ברוסית יש פתגם שאומר: "רצו טוב יותר, אבל יצא כרגיל" - וזה בדיוק מה שאפשר לומר על הכרזה האחרונה של ויצ"ו, הארגון שפעם אחרי פעם עושה מהלכים שכל אחד מהם הוא טעות מביכה ואפילו מסוכנת. 

הכרזה האחרונה נוצרה בעקבות "הרופא הטוב" שרצח את אשתו כי לא רצה שתיפרד ממנו. שעה שמלאני קליין מתהפכת בקברה וכועסת על עצמה על תיאוריית ההיפרדות וקליפת הביצה - כי מסתבר שגם גברים בני 70 עד כדי כך אינפנטילים שלא מצליחים להתמודד עם נטישה - ויצ"ו יצרו פלקט, סוג של תרשים זרימה אירוני, שבו לא משנה באיזה מסלול תבחרו, ייצא שהגבר שלצידכן הוא אלים ועם פוטנציאל להיות רוצח.

אז כן, הכוונה הייתה טובה, וככל הנראה נועדה להבהיר שזה קורה גם במשפחות הכי טובות, שגם רופאים יורים בנשותיהם, גם אנשי הייטק, מהנדסים, שוטרים, כבאים, מנקי רחובות, עשירים, עניים, שחורים, לבנים, חומים - וכן, זה באמת יכול לקרות לכל אחת, אבל הביצוע של הכוונה הזו הוא אומלל, מעליב אינטליגנציה, מביך ומבאס.

אי אפשר ללמד אנשים כלום דרך הרתעה. אי אפשר לגרום לנשים לפחד מכל הגברים - אנחנו גם לא רוצות לפחד מהם. ולכן אם רק היו משקיעים את התקציב הפעם לרשימה של קוים אדומים בקשר, זה היה נראה אחרת. למשל, אפשר היה להסביר שוב שהאלימות היא לא רק כשהוא מרים עליך, יורה עליך מאקדח או חונק אותך עם כרית. אלימות מתחילה כשהוא דורש ממך דיווח על כל תנועה שלך במרחב, כשהוא קורה לך כישלון כי שרפת פתיתים או פירה, אם את לא מורידה משקל מספיק מהר אחרי הלידה. כשהוא אומר לך שהחברות שלך מפגרות ושהן לא מבינות, כשהוא לא מתחשב בדעה שלך ומבטל אותה עוד לפני שבכלל אמרת משהו. כשהוא משתיק אותך, כשהוא מחליט בשבילך. גם כשהוא מחליט מה תאכלי במסעדה. זו אולי נראית ג'סטה מהממת, אבל היא גם סימן למישהו חולה שליטה שרק מחפש את הקורבן הבא.

יש אגדת ילדים על איש כחול הזקן: מדי פעם הוא היה מתחתן ואחרי כמה זמן האישה שלה נישא היתה נעלמת. כשהתחתן בפעם השביעית או העשירית, ביקש מאשתו - אני מרשה לך לעשות הכל, רק לא להיכנס לחדר הקטן ליד עליית הגג. היא כמובן לא הקשיבה לו, וכשיצא לעבודה עלתה למעלה, שברה את המנעול והציצה פנימה. שם היא מצאה את כל הנשים הקודמות, מתות. היא נבהלה, רצתה לסגור את הדלת ולברוח, אבל כחול הזקן בדיוק חזר הביתה וכמובן רצח גם אותה, לא לפני שאמר לה: "תראי מה גרמת לי לעשות".

לא כל הגברים הם כחול הזקן, אבל זקן כחול יכול לצמוח לכל גבר, בלי קשר למקצוע ומעמד וכמה הוא תורם לחברה. זה נכון. אבל ויצ"ו, חבל, עם תקציבי עתק שכאלה, אתם באמת יכולים לעשות הרבה יותר מאשר פירסום כרזות מאשימות ומכלילות. אל תאשימו, תסבירו. זה תמיד עובד טוב יותר.