מדנמרק היישר לרמת גן

שום דבר במבנה הסטנדרטי של הבניין בלב הבורסה ברמת גן לא רמז על החוויה שאני עומדת לעבור. פה-נורמל PasNormal הוא מותג שהוקם לפני 4 שנים על ידי רוני קרן ומעיין כרמל, שתי בחורות צעירות, מעצבות עם טעם משובח ועין נהדרת שיודעות לבחור את הדברים הנכונים ולארגן אותם בהרמוניה מושלמת. השתיים יצרו פנינה עיצובית שנכנסת מבחינתי להגדרת הMUST GO, גם אם אתם לא בדיוק חשבתם לעצב את הבית עכשיו. אסתטיקה עם חדשנות, אוסף פריטים מרהיב מכל העולם. גופי תאורה, רהיטים, טקסטילים, ואביזרים משלימים. 

          

   

בימים אלה שתי המעצבות מארחות את הקולקציה הדנית Ferm Living, מותג עיצוב סקנדינבי הנמכר בכל העולם המשדר אסתטיקה פשוטה ונקייה בשילוב פונקציונליות. הכל התחיל כשטרינה, הבעלים של המותג Ferm Living, שהיא גם מעצבת גראפית במקצועה, החליטה לרענן את העיצוב בביתה וחיפשה טפט לקיר בסלון. חיפשה ולא מצאה. באין ברירה החליטה לעצב בעצמה טפט מתאים והעלתה אותו לרשתות החברתיות. כמו שאומרים, "השאר היסטוריה". היום המותג חובק עולם עם עיצובים לכל חדרי הבית, עם קונספט ברור ומוצהר - לכו בעקבות התשוקה שלכם ועצבו בית למקום שיהיה הכי נוח עבורכם.

     

Ferm Living, המותג הסקנדינבי איתו המעצבות הישראליות משתפות פעולה, בחר לצלם קטלוג המציג נשים מובילות אשר פתחו את ביתן לפני המצלמה ואפשרו הצצה אל המקום האישי שלהן. בישראל, לשיתוף הפעולה בין Ferm Living לPasNormal בחרו המעצבות קרן וכרמל 4 נשים ישראליות שיככבו בצילומי הקטלוג: רותם גור - מעצבת, מיטל ויינברג - בעלת משרד קריאייטיב ומובילת דעה בתחום האופנה, נטלי יצחקוב - טרנדולוגית ויזמית, ודנה קרן צלמת אופנה ויזמית. הקטלוג הישראלי היה כה מוצלח כך שאומץ על ידי המותג הסקנדינבי ויהיה מופץ בכל העולם.

PasNormal, רחוב תובל 15 רמת גן

 

להיכן נעלמו הספריות והספרים?

בשנות ה-80 הספרים קיבלו את המקום הראוי להם וזכו לכבוד. אני זוכרת את הימים שספרייה בלב הסלון הייתה מוקד גאווה לכל משפחה. אין לך ספרייה בסלון? ממש בושה. אבל עברו מים בנהר, ועולם הספרות עבר דיגיטציה. עיצוב הבית שינה את אופיו והעלים לגמרי את הספרים הכתובים ואיתם את הספריות. מסתבר שהדבר הפריע גם לדליה ארמוני. ארמוני כבר למעלה מ-20 שנה מנהלת עסק לעיצוב הבית ומתמחה בריהוט מעץ מלא המיובא מסין, הודו, ואינדונזיה. מתוך געגוע של דליה לאותן ספריות, היא חברה ל-11 מעצבים ואדריכלים מובילים לפרויקט תחרותי של עיצוב ספריה מתוך נקודת מבט אישית ועיצובית של כל אחד מהמעצבים על פי טעמו. חבר שופטים מכובד בחר את 3 המקומות הראשונים (טוב בסוף היה תיקו וסגרו על 4 מקומות ראשונים) וכל אחד מהם יזכה לייצור ומכירה של הספרייה שלו בשואו-רום של דליה.

  

 

במקום הראשון זכה יואל יושפה בעיצוב הנושא את השם GALA.

במקום השני זכה מיכאל אזולאי עם העיצוב "שרבייה". השפעה ים תיכונית של ספריה היוצרת חיץ בין פנים וחוץ.

במקום השלישי זכתה איריס אבנירי עם העיצוב Michaela. ספריה שהיא תכשיט, מינימליסטית ואוורירית לחפצים זיכרונות וחוויות.

עמה במקום השלישי זכה מושיק חדידה עם העיצוב "גריד". ספריה מודרנית שתתאים לכל בית ולכל חלל ותיצור גריד קבוע.

כל אלה שגם הם מתגעגעים לספריה בבית כאלמנט פונקציונלי וקישוטי, מוזמנים להגיע ולהתרשם מהמתחם החדש של דליה ארמוני

 היצירה 4, אזור התעשיה החדש פולג, נתניה