תפתחו יומנים ותרשמו, 19 במרץ לא קובעים כלום, כי אתם באים להתנדב ביום המעשים הטובים, במסגרתו יתקיימו אלפי פעילויות התנדבות ועשיית טוב בכל הארץ.

מאחורי היוזמה הברוכה הזו עומדת עמותת "רוח טובה" מקבוצת אריסון, המציעה התנדבות בהתאמה אישית לאורך כל השנה, ויום זה הוא יום שיא לפעילות השנתית של העמותה.

המסר שילווה השנה את הפעילויות הוא "מאוחדים בטוב", לייצר שינוי חיובי, ולקרוא לכל אחת ואחד לצאת לעשות מעשה טוב – קטן או גדול – לפי יכולתו ונטיית ליבו במטרה לייצר שינוי חיובי.

ואם חשבתם שאתם לבד, דעו לכם שיום מעשים טובים יצוין גם ברחבי העולם בהשתתפות מיליוני בני אדם מ-110 מדינות.

 

אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, שיזמה את יום מעשים טובים לפני 18 שנים אומרת כי מאז ומתמיד היא מאמינה שאם נחשוב טוב, נדבר טוב ונעשה טוב העולם שלנו יהיה טוב יותר. יום מעשים טובים יוצר מסה קריטית של יחד בטוב", אומרת אריסון. "ב-7 באוקטובר קרה לנו משהו נוראי כעם ולעולם לא נהיה אותו הדבר. מאז אנחנו כולנו כואבים, אבל אנחנו גם מאוחדים יותר, אוהבים, נותנים, מתגייסים ומתנדבים למען האחר. ביום מעשים טובים השנה,  בואו נעצים ונאיר את הטוב בדגש על אחדות, על היחד. כי כולנו עם אחד".

אז איך הופכים לחלק מרוח ההתנדבות הזו?

נכנסים לאתר יום מעשים טובים ובוחרים את הדרך לעשיית טוב מתוך מגוון פעילויות ומקומות: ליד הבית, במסגרת העבודה, קבוצות או יחידים, ארגונים או עמותות. תוכלו גם לבחור את סוג ההתנדבות ויש הרבה אפשרויות כמו אריזות מזון לנזקקים, פעילות למען מפונים, הפעלות משמחות, פעילויות לאיכות הסביבה, למען בעלי חיים,  התנדבות עם אוכלוסיות מיוחדות, ילדים ונוער, קשישים ועוד.

כולנו מחכים לכם, 

היכנסו לאתר יום מעשים טובים ובחרו את הדרך שלכם לעשות טוב.