חדשות קשות לקהילת הלהט"ב בישראל: מאי פלג, טרנסג'נדרית וביסקסואלית, יו"ר ארגון הבית הפתוח (עמותה ירושלמית למען קידום זכיותיהם של לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים בבירה), בעלת מועדון המקווה שהיה מקום בילוי מרכזי עבור הקהילה הגאה בירושלים ופעילה מוכרת למען זכויות הקהילה שמה קץ לחייה אמש. מאי הייתה בת 31 בלבד במותה, הותירה אחריה שני ילדים, בן ובת.

פלג ז"ל חשפה את סיפור חייה בפרויקט "לא הכל ורוד", המציג את סיפוריהם האישיים של חברי קהילת הלהט"ב הירושלמית. היא נולדה כקובי, בן יחיד למשפחה דתית- חרדית. " אני זוכרת את עצמי בגיל 4 יושבת בבית ואומרת "משהו בגוף שלי לא בסדר". ככל שהשנים עברו זה הלך והתחזק. זה היה לי ברור ולא ידעתי לתת לזה שם", היא מספרת.

בגיל 13 נשלח קובי לישיבה, כמו רוב בני גילו החרדים. בגיל 17 כשקיבל צו ראשון, התייצב בלשכת הגיוס וביקש להתגייס לקרבי בניסיון להפוך לכמה שיותר "גבר".  בגלל היותו בן יחיד, הוא לא התקבל לקרבי והעביר את שירותו הצבאי בעורף. בצבא הכיר את מי שהפכה לאשתו. בגיל 20 הם נישאו. שנתיים אחר כך, כשהם הורים לשני פעוטות, קובי הבין שהוא לא יכול להמשיך לחיות עם השקר הזה. הוא שיתף את בת זוגו בסוד שהסתיר ממנה וברצון לעבור ניתוח לשינוי מין. התקופה שהגיעה אחר כך הייתה קשה, רצופת דיכאונות, הפרעות אכילה וקשיים נפשיים. אביה של מאי הלך לעולמו כשהייתה בת 20 ואמה ניתקה עמה קשר כשהבינה שהבן שהביאה לעולם בחר באורח חיים חילוני.

בגיל 27 אחרי ניסיון התאבדות כושל היא ביקשה לבחור בחיים ולהתחיל בתהליך השינוי. השתיים התגרשו באופן רשמי ובראשית 2012 שיתפו את הילדים. השניים קיבלו את זה מדהים. בתום השיחה, הם עלו לשכנה ואמרו בהתלהבות "עכשיו יש לנו שתי אמהות!", סיפרה מאי בחיוך למצלמה.

אבל לא הכל היה ורוד, מסתבר.

מאי פלג בימים טובים יותר. צילום: מתוך הפייסבוק

מאי פלג בימים טובים יותר. צילום: מתוך הפייסבוק

ב-2013 יצא הסרט הדוקומנטרי "טרנסמורגנה" של סטניסלב וילנסקי, בוגר בצלאל המגולל את סיפורה של מאי. לפני כשנה פתחה מאי עמוד פייסבוק בשם "נלחמת על החיים שלי" ובו חשפה את ההתעללות שעברה בילדותה על ידי אמה, על גיל ההתבגרות ברחובות, על ההתמכרות לסמים, על הניצול המיני והאונס שחוותה כנערה טרנסית ללא הגנה והחיים ללא מקור הכנסה קבוע והתמודדות עם נכות ועם מחלה נפשית.

מאי פלג במהלך אשפוזה האחרון. צילום: מתוך הפייסבוק

בחודש מאי האחרון פרסמה מאי פוסט ארוך המתייחס למחלת הפיברומיאלגיה איתה היא מתמודדת מדי יום.

"אני סובלת מפוסט טראומה קשה כתוצאה מהתעללות, מקרי אונס ותקיפה מינית שעברתי. הפוסט טראומה באה לידי ביטוי באנורקסיה קשה, בהתקפי חרדה, פלאשבקים וסיוטים, בדיסוציאציות ובקווים של DID (הפרעת זהות דיסוציאטיבית)".

מאי אושפזה מספר פעמיים בבתי חולים פסיכיאטריים ונפגשה עם מטפלים רבים אך ללא הועיל. אמש בחרה לשים קץ לחייה. בעמוד הפייסבוק שלה ובעמודים נוספים שלקחה בהם חלק התאספו מאות הספדים קורעי לב מאנשים שהכירו אותה בשלב כלשהו בחייהם: