גיבורת השבוע הזה היא לחלוטין מלכת היופי במיל' מירית גרינברג. רגע לפני שהגיע לסיומו שבוע של בחירות בארה"ב וענייני קורונה מדכאים – גרינברג העלתה פוסט חושפני ומלא השראה לפייסבוק ועשתה לכולנו שיעור בחוסן והתמודדות אמיצה ומחויכת עם משברים:

"בכי של פריקת לחץ עם הכניסה לחדר", כתבה גרינברג, "עוד שלב קשה כל כך מאחורי ( רק לדבר על זה מרגש אותי ומעלה דמעות ..) עשו לי כריתה מלאה של השד היום. אני כבר יומיים בלחץ , בכי לא מוסבר כל הזמן... אבל כמו שראיתם בסטורי , יצאתי עם חיוך מחדר ההתאוששות הבנתי שאפילו התבדחתי עם הרופאים (מתאים לי). אני אחרי , דר תהילה מנס הכירורגית ודר אלון לירן הפלסטיקאי עשו עבודה מופלאה!!!! אמאלללה איזה ציץ הוא עשה לי!!! . יש עוד דרך ונעבור גם אותה ושוב תודה על כל ההודעות חיממתם את ליבי , אשתדל לחזור לכולם".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בכי של פריקת לחץ עם הכניסה לחדר ... עוד שלב קשה כל כך מאחורי ( רק לדבר על זה מרגש אותי ומעלה דמעות ..) עשו לי כריתה מלאה של השד היום. אני כבר יומיים בלחץ , בכי לא מוסבר כל הזמן... אבל כמו שראיתם בסטורי , יצאתי עם חיוך מחדר ההיתאוששת 🦾 הבנתי שאפילו התבדחתי עם הרופאים ( מתאים לי ) . אני אחרי , דר תהילה מנס הכירורגית ודר אלון לירן הפלסטיקאי עשו עבודה מופלאה!!!! אמאלללה איזה ציץ הוא עשה לי 😂 😉!!! . יש עוד דרך ונעבור גם אותה 🦾 🙏 ושוב תודה על כל ההודעות חיממתם את ליבי , אשתדל לחזור לכולם @sheba.medical 💜💜💜💜💜.

A post shared by Mirit_grinberg 🦄👑 (@miritgrinberg) on

זה אולי יכול להיראות שטחי או פרובוקטיבי לאנשים מסוימים, אבל ההתעסקות הזאת בחזה החדש שלה ובניתוח שהיא עשתה, בלי פילטרים ובלי התנצלויות היא ענקית וכל כך חשובה. למרות שיש חודש שלם שנועד להעלאת המודעות לסרטן השד יש נושאים שעדיין נחשבים לטאבו. נשים שעברו כריתה מתביישות לדבר על הנושא, מרגישות פגומות ופחות נשיות וגרינברג בפוסט אחד קצר זרקה לפח את הבושה והרימה לאותן נשים. השפה הציורית, הקלילות והדיבור על הציץ המושלם שעשו לה – מנרמלים את כל התהליך הקשה הזה ואפילו מעלים חיוך. ועל זה מגיע לה שאפו ענק.

השיתוף הזה לא זר לגרינברג, מלכת היופי בת ה-41 חלתה בסרטן השד לפני מספר חודשים, ומאז יולי האחרון היא משתפת את עוקביה בתהליך, מדברת על הפחדים, ומתעדת את מה שעובר עליה. אפילו כשהחלה בטיפולי הכימותרפיה היא צילמה את הפרידה מהשיער הגולש שהיה כל כך מזוהה איתה כשלצידה בנה הקטן שמצחיק ומעודד אותה. "גם סרטן זה סוג של חוויה אם מסתכלים על זה בצורה הנכונה", כתבה אז. נשים רבות שחלו בסרטן השד מספרות שמעבר לקושי הבריאותי ההתמודדות עם סרטן השד גרמה להן גם להרגיש שהן מאבדות מהנשיות שלהן. כשמישהי שדיגמנה בעבר ועשתה קריירה מהמראה שלה מדברת על המאבק הזה ואפילו מעלה סטורי עם דמעות – זה לא עניין של מה בכך. תחושת ההזדהות ושוב העובדה שהיא מתארת את התהליך בצורה כל כך טבעית עוזרת לנשים רבות במצבה.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

זהו 🙂 עוד פיסת דרך ... עם קצת דמעות של התרגשות ❤️

A post shared by Mirit_grinberg 🦄👑 (@miritgrinberg) on

אולי זאת באמת הקורונה ואולי זו תוצאה ישירה של הרשתות החברתיות שגורמות לנו לשים הכל על השולחן אבל אין ספק שהעובדה שמירית גרינברג הופכת את ההתמודדות האישית שלה לציבורית מהווה השראה לרבים. המוח האנושי חושב בצורה סטיגמטית ובאופן טבעי כולנו עושים את ההקבלה למירית הררי ז"ל, שבעצמה הדהדה מסרים מעצימים לכולנו בתקופה בה התמודדה עם סרטן, אבל ההקבלה הזאת היא לא נכונה. שתי הנשים העוצמתיות האלה אכן היו חברות ותמכו אחת בשנייה אבל אף אחת מהן לא ביקשה להפוך לסמל. אופן ההתמודדות שלהן פשוט מסמן לאחרים את הדרך בתקופה בה רובנו מרגישים אבודים. 

אם יש שיעור שאנחנו בעיקר צריכים ללמוד מגרינברג זה להפסיק להיות פוליטיקלי קורקט ולשים הכל על השולחן, גם אם זה אומר לחשוף את החולשות והפחדים שלך. בינינו, כולנו דומים אחד לשנייה יותר ממה שאנחנו מדמיינים. בדרך לשם נותר לנו רק להודות למירית גרינברג שמפזרת אור בתקופה כזאת, זה לא מובן מאליו לעזור לאחרים כשאת בעצמך מרגישה שאת שוקעת. "הסרטן הגיע לי משום מקום", שיתפה בעבר, "אל תגידו לי זה לא יקרה, אל תגידו מחר, אל תגידו אולי, פשוט תקבעו תור למרפאת שד. אתן יכולות לחסוך מעצמכן כל כך הרבה בבדיקה כל כך פשוטה". תעשו לעצמכן טובה ותקשיבו למירית, היא מלכה, היא יודעת.