה אמרנו "יאללה, בואו נקים בית ספר למשחק פורנו... בואו נלמד אנשים להיחשף לחלוטין, עד הסוף. אנחנו בעצם מתעסקים באובדן האינטימיות, הפרטיות, המרחב האישי. הסלוגן של האתר שלנו הוא המקום הפרטי שהוא רק שלי, שלך ושל כולם".

איסרליש מציין שלא מדובר דווקא באמירה ספציפית כנגד פורנו אבל הוא כן מאמין שהחשיפה לפורנו הנוכחי בעידן הנוכחי מוגזמת לגמרי. "זה לא עושה לנו טוב בשום מובן", הוא מסביר, "הצפייה האובססיבית הזו לא בריאה למיניות, היא לא בריאה לזוגיות, היא לא בריאה לנפש. אני בטוח במיליון אחוז שזה משבש אצל אנשים מונחים בסיסיים כמו משיכה מינית או תשוקה. אני חושב שגבול הטעם הטוב נחצה מזמן ושגוף זה משהו שצריך לגלות כשאוהבים ולא כשמדובר בגוף זר ונטול הקשר שמופיע על מסך".