"לו רק יכולתי לחזור בזמן לרגע הזה בו נשקתי לו, ותחת זאת ללחוץ את ידו ולהגיד לו תודה, לברוח ולא להביט לאחור. אם רק הייתי יודעת שהוא עתיד להרוס את חיי שאשאר עם נפש מרוסקת".

"הייתי גבר מוכה! אני לא יכול לתאר לך את התופת שעברתי. במשך ארבע שנים ארורות שגבו מחיר נורא מחיי".צעק ובכה תוך כדי שהוא מנתק ומתקשר שוב. ניסיתי להרגיע. איך הבחור הנחמד והחייכן הזה מתחרפן כך פתאום? בכל אופן, האמפטית שבי הסתקרנה והעמקתי פנימה לתוך האפילה בלי להביט לאחור. במשך כמה שנים הייתי על רכבת הרים שטלטלה אותי בין שמיים לארץ. לאט, אבל באופן בטוח, איבדתי שליטה על חיי, נשאבת למערבולת במחול שדים ללא היגיון.

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

 

פגשתי אותו בנקודת שבר, לאחר "מורטיפיקציה" - אירוע בו קורבן מנחית מכה ניצחת או השפלה קשה על נרקסיסט עד למצב שהאגו המזויף שלו מתרסק לרסיסים. במצב כזה זה נדמה שיש אדם עם אישיות גבולית, עם רגשות. הוא קורא לה "המטורפת" וההתקף הזה היה רק בקליפה החיצונית, ואני מאמינה לו. בהמשך גיליתי שהוא כמו בצל, שכדי להכיר אותו צריך לקלף הרבה שכבות של שקרים וסודות.

הייתה לנו אהבה גדולה מהחיים כזאת שיש בסרטים הוליוודיים. בוני וקלייד, שמשון ודלילה, תלמה ולואיז אוחזים ידיים וקוראים תיגר על כל העולם.

מה הדבר שנרקסיסט הכי אוהב בעולם? לנהל חיים כפולים. מה עוד? לחמוק מעונש.

"אל תעלי כלום לרשתות, אל תגידי שאנחנו זוג, אני שומר עלייך, יש מטורפת שם בחוץ". אבל את תלויה לו על הזרוע בכל מקום. בהמשך הקריסה שלו מחמירה והוא יורד לגמרי מתחת לרדאר. לאחר זמן מה את מגלה שיש לו בת זוג נוספת שמחכה לו ושהוא מאורס לה בדיוק כמו לך.

"את הקוף שלי", הוא אומר והלב שלך מתרחב ומתמלא בגאווה. "את הפנים שלי בעולם החיצון, אני צריך אותך כדי להתקיים". במקביל, הוא מאחורי הקלעים מושך בחוטים שלי כמו בובה על חוט. את מקימה לו אימפריה שיוכל לעבוד, מכספך הפרטי, הכל רשום על שמך כולל חוזים עם לקוחות. יש לו זהות בדויה וקו טלפון סודי. פעם בכמה זמן הוא מאיים לנטוש ואת פוחדת להישאר לבד עם הכל.

"את לא תבגדי בי נכון?", "את לא תעזבי אותי"? שאל שוב ושוב. לעולם לא". גבר פצוע, רק שלי – מתנה מהיקום.

אני רוצה שתהיי שלי. אני רוצה שתחיי בעולם שלי שבו החוקים שלי הם החוקים היחידים. כשהוא רואה אותך לראשונה והוא מחליט שאת תהיי האספקה שלו, את שייכת לו. את הרכוש שלו. לאף אחד אין רשות להיות לצדך, יש לו אקסקלוסיביות עליך.

יש לך הרבה שאלות, אבל הוא מעלה הילוך, הוא חייב להשאיר אותך בשליטה שלא תברחי. את כל היום חושבת מה הוא עושה אצל האישה השנייה ואת מתחילה למדוד כמויות. כמה פה כמה שם. יש היררכיה ויש מדרג וטבלאות.

בטבלה שהוא מנהל בראשו לכל אחת יש יתרונות וחסרונות. לה יש רישיון נהיגה, את פראית וסקסית. הוא עשה הפרטת תוכן. בתחילה, "את האישה שלי" אח"כ "את אישה שלי", לבסוף מתעצבן, "מה זה משנה עם מי אני עושה סקס? אישה זה חור. עוד זיון פחות זיון, אני לא מונע ממין בכלל".

"אז למה אתה שוכב עם שתי נשים כל הזמן"?

הוא כבר בחן אותך לפני שידעת. הוא יודע הכל, יש לו ניסיון עם אמפטית כמוך, הוא עשה שיעורי בית ועכשיו הוא כאן כדי לכבוש ולבסס שליטה. את יכולה להיות אספקה משנית, אבל אם תהיי מספיק ממושמעת, מרצה, ותספקי לו מספיק דלק, את יכולה להיות עיקרית. בשביל זה תצטרכי להפוך לאובייקט, רכוש. חפץ. ברגע שהוא ירגיש שאת מתאימה לעיקרית הוא לא יפסיק. האור ירוק, הדלק ממך זורם אליו ולך אין שום תקווה. כלום לא נראה לך הגיוני כבר, אך זה מאוחר מידיי. הדמיון בינכם יהיה כל כך מושלם שגם אם תצעקי הקול היחיד שיישמע זה שלו. "אני שם עלייך את כל הז'יטונים שלי".

עתיד מזוייף - "תהיי רגועה והכל יסתדר. אני דואג לך, את לא דואגת לעצמך את לא עושה שום דבר, כשהכול יירגע גם נתחתן, ניסע לחו"ל, אנחנו זה לכל החיים".

הערב מוקדש לגזלייטינג מאסיבי - הוא יוצא ושולח דיווח, לפעמים הם אוכלים סלט או שותים בירה, הם שוכבים במיטה ורואים טלוויזיה אבל לא קורה שם כלום, מה פתאום. לך מותר לצאת לסלון. אם ירדת לקנות משהו בסופר זאת בגידה, את שוכבת עם גברים. ההודעות מלחיצות. את מקבלת תמונות מהמסעדה, מהמיטה שלה, אבל הן פוצעות אותך, את לא נושמת.

הוא רוצה שתהיי שייכת לו כי רק ככה הוא מרגיש קיים. שכל מה שתעשי יהיה תוצאה של המחשבה שלו. את הסיבה לקיום שלו, את הסיבה לחייו, כי רק ככה הוא מרגיש עליון על העולם. הוא מרגיש חזק ומלא בכוח. את חצי בנאדם, מתהלכת בבית כצל, מביטה במראה ולא מכירה את עצמך. הכל קורס מסביבך חוץ ממנו. הוא מרוויח כסף, את לא. את מנסה לצאת אבל את מגלה שאין כלום שם בחוץ.

הוא מוכן ליום הדין - ברגע שיינתן האות מצדך שזה נגמר, שאת לא יכולה יותר, יש לו גיבוי. ואל תשכחי את זה. אם תחליטי לעזוב, לא יהיה לו אכפת. הלב שלכם שפעם יחד, הוא בעצם הלב שלך שפועם לבד.

הובר – (שאיבה בחזרה) את לא יכולה יותר. זו זוגיות הזויה. את חוסמת, את מבינה שמשהו לא בסדר, את לא רוצה יותר חלק בזה. בתחילת הקשר חסמת, אבל לא מספיק טוב. תקבלי מייל, הודעה בדף עלום שפתחת בפייסבוק, הודעה מחויכת בקבוצה משותפת, הוא מתקשר מחסום, הוא נוסע מתחת לבית שלך בוכה, בעולם בו גברים עושים גוסטינג הוא סטוקר כמו של פעם.

אם את חוזרת - עלייך להיות נאמנה, לתפקד היטב ושאפשר יהיה לסמוך עליך. הוא לוקח ממך את הזהות שלך לעצמו ומשתמש בה. את נסחפת לגן העדן שלו שבו כל מה שיש לך בעצם שייך לו. הכסף שלך - שלו, הבית שלך - שלו, החברים שלך הופכים לאספקה שלו, אין באמת בנאדם מאחורי המסכה ולכן הוא גונב ממך את האדם שאת כדי להתנהל בעולם.

הוא לא אוהב לקחת סיכונים לכן הוא בשליטה תמידית על הכל וכולם. הוא מביא התרגשות, תוהו ובוהו ודרמה, את מתנהלת בכיאוס מוחלט, אבל בשבילו הכל צפוי כי זה העולם שלו והחוקים שלו. הוא מנהל את כולם עם מניפולציות, והוא כל הזמן משקר. את סופגת הכל, אמפטית שכמותך, את חיה בשביל האהבה שלכם. כל מה שאת עושה נועד לשמח אותו.

"תעבדי, תעבדי, אל תתעסקי בשטויות".

"ולאן הכסף הולך? אליה? מה אתה נוכל הטינדר"?

הטייטל נלקח ממך יום אחד. "היא בת הזוג שלי עכשיו. אני מתחתן איתה".

"אמרת שלעולם לא תחזור אליה".

"היא נוחה".

"כנועה אתה מתכוון".

היא לא מבלבלת את המוח וחוקרת אותו כמוך. איתה- הוא חופשי להיות עם מי שהוא רוצה. את "פישלת" אז את מקבלת דיסקארד. (עזיבה).

היית אמורה לשחק את התפקיד שנוצר עבורך. של הפנטזיה,האשליה שהוא בנה בשבילך. אין קלוז׳ר ואין פרידה יפה - הנרקסיסט חייב להגיד את המילה האחרונה. הוא משחזר את ההיסטוריה כרצונו. אין רגש. לא היית חשובה, לא הייתה לך באמת משמעות. את המטורפת החדשה. הוא ממשיך הלאה אחרי שעה. הכל מוכן – אספקות חדשות, טלפון חדש, זהות חדשה, הוא מתחיל את הכל מחדש.

לעוד תכנים בנושא היכנסו לעולמו של הנרקסיסט - אביטל שפירא

מערכת און לייף מזמינה אותך לקבוצת הפייסבוק " סיסטרס - מקום בטוח לספר", אותה הקמנו יחד עם נעמת. מרחב בטוח לנשים בו תוכלו לייעץ ולהתייעץ בכל מה שחשוב לך או מציק, מעכב או מקשה עליך. כל אחת מאיתנו היא גם זו שאולי יש לה את הפתרון או העצה החכמה שיכולים להציל אישה אחרת.