שבוע בדיוק לאחר שביתת הנשים הגדולה במחאה על הטיפול הממשלתי הלקוי באלימות נגד נשים, העניקה הבוקר שדולת הזמר העברי בראשות ח"כ נאוה בוקר, את אות יקיר הזמר העברי לזמר אייל גולן. זכייתו של גולן גררה תגובה ציבורית חריפה כנגד הבחירה בו, בהאשטאג מיוחד בפייסבוק בשם #ישליחלום כפרפרזה על שירו של הזמר, ובעצומה עליה חתמו עד כה מעל 32 אלף איש. 

מי שבחרו שלא להשתתף בטקס היום היו עופרה מנור, אלמנתו של היוצר אהוד מנור ז"ל שמסרה כי "לא חשה בטוב", היוצרת נורית הירש והזמרת אילנית שכבר בבוקר הצהירה כי תחרים את הטקס. מנכ"ל אקום יוריק בן-דוד אסף את האות בשמה.

עוד נכחו באירוע בהנחייתו של גיא זוארץ - אבי סינגולדה, עינת שרוף וארכדי דוכין. דוכין בחר להתייחס למועד בו הוחלט לקיים את הטקס, בסמוך להלוויותו של הזמר יגאל בשן ז"ל, וכינה את התקופה בה אמנים נמצאים "זמן חירום". 

אבל, הרגע לו כולם חיכו היה הרגע בו גולן יקבל את האות. עם הזמנתו של גולן לבמה נעמדו בין היושבים בקהל מספר פעילות פמיניסטיות של לוט"ם - לוחמה בטרור המגדרי שקראו לא להעניק לו את הפרס. הפעילות, שהתמקמו בשני קצוות החדר קראו טקסטים מתוך חקירתו של גולן: "היא אמרה לך שהיא לא רוצה לשכב איתך ואתה בתגובה אמרת לה שלא תדאג, כי תסיים תוך חמש דקות. לחדר נכנסו אביך ואדם נוסף, נעלו את הדלת, ואילצו אותה לבצע בהם מעשים מיניים, תוך שהיא בוכה ומתחננת שיניחו לה. בהמשך הטיחה בפניכם שהיא בת 16, אך אתה הגבת בהתעלמות. בסיום קיבלה 200 שקל מאביך בתמורה ליחסי המין, ובנות אחרות קיבלו 300 כי השתתפו איתך ועם אבא שלך באורגיה. מה תגובתך?"

פעילות פמיניסטיות מוצאות מהאולם

פעילות פמיניסטיות מוצאות מהאולם

פנינה רוזנבלום לאחר התפרצותה לבמה

פנינה רוזנבלום לאחר התפרצותה לבמה

לאחר מספר שניות עלתה לבמה פנינה רוזנבלום, לקחה את המיקרופון וניסתה להשתיק את המפגינות ולאחריה עלתה לאה שנירר ונישקה את גולן. לאחר מספר דקות של מהומה, שרו גולן ובוקר דואט. הפעילות הוצאות מהאולם והטקס המשיך כסדרו.