תיירות חברתית הפכה לאחרונה לטרנד עולמי. קבוצות נשים, תיירים מהארץ ומחו"ל אינם מסתפקים יותר בטיולים הסטנדרטיים ומבקשים חוויות אישיות - אנושיות של אירוח ביתי.

כחלק ממגמה זו פועלת קהילת "נשים וסיפורים בירושלים". זהו פרויקט הדגל של עיריית ירושלים, המאפשר לנשים ירושלמיות  ליהנות  מעצמאות כלכלית ולהתפרנס מאירוח ביתי אותנטי ובמקביל יוצר הזדמנות למתארחים להכיר את היופי האמיתי שנמצא בין חצרות בתי האבן העתיקים ולשמוע את סיפורן האישי והמרתק של נשים ירושלמיות מכל גווני החברה הירושלמית.

 

 

עם הנשים השותפות בקהילת האירוח הביתי נמנות אמניות ובשלניות, רועת צאן, אשת אדמו"ר מהרובע היהודי, חברות ערביות מצור באהר ובית צפאפא ועוד.

בשנת 2016 כחלק מפרויקט "נשים וסיפורים בירושלים" נפתח גם פרויקט נוסף בשם "סטודיה" שבו אמניות ירושלמיות מארחות בבתיהן גם קבוצות קטנות ויחידים שיוכלו להתרשם, לשמוע על היצירות ואף לרכוש את חפצי האמנות של המארחות. האמניות, חברות "סטודיה" פועלות יחד להצגת התערוכות שלהן. התערוכה הראשונה שהציגו הייתה בכנסת ישראל, התערוכות הבאות היו בהיכל שלמה וגלריות נוספות בעיר וב 12/3 נפתחה התערוכה החדשה שלהן במרכז למנהיגות בשכונת פת.

אותנטי זה הכי אופנתי

כולם יודעים היום שהאותנטיות היא מה שעושה את החוויה התיירותית למרתקת כל-כך, לכן מה שאותנטי הוא אופנתי. הנשים היזמיות בתחום התיירות נושאות את הבשורה של התיירות החברתית והאותנטיות.

האירוח הביתי מאפשר לקבוצות נשים שחוגגות את החיים, חוגגות ימי הולדת או ימי נישואין, מסיבות רווקות כמו גם לתיירים מחו"ל, לראות לא רק את האטרקציות הרגילות, אלא גם את החיבור והחיוך שעובר מלב ללב והופך את התיירים לשגרירים שלנו ומייצר את החוויה התיירותית האמיתית של ישראל. קבוצות של תיירות פנים המתארחות אצל הנשים שלנו נהנות מחוויה של דיאלוג עם השונה בחברה הישראלית. חוויה המשלבת בילוי ולימוד ומקדמת את הדיאלוג הבינ-תרבותי.

לפרטים נוספים חפשו נשים וסיפורים בירושלים בפייסבוק ובגוגל או

התקשרו  0542550505 יעל קורלנדר

המחלקה לפיתוח מנהיגות וקידום נשים עיריית ירושלים,026298154