בשישי האחרון התראיין בן-אל תבורי לאולפן שישי, לראשונה מאז הפיצול מהשותף המוזיקלי סטטיק, לירז רוסו, ומאז פורסמו ההקלטות הצורמות שלו לזוגתו לשעבר ואם בנו- אורטל עמר (לא לפני שהרשת הופצצה טיזרים). ההקלטות שפורסמו משאירות מעט מאוד מקום לבלבול, תבורי נשמע בהן כשהוא צורח על עמר, ברגע בו בהחלט יצא ממנו צד לא מחמיא בעליל. כשנה וחצי שמר תבורי על שתיקה, גם על עניין ההקלטה שדלפה וגם על הפרידה מהצמד סטטיק, עד שישי האחרון. 

נתחיל מזה שזה חלק גדול ממה שאנשי יח"צ עושים: משנים נרטיבים ותפיסות כלפי א.נשים, הלקוחות שלהם. מצד אחד, אחלה סטוריטלינג. מצד שני, לפעמים, זה מסריח ברמות. לטעמי, זאת אחת הפעמים האלו. יש כאלה שבשנייה אחת אכלו את הפיתיון - אבל אני רוצה להביא את הזווית הביקורתית, יש שיאמרו, בומרית: נכון. אמפתיה זה חשוב. אבל מצד שני - גם ההקשר חשוב. ההקשר נותן לנו תמונה מלאה ולפני שאנחנו אמפתיים, בואו נוודא שלא עושים עלינו סיבוב.

דווקא כמי שמכיר פוסט טראומה מורכבת מאוד מקרוב, מהזווית האישית שלי - על פוסט טראומה חייבים לדבר ממקום נקי, טהור ובטח לא ממקום יחצ"ני. כל דבר אחר, מעורר בי חשד. הטענה שבן-אל "נירמל תופעה" - היא קשקוש. "סלבס" אחרים/ות ואנשים בעלי פרופיל גבוה, נירמלו את זה הרבה לפניו. אגב, חלק מהם לא היו צריכים לחכות לקריירה מרוסקת וגרושה פגועה עם ילד מוזנח. בעצם, אם להיות כנים: ישנם שגרירים ושגרירות הרבה יותר אמינים ומחברים ממנו. 

כן, זה מורכב. מצד אחד אני מרחם עליו. כן, יש לי כלפיו אמפתיה. אלא שמצד שני, כדאי לכולנו לבחון ולהבדיל בין מי שמספר סיפור קורע לב עם אינטרס עסקי טהור - לבין מי שדיבר על זה ברגעי שיא או ברגעים "רגילים" של החיים. מי שעושה את זה כחלק מראיון יח"צני, בדיוק בשבוע שיוצא לו שיר חדש, כנראה עושה עלינו וואחד סיבוב... גם, אם הוא דובר אמת - וגם עם האמת הזאת כואבת.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by החדשות - N12 (@n12news)

אז בואו נראה איך זה קרה: "דמות הגיבור" שהתגבר על הקושי (אבל לא לגמרי, הוא צריך את עזרתכם/ן שתסלחו לו על "חטאיו") מעוררת אמפתיה, הזדהות וחיבור. לכן, מי שרוצה להרים את הדימוי המרוסק שלו - שמנקודת מבט של נרטיב בסטוריטלינג הייתה מוצבת כ-"גרוש כמעט אלים ואבא גרוע" - חייב היה להביא לקהל משהו "גדול" ו "סוחט דמעות" כדי להחזיר אותו לתפקיד ה"גיבור" ולשים אותם בתפקיד ה"מצילים". אנשי הגאולה.

וזה בדיוק מה שהיח"צ של בן-אל תבורי עשה. תמים זה לא. סליחה על הביאוס, אבל הייתי רוצה לראות את בן-אל עושה את זה בשיא הצלחתו ולא כשהקריירה והתדמית מרוסקות - כאמצעי לייצר קאמבק לתודעה או בוסט למכירות. אז, הייתי מאמין לו קצת יותר.

כותב הטוב הוא רמי ברגר: Best in the Wor(L)d. אבא לשתי בנות ובן. סטוריטלר, מעצב חווית משתמש ויוצר תוכן אסטרטגי. "בומר" גאה.