הנאום המלא:

 

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, הגברת אווה מדז'יבוז'

מנכ"לית ומייסדת אונלייף, הגברת הדס גולשטיין

סגנית ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, הגב' אביבית מאור-נמרוד

המשנה לראש העיר, הגברת אדוה פולק

יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, הגברת עמליה חרוש

מכובדות יקרות – בוקר טוב!

 

אני שמח לפתוח אתכן כאן, באהל התרבות החדש של העיר רמת-גן, את כנס און לייף לנשים, שכר וקריירה – יוזמה משותפת לעירייה ולאתר אונלייף בחסות המשרד לשוויון חברתי, העולה בקנה אחד עם ערכי השוויון המגדרי שהעירייה בראשותי מובילה מזה ארבע שנים, למן תחילת הקדנציה.

 

ערכים אלה, הרואים כל אדם באשר הוא אדם ללא קשר לשיוכו המגדרי, הם שעמדו לנגד עיניי עוד לפני הבחירות המוניציפליות האחרונות, שעה שדאגתי שרשימתי למועצת העיר תורכב ממספר שווה של גברים ונשים. ואכן הכנסנו למועצה שני גברים ושתי נשים. הם גם אלה שעמדו לנגד עיניי עת, לאחר שנבחרתי, מיניתי אחת מהן, הגברת אביבית מאור-נמרודי, לתפקיד סגנית ראש העיר ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ואת הגברת אדווה פולק – שאמונה על ההיערכות לקראת האירוע הבוקר ועל כך בהחלט מגיעות לה כפיים – מיניתי למשנה לראש העיר.

 

אבל שוויון ההזדמנויות לא נגמר בדרג הפוליטי, ומחלחל בהכרח לדרג המקצועי. כיום, בצמרת העיר רמת-גן, ישנו כמעט שוויון מלא בין גברים לנשים בתפקידי המפתח של מנהלי האגפים. העיר מתהדרת בנשים מוכשרות וראויות העומדות בראש אגפי החינוך, ההנדסה, הנכסים, הרכש, השירותים החברתיים וקשרי הקהילה – ובכוונתי להמשיך במדיניות זו בכל דרגי הניהול והעבודה העירוניים, עד שיופנם המסר שהאדם המוכשר ביותר לתפקיד – וזה יכול להיות כל תפקיד שהוא בכל דרג מקצועי – הוא שייבחר, ללא קשר לשיוכו המגדרי.

 

אי אפשר להמשיך בלי להזכיר שמדיניותי זו, של שוויון מעמדי ושמירה על כבוד האישה, היא זו שעמדה בבסיס העתירה שהגישה לאחרונה הוועדה המקומית נגד פעילות מועדוני החשפנות במתחם הבורסה - ואני שמח שהובלנו להחלטה תקדימית שתאפשר להביא לסגירתם, או לכל הפחות להחלטה על שינוי ייעודם והגברת הפיקוח עליהם.

 

משתתפות יקרות,

לקראת הכנס שנערך כאן הבוקר ערכנו סקר בקרב מדגם מייצג של נשות העיר, ואני חייב לציין שיצאתי מעודד ממרבית הנתונים. הגם ש-64% מנשות רמת-גן סבורות שישנה הפלייה על רקע מגדרי בישראל, 57.5% מהנשאלות השיבו שהן עצמן לא חשו בה – מה שמעיד על מצבן הטוב לעומת הממוצע הארצי. נשות רמת-גן גם מעורבות פוליטית בכל רמ"ח איבריהן, ו-93% השיבו שהן הצביעו בבחירות האחרונות לכנסת ומתכוונות להצביע גם בפעם הבאה.

 

אני מאחל לכן ליהנות משפע ההרצאות והפאנלים המרתקים שהכנו בעבורכן כאן היום בנושאים אלו ואחרים, ומתחייב מעל במה זו, כי ככל שהדברים תלויים בי – אמשיך לפעול כפי שתמיד עשיתי למען שוויון מלא, תעסוקתי ואחר, לנשות העיר רמת-גן.

 

תודה רבה לכולכן על ההשתתפות בכנס חשוב זה.