בערב יום ראשון שודר הפרק האחרון של "60 דקות", תכנית ראיונות ואקטואליה מהוותיקות והמוערכות שבארצות הברית, ושבר שיאי רייטינג של עשור. כשהשחר עלה על יום שני בישראל, ובחוף המזרחי של אמריקה פנו מיליונים לשנתם, היה אפשר לדמיין בקלות איך עורו הכתום של איש אחד בוושינגטון החוויר לצמיתות, ואיך אלו שבסביבתו עוד יתהפכו רבות במיטותיהם עם מיגרנה כבדה. כל זאת בעוד אישה אחת, סטפני קליפורד שמה, הולכת לישון עם חיוך על הפנים.

סטפני הוא שמה הביולוגי של סטורמי דניאלס, כוכבת פורנו אמריקאית שנולדה לפני 39 שנים במדינת לואיזיאנה שבארה"ב. היא החלה לעבוד כחשפנית בגיל 17 ולאחר מכן ככוכבת פורנו, ומשם הסתעפה לבימוי ותסריטאות בסרטים למבוגרים בלבד. היא נחשבת לאישה מצליחה בתעשייה הדורסנית הזו, על אף שאין סרט פורנו שיוכלו להניב את כמות הכסף והפרסום כשם שהצליחו החודשים האחרונים, מאז עלו שמועות על רומן עם נשיא ארה"ב בשנת 2006. באותה השנה, אגב, נולד בארון טראמפ, בנם של דונלד ומלאניה.

על אף שב-12 השנים האחרונות קליפורד הכחישה מספר פעמים את קיומו של הרומן, בינואר האחרון הוול סטריט ג'ורנל פרסם שעורך דינו של טראמפ, מייקל כהן, לכאורה שילם לדניאלס מאה ושלושים אלף דולר דמי שתיקה כחלק מהסכם, בחודש שלפני הבחירות לנשיאות. דניאלס הפציעה בכל מדיום אפשרי ושתקה בהפגנתיות כשם שנדרשה, ובתחילת מרץ תבעה את טראמפ בטענה שהוא עצמו מעולם לא חתם על הסכם השתיקה במסגרתו שולם לה כסף. והרי, אם טראמפ לא חתם, ייתכן וההסכם בטל ומבוטל. בצד השמאלי של המפה הפוליטית תולים עיניים מלאות תקווה באישה הזו, כשם שעשו עם כל מי שבאמתחתו שבב סיכוי להפיל את הדונלד, ובתוך אינספור הסתאבויות משפטיות ודילמות מוסריות שעשויות להכריע את גורלו של הנשיא, דניאלס נשארת בכותרת עד שתתקבל הכרעה.

אל הריאיון של דניאלס ב"60 דקות" קדמו עשרות דיווחים בעיתונים ובטלוויזיה וגם כמה כתבות צבע שמנסות לעמוד על אופיה של סטורמי דניאלס, מתפשטת סדרתית שמנסה כעת לחשוף את נשיא ארה"ב במערומיו. ומבין כל הסיקורים עולה השתאות אחת, הלם קולקטיבי, תפנית כה חדה ומפתיעה בעלילה שאפילו בהוליווד לא יכלו לתסרט- הייתכן כי כוכבת הפורנו הבלונדינית היא, למעשה, אישה די פיקחית?

כשהריאיון עם דניאלס עלה, ובפעם הראשונה היא הסכימה לדבר על הנושא, היה ברור שייקח קצת זמן לעכל אותה, ונראה היה שהיא הצליחה לערער אפילו שועל ראיונות ותיק כמו אנדרסון קופר. היא ענתה לשאלות בביטחון, בחדות, בלי להתבלבל, להסתייג, או להתבייש במי שהיא ומה שהיא. כשסיפרה על המפגש המיני (היחיד, לטענתה) שלה עם דונלד טראמפ היא גרסה שהוא התרשם ממנה, מהביטחון המתריס שלה ומהשכל שלה. ואכן, על אף הסלידה האוטומטית מכל העוסקים במקצוע, והזלזול האינסטינקטיבי בכל מה שיוצא לכוכבי וכוכבות פורנו מהפה, ייתכן ונאלץ כולנו לבחון מחדש את הגישה שאימצנו כלפיה וכלפי שכמותה. סטורמי דניאלס לא פראיירית.

סטורמי היא קשה, חריפה, לא מתנצלת על מי ועל מה שעשתה בחייה, שאפתנית (רצתה בעבר לרוץ לסנאט במדינתה הדרומית), וחובבת סוסים מושבעת. כשקופר שואל אותה מדוע חתמה על הסכם השתיקה, היא מתעקשת להסביר שגרמו לה לחשוב שאין לה ברירה; היא מבטלת בחירוף נפש כל הצעה שייתכן והיא רוצה לבטל את ההסכם ממניעים כלכליים ומסבירה שלא רק שהיא לא מקבלת כסף מאף אחד, אלא שהיא מסתכנת בקנס כספי עצום מפמלייתו המשפטית של משרת ציבור שהוא גם מיליארדר; ולמי שטוען שסיבוב ההופעות שהיא מתכננת בארה"ב לא היה אפשרי לולא החשיפה, היא עונה- לא אוותר על הזדמנות להרוויח עוד כסף במקצוע שלי בעקבות המציאות החדשה הזו. וואלה, יש בזה משהו.

ההסברים של דניאלס מורכבים: היא הייתה בת 27 והוא בן 60, היא לא רצתה לשכב איתו אבל איננה קורבן של תקיפה, הם שמרו על קשר לאחר שהציע לה להשתתף בעונת הסלבס של תכניתו "המתמחה" והיא הבינה שזו דרך החיזור שלו. הם נפגשו שוב אבל לא שכבו, והופעתה בתכנית מעולם לא יצאה לפועל. אך עוד בתחילת הריאיון היא עונה על השאלה המעניינת מכל, ומסבירה למה היא עושה את זה. מבחינתה, לא היה מפריע לה להישאר שקטה בנושא לנצח. אבל לאחר שעלו השמועות על הסכם השתיקה והיא הותקפה בקיתונות של ביקורת על תאוות פרסום וכסף, היא יצאה למסע לטיהור שמה. זה קצת קרב שמקורו באגו וכבוד. כביכול, אין שום חשיבות לטוהר מידות ושם נקי מרבב באחת התעשיות המלוכלכות בעולם, אבל כנראה שאנשים רוצים להישאר עם תדמית נקייה גם בתעשיות שנחשבות מלוכלכות כמו פורנו, ואולי אפילו כמו עולם העסקים. אולי בגלל זה טראמפ מפחד ממנה עד כדי שהיא הנושא היחיד שהוא לא מתנצח עליו בטוויטר עם העולם, כמנהגו.

אך בתוך כל אלה חשובה לציון מחשבה אחת שעלתה בראשה, אי שם בסוויטה של דונלד טראמפ (לכאורה) בשנת 2006. היא מספרת שיצאה מחדר השירותים ומצאה אותו על מיטתו מחכה לה, ואו אז חשבה לעצמה, זה מה שמגיע לי על שהלכתי לחדרו של גבר לבדי. כשאישה שחיה בתעשייה שמטרתה לספק גברים, היא מעוניינת, אולי, לרצות על גבר שנקרה בדרכה, או לנצח אותו. בין אם זה טראמפ, הגבר שהיא טוענת שאיים עליה בעקבות הסיפור בשנת 2011, או טוקבקיסטים משועממים באינטרנט. סטורמי דניאלס לא שוכחת שזה דו קרב, אולי מול האיש השנוא האימפריה, אך החזק בעולם. ועד שתתגלה האמת, הימין ימשיך לתהות מה היא רוצה מהם, השמאל ימשיך לתהות אם היא האס שיפיל את הממשל, העולם ימשיך לתהות מה עוד יכול לצאת מהבית הלבן המשוגע הזה, ואני אתהה מה עומד לקרות למחשב שלי אחרי שחיפשתי את השם שלה בגוגל כל כך הרבה פעמים.