נשים יקרות, ברוכות הבאות לראשון לציון.
אנחנו שמחות וגאות ליזום ולארח את כנס עיריית ראשון לציון ואון לייף בסימן נשים פורצות דרך. ולא בכדי התמקדנו בנושא זה.
ראשון לציון היא עיר שמראשיתה הייתה בית לנשים ואנשים שפרצו דרך וגבולות.  כאן בראשון לציון, היו הנשים הראשונות בארץ לצאת למאבק על זכותן לבחור ולהיבחר.

בשנת 1919, לאחר מאבק שבראשו עמדו נחמה פוחצ'בסקי איכרה, הסופרת העברייה הראשונה ופעילת ציבור, ועדינה כהנסקי נציגת אנשי העלייה השנייה, קיבלו הנשים זכות בחירה, ובבחירות שנערכו  בדצמבר באותה שנה, ונבחרו להנהגת המושבה.
נחמה פוחצ'בסקי נבחרה ברוב קולות לכהן כיו"ר ועד המושבה ועדינה כהנסקי נבחרה כסגניתה.
כעבור שנה, בשנת 1920, החל הויכוח האם תוכלנה נשים לבחור למוסדות היישוב, ביניהן לכנסת ישראל.

גם ראשת העירייה הראשונה בישראל, הייתה בת המושבה ראשון לציון - הגברת חנה לוין, אשר כיהנה בתפקיד בין השנים 1956-1960.

בהמשך הבוקר נעניק את אות נחשונית על שמה של הגברת חנה לוין, לדר' אביטל שריפט תושבת העיר ופורצת דרך.

המורשת המקומית המפוארת מטילה עלינו חובה - להמשיך ולצעוד לאורן של נשים גדולות אלה ולשאול את עצמנו פעם אחר פעם - היכן עוד יש גבולות לפרוץ ? היכן עלינו כנשות ציבור, כנבחרות ציבור, לפתוח עוד פתח לנשים, לנפץ עוד תקרת זכוכית ולהסיר עוד חסם - כל אחת בתורה.

אני שגדלתי בעיירת פיתוח בשנות השבעים, עבדתי כמנקה כדי לממן את לימודיי האקדמיים, סללתי אט אט את דרכי בעולם העסקים, כיהנתי במשרה בכירה במערכת הבנקאית, נישאתי לאהוב ליבי, ילדתי שתי בנות ובן, עשיתי שינוי קריירה, ונבחרתי כחברת מועצה בראשון לציון, אני בהחלט יודעת כמה קשה לפרוץ גבולות וחסמים אישיים וחברתיים.
אני מתבוננת בסיפוק רב בילדיי הגדלים למציאות של זוגית שוויונית וחברתית המאפשרת להעיז, להתנסות, ומשאירה להם את זכות הבחירה להיות מה שהם רוצים.

נשים יקרות,

בבואנו לנסח את המסר של היום הזה, ביקשנו לעורר השראה בכל אחת ואחת מכן לפרוץ את הגבולות. שורת הנשים שתכבדנה אותנו  היום כאן בוועידה בנוכחותן פרצה דרך, כל אחת בתחומה, התגברה על מכשולים, צלחה אתגרים ופילסה לעצמה דרך להצלחה.

הועידה הזו נעה בין הציבורי לאישי – יש משימות שעלינו להוביל יחד, כקבוצת נשים, ויש אתגרים שהם אישיים, כל אחת לעצמה בעולמה שלה.

השאיפה שלי היא, שביום הזה כל אחת ואחת מכן תוכל לקחת עימה משהו מן ההשראה הזו ולפרוץ את גבולותיה שלה – כל אחת בדרכה.

אנו במשרד לקידום מעמד הנשים בעיריית ראשון לציון נשמח להיות לכן לעזר, באמצעות רשת הנשים שהקמנו. נשמח לשמוע רעיונות והצעות לשיפור וחיזוק הנשים בעיר.

אני מודה לכל השותפות והשותפים בכנס זה - לראש העירייה שלנו, דב צור, שהאמין ותמך בעריכת הועידה הזו בעיר, ונותן לנו רוח גבית לעשייה כל השנה, לטליה סומך ראשת אגף אסטרטגיה, לליעד בראל גיל ראשת אגף דוברות, לאיריס כגן יועצת ראש העיר לקידום מעמד הנשים, ולכל עובדות ועובדי העירייה שעמלו להצלחת הועידה, להדס גולדשטיין מנכלית און לייף ולאפרת אדמון סמנכלית תוכן ופיתוח עסקי, וכל הצוות שלהן, ולכל אחת ואחת מכן אורחות נכבדות שזה הזמן לעשות עליה אלינו, לחברות רשת הנשים של ראשון לציון שיש לי את הזכות להיות לכן לאחות.
שלכן ובשבילכן.
תודה רבה.