במסגרת אירועי יריד הנעליים "שופני" הוזמנתי להשתתף בסדנת לעיצוב כפכפים. הסדנה התקיימה בסטודיו של המעצבת שני מיפיאנו ביפו, (רחוב שמעון בן שטח 2 יפו, טלפון 03-6565010), בעלת המותג "אימלדה" שמעצבת נעלים להתעלף (אתם חייבים לראות את המגפיים שלה, הן מושלמות!), והכל בעבודת יד מעורות מיוחדים ומתוחכמים כשהנעל כולה עשויה עור. במקום אגב מתקיימות סדנאות גם לנעלים וגם למגפיים (שווה ביותר!). אל תקלו ראש בעיצוב כפכפים כי לי זה ממש לא היה קל. מה לעשות אין לי את זה. לא בורכתי ביכולת להסתכל על חתיכת עור ולראות בדמיוני כפכפים שהיקום טרם חווה. לכן הופתעתי כשבתום שעתיים וחצי אחזתי את היצירה. ואתם יודעים מה? הייתי די גאה.

מיפיאנו מעבירה סדנאות פעמיים בחודש וממליצה לכל אחד לפרגן לעצמו חוויה כזו. בהתחלה לא הבנתי כלום. לא איזו גזרה לבחור, איזה עור נכון לעיצוב, ומה נכון לי? לאט לאט הפאזל התחבר, אפילו הצלחתי לגזור ולא לצאת מהקווים. ממש שעור מלאכה בביתצפר. שעה עמדתי מול מדפי העורות כי את כולם אהבתי. רציתי לעשות כפכפים שיהיו "וואו". שוקינג כסוף. אבל היו שם גם עורות משגעים בצבעי הכחול שרציתי. והיה גם אחד בפוקסיה שלא עזב אותי וקרא לי לשוב אליו. זה הסתיים ברצועת בסיס בצבע כסף מנצנץ ומעליו רצועת קשירה עור שחורה שתרכך את הבלינק. מתה מסקרנות לראות את התוצאה, כי את כל חלקי הכפכפים שהכנו השארנו בקופסת נעלים לאיש העורות שמותח אותם ומדביק אותם לסוליה. תהליך של כמה ימים וגם שיעור בדחיית סיפוקים. האמת, לא חשוב איזה כפכפים יצאו לי, התהליך היה שווה כל רגע.

מגפיים וכפכפים של המותג "אימלדה" בעיצוב שני מיפיאנו

זה מחזיר אותי ליריד הנעלים "שופוני". כאמור בתאריכים 18-20.10.18, ימים חמישי ששי שבת. בימי חמישי ושבת היריד מתקיים בין השעות 1600-2200. יום ששי - 0900-1800. מחיר  כניסה 10 ש"ח. והנעלים במחירים מיוחדים ליריד בהנחות של החל מ-20%.

קבלו רשימה חלקית של המעצבים שייקחו חלק באירוע החגיגי הזה:

מימין קולקציה בשחור לבן של "אדי קלאב", משמאל נעלים בנקודות של "אחת אחת",

מגפים עם שרוכים - מימין גלית בכור, משמאל אחת אחת

 

מימין נעלי נעלים השפעה יפנית של Ella Johns, משמאל נעלי אוקספורד של Katz and Birds.

 נעלים עם קריצה של "סחר אבו סייף"

מימין מגפונים של תמר שלם, משמאל מגפונים של המעצבת שלומית אופיר

תיקים של המותג "מדוזה" וגרביים של המותג "זהרה"

יריד הנעלים שופוני מחבק ומאמץ את נערות עמותת "רוח נשית" ומעניק להן את סדנת נעליים על ידי המעצבת שני מפיאנו למותג אימלדה.

התייצבות חובה!