מחאת שבוע קצר של און לייף שהתחילה ביום ראשון האחרון, הצליחה לסחוף אחריה רבים שהתגייסו למאבק נגד מוסדות חינוך שמונעים מילדות להגיע במכנסיים קצרים. החל מאימהות שהצטלמו במכנסיים קצרים לצד בנותיהן, נשים שהעלו פוסטים נגד המדיניות המפלה, ראשות וראשי ערים שהתגייסו לקמפיין שהובילו שדולת הנשים והפורום החילוני, והורים שפנו לבתי ספר ויצאו להפגין. כל אלו גרמו למסר לחלחל ונראה שהתוצאות מתחילות להיראות בשטח.

אתמול, לאחר הפגנת ההורים שהתקיימה בחיפה מול בית ספר 'אהוד', הודיעה סיגל אזולאי מנהלת בית הספר על ביטול הגבלות הלבוש שחלו על התלמידות מלבד מכנסונים קצרצרים, והבטיחה לקיים בתחילת שנת הלימודים הבאה דיון פתוח עם ההורים והצוות החינוכי לגבי קוד הלבוש. ימים ספורים קודם לכן תמר רבינר, מנהלת בית ספר הרצל בעיר, הוציאה מכתב שהתייחס לנושא והעבירה מסר מרגיע להורים. בחטיבת הביניים "עתידים" בהוד השרון החליט טל ברגר מנהל בית הספר על שינוי מדיניות הלבוש שהייתה נהוגה בחטיבה, והודיע לתלמידות שהן יכולות להגיע למוסד החינוכי עם מכנסיים קצרים. לאון לייף נמסר כי מנהלי בית ספר נוספים ברחבי הארץ מתכוונים לקיים דיונים בנושא.

במקביל לפעולות בשטח, נשים המשיכו להציף את הרשת בתמונות שלהן במכנסיים קצרים כדי שהנושא יישאר על סדר היום. ההתפתחויות האחרונות הוכיחו שאפשר לשנות את המצב הקיים ושמעורבות הורית נדרשת, אך למרות הבשורות המעודדות מוסדות לימוד רבים עדיין מתבצרים בעמדתם וממשיכים להעמיד מורות שימדדו את אורך המכנסיים לתלמידות בשערי בית הספר. 

קמפיין הרשת שבוע קצר אומנם מגיע לסיומו בסוף השבוע הקרוב, אבל לנו כחברה שמעודדת שוויון אסור "להוריד רגל מהגז" ומחובתנו להמשיך לפעול למען אותן ילדות ונערות צעירות. גם אנחנו באון לייף ממשיכות להילחם נגד האפליה בבתי הספר ונאבקות כדי להעלות את הנושא לסדר היום. אם גם אתם רוצים להתגייס למאבק ולהוביל שינוי, המשיכו להצטלם במכנסיים קצרים יחד עם הבת/הבן שלכם או לבד, והעלו את התמונה לרשת יחד עם הההאשטאג שלנו #שבועקצר #מחאתהמכנסיים #onlife. יחד נחולל את השינוי.