בשנה האחרונה אספו בשדולת הנשים עשרות עדויות של חיילות על מקרים קשים של אכיפת כללי צניעות, ריקון תפקידים מתוכן והפרדה בין נשים לגברים בצה"ל. רובם ככולם מנוגדים וחורגים לנהלים בצבא. כל מקרה דווח ישירות לצבא והתשובה הקבועה היתה "אנו נטפל ונדאג לחדד את הנהלים ביחידה". אבל המקרים ממשיכים לקרות והעדויות בקו החם לחיילות ממשיכים להצטבר.

אתמול הופץ ברשת הסרטון הזה, "סיפורים אמיתיים מהצבא" בו נשמעות עדויות של הורים, אמהות ואבות, לחיילות בצה"ל, המספרים על המקרים בהם הופלו, הושפלו והודרו הבנות שלהן, המשרתות ביחידות שונות בצה"ל, ובתפקידים קרביים ולא-קרביים. הורה לחיילת שלא הוכנסה לקורס תצפיתנים, למרות המתנה ארוכה, משום שבקורס משתתף חייל דתי.

עדות של אם של מדא"גית (מדריכת אימון גופני) שמספרת על כך שבתה לא יכולה, בעצם, למלא את התפקיד שלה, כי אסור לה להדגים תרגילים בפני חיילים. כי היא אישה. על חיילות בטירונות אסרו ללבוש חולצות לבנות כי זה שקוף ולא צנוע, חיילות אחרות ננזפו על כך שהתחבקו (האחת ניחמה את השניה) ועוד ועוד. "הבנות שלכם שומרות על המדינה. ומי שומר עליהן", אנחנו נשאלים בסוף הסרטון המרתיח.

במקביל לפרסום הסרטון, השיקו בשדולת הנשים קמפיין ציבורי לעצירת הדרת החיילות בצה"ל. העצומה הזו קוראת לכל מי שתומך בעצירת התופעה הבזויה ובהחזרת מקומן הראוי והשווה של החיילות לצה"ל - לשלוח מסר דחוף לשר הבטחון ולרמטכ"ל, ולהביע את מחאתו/ה על המצב.