בתור בחורה עירונית מלידה, הקשר היחיד ביני לבין "הטבע" היה האגם בפארק הירקון. לכן, כשקיבלתי הצעה לחוות על בשרי את חבילת "לעוף על הטבע" של מלון גליליון אני מודה שבהתחלה חששתי. המילים "חבילת אירוח חורפית חווייתית" הרתיעו אותי קצת, והמחשבה שאני איהנה ממראה הציפורים הנודדות מעל אגמון החולה נשמעה לי לא הגיונית, שלא לומר הזויה.

ואחרי שכל זה נאמר אני רוצה לעצור הכל ולהודות – טעיתי ובגדול. האוויר הנקי, והנוף המושלם של האגמון יחד עם רכסי ההרים שניצבים מסביב כשהבולט מהם הוא החרמון המושלג, זה בדיוק מה שהייתי צריכה כדי לנשום מחדש ולעשות ריסטארט. והציפורים, וואו, אלו ציפורים.

גליליון.  צילום- רותם גולן

גליליון. צילום: רותם גולן

מלון גליליון, שנחשב לאחד מפניני הגליל משקיף אל הנופים עוצרי הנשימה של עמק החולה, החרמון, והרי הגליל והגולן. המלון שוכן בליבו של עמק החולה, בסמוך לפארק הטבע והצפרות אגמון החולה שמהווה את אחד מצירי נדידת הציפורים החשובים ביותר בעולם. חשוב לי להתעכב על הנקודה הזאת, כי שם נמצא הלב של הביקור המופלא הזה. בכל עונת נדידה חולפות מעל האיזור למעלה מחצי מיליארד ציפורים. אלפים מהן נשארות באגמון בתקופת החורף. המראה הזה הוא כל כך נדיר וייחודי ויחד עם זאת כל כך קרוב וזמין - שאסור לפספס אותו.

אגמון החולה. צילום: ליאת מלכא

אגמון החולה. צילום: ליאת מלכא

לאלו שבוחרים להגיע בתקופה הזאת של השנה המלון מציע כאמור חבילה ייחודית הכוללת מגוון פעילויות, ובהן סיורי זריחה ושקיעה בעגלת מסתור שיוצאים ממרכז המבקרים החדש והמושקע באגמון החולה. במרכז המבקרים, אם התעניינתם, יש בין היתר תערוכות צילומים ועמדת VR עם משקפי מציאות מדומה שמגשימים חלום לכל מי שהתפלל אי פעם שכוח העל שלו יהיה לעוף.

סיור בעגלת המסתור. צילום: ליאת מלכא

סיור בעגלת המסתור. צילום: ליאת מלכא

סיור שקיעה באגמון החולה. צילום: ליאת מלכא

סיור שקיעה באגמון החולה. צילום: ליאת מלכא

הסיור בעגלת המסתור, מסביב לאגמון, מאפשר ממש להשתלב עם הטבע ולצפות בהמוני העגורים הכי קרוב שאפשר. והחוויה מדהימה. אני יותר טיפוס של שקיעות מזריחות, אז התחברתי יותר לסיור בשעות בין הערביים - והשקט יחד עם הצבעים המופלאים שצבעו את האגם שבו אותי. זה אולי יישמע כמו קלישאה, אבל הרגע הזה בו כולם שותקים ופשוט נשענים לאחור ומביטים באגם הוא רגע כל כך קסום שקשה לתאר במילים. מראה הציפורים נחות על המים והאופן בו הן מתקשרות אחת עם השנייה הן תזכורת מרגשת לאפסות של בני האדם אל מול הטבע.

כשהסיור הסתיים והתפקחתי מרגע הזן שחוויתי נזכרתי שאני רעבה. מעבר לקולינריה המשובחת שמציע המלון, ממש בצמוד אליו נמצא אגמון מרקט שהוא כמו "שוק צפון" של הצפון. במקום יש מגוון גדול של דוכני שף, מסעדות שף, תוצרת מקומית, בתי קפה, גבינות, קינוחים ועוד. חובבי מאסטר שף שהזילו ריר מול הטלוויזיה במבחן הכניסה של פארח ראסלן לתוכנית, יותר מישמחו לגלות שהאחרונה פתחה דוכן כאכ כנאפה ששווה לגמרי להצפין רק בשבילו.

פארח ראסלן

ה"כאכ כנאפה" של פארח ראסלן

מדובר בכנאפה בסגנון לבנוני, שמוגשת בתוך לחמניית בייגלה בציפוי שומשום. אם הייתי אייל שני הייתי אומרת שמדובר בחוויה חוץ גופית, אבל אני לא אז רק אגיד שמדובר באחד הדברים הכי טעימים שיצא לי לטעום לאחרונה. מלבד הדוכן של ראסלן אני חייבת לציין גם את וונדרלנד פטיסרי המופלא של אושרת סולימני, קונדיטריה שהיא עולם פנטזיה של קינוחים ברוח עליסה בארץ הפלאות, לא היה לי נעים לאכול את הקינוחים היצירתיים והמושקעים אבל הטעם הכריע אותי והתגברתי.

כשהתעוררתי בבוקר למחרת לאוויר הנקי ולנוף הירוק, קצת הצטערתי שהגיע הזמן לשוב למרכז, בכל זאת השהות המפנקת בצפון אכן עשתה את שלה ומצאתי את עצמי מתאהבת בכל הטבע הזה. ההמלצה שלי לסיכום האירוע: לפעמים שווה לצאת מאיזור הנוחות שלך, לכי תדעי איזה עולמות תגלי במרחק שעה נסיעה. 

 

מלון גליליון, על כביש 90, בקרבת אגמון החולה, 04-6978008,  אגמון מרקט, צמוד למלון גליליון.