לכל אחד יש את ה"עקב אכילס" שלו. אצלי אילו השיניים, מאז ומתמיד זה היה כך. הדבר הראשון שעליו אני מסתכלת כשאני פוגשת באנשים אלו השיניים שלהם. המצב היה חמור יותר כשהייתי צעירה ושפטתי בחורים על פי השיניים שלהם. זו הסיבה שכשמעתי על פריצת דרך טכנולוגית כל כך משמעותית בנושא ההיגיינה של הפה והשיניים ועד על ידי חברה ישראלית משלנו, אני הראשונה לדווח ולספר לחברה.

מי עומד מאחורי פיתוח הפטנט החדש?

מאחורי הפיתוח הטכנולוגי פורץ דרך זה, ושנמשך לאורך 5 שנים, עומדת חברת Home Skinovations הישראלית שאני עוד שומרת לה חסד ממוצר אחר שפיתחה לפני כמה שנים,  פטנט בלעדי שלהם, ואני מתכוונת למכשיר  ל"סילק אנד סנסס" שעובד על פולסים חשמליים להורדת שיער לצמיתות. אצלי עבד נהדר ואני מודה להם עד היום.

הפטנט החדש, מברשת השיניים ToothWave שמושק בימים אלה, מגובה במחקרי מעבדה ובמחקרים קליניים נמשכו כ-5 שנים, ופותח על ידי צוות מקצועי שכלל מדענים, מהנדסים ואנשים עסקים, כולם בעלי ניסיון רב שנים בפיתוח טכנולוגיות ומוצרי אסתטיקה ביתיים המבוססים על אנרגיות שונות. החברה החלה את פעילותה בשנת 2006. ומוצריה נמכרים כיום בכל העולם.

כעת היא נכנסת לשוק הדנטלי ומשיקה פטנט חדשני וחשוב.

הידעתם - שוק מכירות מברשות השיניים בישראל בשנת 2020 הסתכם בכ-163 מיליון ש"ח. כאשר 61.5 מיליון ש"ח הינו מכירה של מברשות השיניים החשמליות והנטענות, ומתוכם 6% הן מברשות הפרימיום (מחיר ממוצע גבוה מ-400 ש"ח). בכוונת חברת Home Skinovations להגדיל את פלח שוק מברשות הפרמיום ולחלוש על נתח שוק של 50% ממברשות השיניים בקטגוריה זו.

מה המיוחד במברשת שיניים החדשה

ToothWave היא מברשת השיניים הראשונה בעולם שפועלת באמצעות תדר רדיו ובטכנולוגיית DentalIRF. המברשת הוכחה קלינית כבעלת יכולת גבוהה ויעילה יותר בהלבנת שיניים, בהפחתת כתמים עיקשים, בהפחתת דלקות ודימומי חניכיים, ואפילו בהפחתה וניקוי אבנית.

מברשות השיניים הקיימות כיום בשוק, בין אם ידניות, חשמליות, רוטטות או מסתובבות, ואפילו המשוכללות ביותר, כולן פועלות להסרת לכלוך רך כמו פלאק ושאריות מזון על ידי פעולה מכאנית של צחצוח. הפיתוח המהפכני החדש, פועל על מנגנונים אלקטרוכימיים מוכחים מדעית, להסרת פלאק ושאריות מזון, והפחתה בהדרגה של המזהמים הקשים והעיקשים ביותר. בגלל הטכנולוגיה החדשה שאינה עובדת על צחצוח השיניים, ראש המברשת רך, תהליך הניקיון עדין ואינו גורם לשחיקה של פני השן או לנזק לחניכיים.

איך זה עובד?

זה נשמע מסובך אבל זה  פשוט וגאוני, פיסיקה עיוני.

זרם חילופין הוא אמצעי טיפול בטוח ויעיל מזה שנים בתחום הרפואה האסתטית, בניתוחים, בכאבים, ובהרפיית שרירים. זו הפעם הראשונה שאנרגיית ה-DentalIRF מיושמת בתחום הדנטלי.

זרם חילופין בתדר רדיו זורם בין שתי אלקטרודות הממוקמות משני צדי ראש המברשת. בין האלקטרודות מפריד מחסום סיליקון שגורם לזרם "לדלג" מעליו כך שהזרם מגיע ממש אל פני השן. 

עכשיו נכנסת לפעולה משחת השיניים. אם לא ידעתם אז כל משחות השיניים המצויות בשוק מכילות מולקולות טעונות. במקרה שלנו, זרם החילופין, מוליך את אותן מולקולות טעונות ומרכז אותן בסביבת פני השן, תהליך הגורם לשינוי שיווי המשקל הכימי על פני השן, מערער את הקשרים האלקטרוסטאטיים החזקים שהם אלה שמצמידים לשן מזהמים עיקשים כמו אבנית או כתמים, ואז מפרק אותם בהדרגה.

פעולה טכנולוגית זו היא הדרגתית ודורשת סבלנות. כמה? לפחות שישה שבועות של שימוש יומיומי ב- ToothWave. רק אז ניתן לראות הפחתה משמעותית במשקעים קשים, הלובן הטבעי של השיניים יחשף, וניתן יהיה להבחין בהפחתה משמעותית בדלקות ובדימומי חניכיים. שימו לב, הבהרת גוון השיניים אינה מבוסס על חומרי הלבנה כימיים ולא גורם לשחיקה כימית או לנזק לשכבת האמייל. 

למי מיועדת ToothWave

מיועדת למשתמשים בוגרים! לבוגרים בעלי שתלים, סתימות, גשרים וציפויי שיניים. לאנשים הסובלים מהצטברות מואצת של אבנית או כתמים, לבעלי גשר ליישור שיניים או מבנים אחרים שמפריעים לצחצוח יעיל. למי שסובלים מדלקות ודימומי חניכיים, משחיקה  של השיניים כתוצאה מצחצוח נמרץ, משימוש תכוף בחומרי הלבנה ולמי שצחצוח השיניים היומיומי גורם לו לכאב או לרגישות. 

 מחקרים תומכים 

נערכו חמישה מחקרים קליניים מבוקרים בקרב כ- 350 משתתפים, ובדקו מדדי פלאק (רובד חידקים), אבנית, דלקות ודימומי חניכיים, כתמים וגוון שיניים. הבדיקה נערכה בהשוואה למברשות שיניים חשמליות רגילות, ולאחר 6-12 שבועות של שימוש ב-ToothWave. 

ToothWave נמצאה יעילה יותר משמעותית בכל המדדים שנבדקו, מה שמפתיע במיוחד היה מדד האבנית, בעוד שאצל המשתתפים שהשתמשו במברשות שיניים חשמליות אחרות נמצאה עליה במדד האבנית בתקופת המחקר, אצל משתמשי ToothWave נמצאה ירידה. לתשומת לבכם.

מברשת השיניים מאושרת לשימוש על ידי ה- FDA ומשרד הבריאות הישראלי, מאושרת כמוצר רפואי על ידי ה FDA, משרד הבריאות הישראלי ורשויות רגולציה רבות נוספות בכל העולם. טכנולוגיית DentalRF מוגנת בפטנט במרבית מדינות העולם.

מחיר: מארז ToothWave כולל את גוף המכשיר, 2 ראשי מברשת, קטן וגדול, בעלי סיבים רכים במיוחד, כבל טעינה USB, מתאם לחשמל ובסיס טעינה. המחיר הינו 990 שקלים. עם אחריות לשנתיים. 

ToothWave מצוידת בסוללת ליתיום פנימית, ונטענת באמצעות בסיס הטענה קומפקטי. עמידה למים ולכן מתאימה לשימוש במקלחת ובאמבטיה. מצוידת בטיימר חכם לצורך תזכורת. המשתמש יכול גם לבחור להוסיף רטט במהירות הנוחה לו. זמן פעולתה בהטענה בודדת הינו עד שבועיים.

לרכישה באתר: www.Toothwave.com/he  וברשתות השיווק המובחרות.