אלפים רבים שיתפו אתמול את סיפורה של אופיר שטוי, הצעירה הראשונה שהחליטה לא לשתוק ולתבוע אזרחית לא רק את מי שלפי הראיות בידיה אנס אותה אלא גם את הבר שבו נפגשו ושם החל הסיוט של חייה. #הכל רק לא לשתוק - היא המסגרת ששמה סביב תמונת הפרופיל שלה ורבות ורבים הוסיפו לזה שלהם. זה סיפורה כפי שמביאה אותו עורכת דינה רוני אלוני סדובניק:


"תכירו את אופיר. קצינה בחיל האוויר, יפיפייה גאונה מלאת שמחת חיים ומוקפת אהבה- עד ליום השחור 27.1.19, היום שלאחריו שום דבר כבר לא היה כמו קודם.


אופיר התענינה מאד בלימודי רפואה וקבעה להיפגש עם בחור שהכירה שלומד רפואה, כדי שיספר לה על הלימודים שם. הם ישבו בבר בדיזנגוף והזמינו לשתות (החשבונית מלמדת ששתו ממש מעט ובסבבה).


אופיר סמסה לחיילת ששירתה איתה שיפגשו למחרת בבוקר בבסיס לבצע משימה מסויימת וכך גם סמסה לאחותה שגרה בהרצליה שהיא מסיימת עוד מעט את הפגישה הלא ממש מרגשת ותבוא לישון אצלה.


אופיר ניגשה לשירותים בבר, חזרה לשולחן.
זהו.
כל השאר נמחק טוטלית מהזיכרון.
הצלחנו לשחזר ביחד, לאט לאט חלקים שלמים מאותו הלילה באמצעות מצלמות אבטחה בבר, ברחוב שבו גרה אחותה וכד׳.


עדויות סותרות ומיסתוריות צצו במשטרה-המלצרית העידה עדות מוזרה: שמעולם בחייה לא ראתה אשה ששתתה כל כך הרבה אלכוהול- אבל יש לנו ביד החשבונית - זה לא מסתדר.

המשטרה מצאה אצל המלצרית בבית את המעיל והמפתחות של אופיר- למה?
נהג מונית העיד שהיתה שפוכה במונית, השאירה במונית גרב ואת הנייד.
מוזר.למרות שברור לדעתנו שנאנסה לכאורה על ידי אותו סטודנט לרפואה, פרקליטות תל אביב סגרה (כרגיל) את תלונתה מחוסר ראיות, מאחר שהסטודנט טען כי יצאו יחד מהבר הסמוך לבית הוריו בת״א וקיימו יחסי מין בהסכמה.
הסכמה?
היא לא זוכרת דבר כזה.


שכנים של אחותה בהרצליה העידו במשטרה שבשעת בוקר מוקדמת הסתובבה יחפה ללא גרבים ונעלים ברחוב דופקת בחוסר אונים על דלתות ומחפשת את בית אחותה, נראתה מסוממת לגמרי, ללא ריח של אלכוהול, ללא המעיל שלה, בלי ארנק בלי הטלפון, עגיל אחד נעלם.


בדיקה בחדר 4 (החדר הייעודי לבדיקת נפגעות תקיפה מינית בבית החולים) בבוקר העלתה כי אכן מישהו קיים עמה יחסי מין שפצעו אותה. משפחתה פרסמה מודעה בקבוצת הפייסבוק השכנים של בוגרשוב
האם מישהו מצא זוג נעלי ואנס לבנות וחדשות באזור?


ומייד התקבלה תשובה חיובית : כן, אכן היתה בבוקר שקית מונחת ליד כתובת ביתו של הסטודנט, ובה נעלי ספורט חדשות לבנות ומצעים.
אבל המשטרה התמהמהה ולא באה לאסוף ומישהו כבר לקח את זה.

אופיר שטוי קוראת לכם להחליף את תמונת הפרופיל שלכם #הכל רק לא לשתוקהחלטנו לא לשתוק ועשינו חקירה בלשית בעצמנו-
והגשנו השבוע תביעת ענק נגד האנס ובאופן תקדימי בישראל- תבענו לראשונה את הבר עצמו- הגיעה העת שבעלי בארים ומקומות המגישים אלכוהול יקחו אחריות על מה שקורה אצלהם בבר.


אנו גאות ליצג משפטית את אופיר - ונוודא כי תנצח. אם המשטרה והפרקליטות לא רוצות להתאמץ? נעשה את זה בעצמנו."


היכנסו לדף של אופיר ותמכו במאבקה: הכל רק לא לשתוק