כחלק מאירועי חודש המודעות לסרטן השד, התקיים ביום שלישי האחרון האירוע השנתי של און לייף "שלמות לא מושלמות" בפעם הרביעית, והפעם בסימן קורונה. כמידי שנה צעדו על המסלול נשים שמתמודדות או מחלימות  מסרטן השד והראו לעולם שהן בלתי מנוצחות. בגלל צו השעה, הפעם הקהל הריע מהבית אבל את האנרגיות המטורפות היה אפשר להרגיש אפילו דרך המסך. באירוע שנערך בטוקהאוס שבתל אביב בשיתוף מכבי שירותי בריאות, זרמו דמעות של התרגשות ושמחה כשעל מסלול תצוגת האופנה עלו 11 נשים, וגבר אחד מלא קסם שצעד למען אשתו שנפטרה, מלווים באנשים שתמכו בהם במהלך תקופת המחלה והיוו עבורם עוגן.

תצוגת האופנה שלמות לא מושלמות 4. מעצבות: שרית עוז, מעין מלכה, מור דרור, מנו גרשנקורן

תצוגת האופנה שלמות לא מושלמות 4. מעצבות: שרית עוז, מעין מלכה, מור דרור, מנו גרשנקורן

הדס גולדשטיין, מנכ"לית און לייף, פתחה את האירוע וסיפרה על ההפקה המרגשת שהתקיימה למרות המגבלות, ועל הכוח שקיבלה מהמשתתפות. דניאל ספיר, מנכ"ל בית הספר לעיצוב סטודיו 6B, דיבר על ההתגייסות האדירה של המעצבים ללוות את תצוגת האופנה. רגע לפני האירוע המרכזי של הערב, עלו לבמה נשים ששיתפו במסע שהן עוברות. מיכל גונן, מנהלת התפעול של מחוז השרון במכבי שירותי בריאות, הממה את כל הנוכחים באולם ובזום כשסיפרה על השאלה המקפיאה שבנה שאל אותה כשחלתה: "אמא את יכולה למות מזה?". "אמרתי לו 'לא רק שאני הולכת לחיות, אני הולכת לחיות חיים נפלאים ולעשות דברים חדשים שלא עשיתי קודם'". גונן סיפרה איך מאז אותה תקופה היא הקפידה לאתגר את עצמה, עשתה חצי מרתון, טיפסה על הקלימנג'רו, צנחה, ובד בבד המשיכה את תפקידה במכבי כשהיא חובשת שני כובעים: "ליווי חולים הינו אחד הנושאים שאני מנהלת ואין ספק שמדובר בתוכנית ייחודית למכבי והיא גם סוג של סגירת מעגל עבורי. אנחנו במכבי רואים בשירות המותאם אישית מטרה עליונה, ואני יודעת היטב איך זה מרגיש להיות גם בצד השני".

תצוגת האופנה שלמות לא מושלמות 4

תצוגת האופנה שלמות לא מושלמות 4. מעצבות: שרית עוז, מעין מלכה, מור דרור, מנו גרשנקורן

הדוברת השנייה בערב הייתה גליה דור, סופרת וצלמת רחפנים שמתמודדת בשנה האחרונה עם סרטן השד. "החודש הראשון היה הנורא בחיי", סיפרה, "היום אני מכנה את התקופה שעברתי 'השנה הנוראית הנפלאה בחיי'". דור שיתפה שבעיניה החודש הראשון בחייה של אישה שנאבקת בסרטן שד הוא הכי קשה במחלה והבטיחה לאחרות שמתמודדות שאחרי החודש הראשון ההתמודדות הופכת להיות קלה יותר. בהמשך סיפרה על ההחלטה לשתף את עוקביה שחלתה: "זו הייתה נקודת מפנה בשבילי החלטתי שאני אומרת את האמת לא מסתתרת, וההחלטה הזאת הובילה למסע של שיתוף. לכל אחת יש התמודדות והשיתוף היה גורם מאוד מחזק, גם עבורי וגם עבור מי ששיתפתי אותו".

אחרונת הנואמות, דליה יחיאל אוזן, עובדת סוציאלית קלינית, מאמנת הורים ו"בוגרת סרטן השד", סיפרה על שתי עצות חשובות שקיבלה בזמן שחלתה: תכתבי את הזיכרונות שלך מהתקופה, ותלכי לטיפול. "לא הספקתי לתעד ולכתוב ועל זה אני מצטערת, אבל ליווה אותי מאיכילוב הפסיכולוג אליעד וזה עזר לי מאוד, גם הפעילות בחלאסרטן הייתה עבורי מאוד משמעותית ומחזקת". בהמשך הוסיפה: "אני בת 38, להיות צעירה שחולה בסרטן זה לא פשוט. יש התמודדויות של זוגיות צעירה, פוריות, ילדים. אני ממליצה לכל אחת למצוא דרך שנוחה מתאימה ועוזרת כדי להיות במקום שהכי נכון עבורה".

תצוגת האופנה שלמות לא מושלמות 4

תצוגת האופנה שלמות לא מושלמות 4. מעצבות: שרית עוז, מעין מלכה, מור דרור, מנו גרשנקורן

טלי מיקלס ז"ל. צילום באדיבות המשפחה

טלי מיקלס ז"ל. צילום באדיבות המשפחה

את תצוגת האופנה המחשמלת ליוו בזום משפחות וחברים צוהלים שהריעו והתרגשו עם הצועדות. יפית אלפרסון אלמליח צעדה עם אמה רויטל, אורית זיו, "האמא של הלביאות", צעדה עם בתה גל. פאתינה בחוס צעדה עם חברתה הטובה סוהיר ג'רוס.

נועה אילן פרץ צעדה עם בתה שירי, מורן רכטר צעדה עם בן הזוג התומך אלון אוסט,  דליה יחיאל אוזן עלתה למסלול עם שתי בנותיה שירה ורוני. ליאת בלייר צעדה עם חברתה לירון, רחלי משי זהב ובעלה סיימון עלו ופיזרו חיוכים לכל עבר,  ליאת נדיר גבאי צעדה מלווה בחברתה מזלאורלי  קרוחמלניק צעדה עם האחות סימה. ובשמת שדה חרכה את המסלול יחד עם חברתה הטובה יעל. חתמו את התצוגה גדי מיקלס וילדיו אפק ועלמה, השלושה צעדו לזכר טלי מיקלס ז"ל שנפטרה בגיל 36 לאחר מאבק הירואי של שנה בסרטן שד, וביקשו להזכיר לנשים ללכת ולהיבדק "כי גילוי מוקדם מציל חיים".

 

**תודה מיוחדת לירדנה זיו, ראש החוג לאופנה, שניצחה על תצוגת האופנה במקצועיות והמון סבלנות

מעצבות: שרית עוזמעין מלכהמור דרור, מנו גרשנקורן

עיצוב שיער: אור אוחנה, ניסים מור, עדן יצחקי, אודי שור

איפור: אביגיל שרביט, אינה ברק, רומי יבאיי, שלומי מורד, מיכל פינוס