עוד לא הספקתי להגיד ג'ק ניקולסון אחרי שכתבתי על הפרסומות שמדירות מעינינו פרזנטוריות במגוון גדלים ומבני גוף, וכבר הופיעה לפתע פרסומת חדשה לגבינה שבה מצולמת האחת והיחידה, הכותבת הכי מרגשת וסוחפת, מרסל מוסרי היפהפייה.

הפרסומות השמנופוביות ממלאות את המסך

דיאטת הפלא של ברלד שמוכרת לכם חבילת ערוצים של הוט ומתחם היוקרה שמזמין אתכם לרכוש בו דירה רק אם אתם מידה 38 ומטה - אלה הפרסומות הכי מעצבנות של 2016

פרסומות נגד שמנים

לטור המלא של גאלה רחמילביץ'

כמה שמחתי! מרגישה כאילו זה ניצחון אישי. מרסל היא מדהימה, מוכשרת בטירוף וגם מאוד יפה בעיניי. נכון, היא מידה גדולה, וברור לי ובטוחה שגם לה, שאם הייתה רזה כבר מזמן הייתה מקבלת קמפיין – אבל היי, לקח קצת הרבה זמן והנה זה קרה. היא מככבת בסרטון מקסים שמלווה במילות שירה פרי עטה.

הפרסומת שוברת את כל הטאבואים שחווינו עד כה: עומדת לה אישה צעירונת במטבח, יפה מטופחת ועגלגלה, כן גוואעלד, העגלגלה במטבח עוד מכינה לה סנדוויץ' אליו כתבה שיר הלל, כששיא השיאים הוא הביס. שמנה, אוכלת, בפרסומת. שמנה אוכלת! בסטייל, ברוגע, בנעימים. לא, היא לא בולסת מול הטלוויזיה ג'אנק פוד כשהיא נראית מוזנחת וגרוטסקית, היא פשוט נראית כמו כולנו, אפילו עדינה וחיננית הרבה יותר מרבים מאיתנו כאשר הם נוגסים בסנדוויץ'.

אבל אז, אבוי, כמו שקורה תמיד כשמישהי נפלאה מציגה מציאות שלא תואמת את אידיאל היופי הקיים שאף אחת לא עומדת בו, קמה עוד דיאטנית / מנחה לאורח חיים בריא / בריונית / שיט שכזה, שבאה להתפרסם על הגב של אישה חזקה, יפה ומלאה, ויוצאת בסטטוס דוחה, כמו שרק אישה מאוד ממורמרת יכולה לפרסם.

הפוסט שפורסם שלשום (2.1) נגד מרסל מוסרי והפרסומת בהשתתפותה:

מרסל מוסרי בהתקפה

להיות בריאה זה לא בהכרח להיות רזה

שתבינו, אין לי בעיה עם אורח חיים בריא. להיפך, אני בעד. אבל אני מאמינה שאורח חיים בריא הוא לא תלוי משקל, גובה, צבע עיניים או גודל טוכעס. אורח חיים בריא מתחיל מבפנים, מהנפש. הוא כזה שאוהב, מכיל ומחבק, ואינו מלא מירמור ושנאה. משום מה נדמה שיש מגמה בה כל אחת, בזכות המקלדת והרשת בה כל שטות נפוצה לכל עבר ברגע, הופכת למחנכת לאומית. יגדילו לעשות המובילות שכלל לא מפרסמות תמונה שלהן, אך בלי בעיה מעזות להטיף מוסר וכמובן להזדעק במלוא יכולתן בנושא ההשמנה.

הלו גברת, מדוע לא קמת להזדעק על הפרסומת שמוכרת לאמהות טריות עם פרזנטוריות במראה גבעולי, כאילו לא חוו כלל היריון? מדוע סתמת את פיך כאשר לקחו גבר גרוטסקי והצמידו לו אמא ל-3 שנראית כמו נערה בת 12 שרק רצתה לככב בפרסומת? מדוע רק  עכשיו החלטת שאת נורא חכמה על מרסל ואת חייבת לפזר את דברי החוכמה שלך לכל עבר?

"התמכרות לאוכל היא כמו התמכרות לסמים", כך כתבת, אחרי שסיפרת לנו את התנהלותה של מרסל כאילו אתן חברות מהגן. הסברת לנו שהיא הייתה אוביסית ועצובה, עשתה ניתוח, רזתה והכניסה את האושר לחייה, ואז, א-ברוך, שוב השמינה. ולא, לא סתם השמינה, עכשיו "היא שוב שמנה מאוד ומפרסמת מזון בטלוויזיה". ברור שהגדלת לעשות ושמת תמונה שלה בארשת רצינית,  לא תמונה מהפרסומת – בה ייראו עד כמה היא חיננית וכמה היא נראית בדיוק כפי שרובנו נראות. רצית להמחיש עד כמה עצובה מרסל השמנה.

מרסל מוסרי סימפוניה

היא נראית לכם עצובה? מרסל מוסרי בפרסומת של סימפוניה, צילום מסך

אני לא יודעת מי את ולא מכירה אותך (כי אני בוחרת לחיות בחברת אנשים נורמליים), אבל אני מכירה את מרסל. אנחנו לא חברות מהגן, אבל אנחנו קולגות, ואני חייבת להגיד לך שהיא אחת הנשים השמחות והמקסימות שפגשתי. היא שמנה, אגב גם אני, אבל נראה  שבניגוד אלייך, לה וגם לי אין שום בעיה עם זה.

זה שלך יש בעיה עם המשקל שלה זו לא סיבה ללכת ולהלבין פניה ברשת החברתית - אבל זו בהחלט סיבה לבדוק פנימה ממה נובעת הבעיה האמיתית שגרמה לך לכתוב את המילים הרעות האלו על מרסל.

למילים יש כוח לעורר הפרעות אכילה

סטטוסים כמו זה הם אלה ששולחים נערות ונשים לפגוש את השירותים מקרוב ולדחוף אצבע לגרון כדי להקיא את ארוחתן. סטטוסים כמו זה שולחים נערות ונשים לדיאטות הרעבה קיצוניות, והכל בשביל שאנשים רעים וקטנים לא יביישו אותן ויתבריינו כלפיהן, ברשת או במציאות, כפי שעשתה אותה כותבת שאחראית על המילים הרעות נגד מרסל. אנשים כאלו במו ידיהם מצלקים ופוגעים בבריאותן של נערות ונשים. אז לגברת שכתבה את אותם דברים - אל תטיפי למרסל, ואל תספרי את סיפור חייה כאילו את בכלל מכירה אותו. שבי בבית ושמרי דברים כאלה לעצמך, ואם אפשר – התנתקי גם מהמקלדת. אל תספרי מה בריא ולא בריא כשבמילותייך את מצלקת את גופן ונפשן של אחרות. חכמים אמרו 'סייג לחוכמה שתיקה'.

מרסל מוסרי

מוסרי בפרסומת לסימפוניה

אז נכון, הכותבת כבר הספיקה להיבהל ממה שדבריה הביאו עליה ומחקה את הסטטוס שכתבה ישירות על מרסל. היא הבינה שטעתה, אבל חס וחלילה לא תתנצל על היותה בריונית. לא. במקום, היא העלתה סטטוס חדש ובו כתבה: "מחקתי את הסטטוס שכתבתי על מרסל מוסרי. אמשיך לכתוב כאן על הסכנות שבהשמנת היתר". וואו, איזה מזל שיש אותך. איך נסתדר אם לא תקומי ותצעקי נגד השמנת יתר? תגידי, את באמת בטוחה לחלוטין שאף אחד לא יודע יותר טוב ממך מה ההשלכות של להיות אדם שמן? ומה, למשל, עם ההשלכות של להיות אדם רזה?

די כבר עם כל המטיפים שממש דואגים לשלום עולמי ולבריאות לכולם. די. מיצינו. אנחנו ב-2017 ואין לכם יותר מקום פה. כל אדם בוחר את חייו וחייב דין וחשבון רק לעצמו (ולרשויות המס). די עם המנטליות של "אני הכי חכמה ואפיץ את הפנינים שלי" כשכל מה שקורה במציאות זה מרמרת בלתי נגמרת שפוגעת באנשים. לא גברת, השמנת יתר היא לא התירוץ העלוב שלך להשפיל ולבזות מישהו בטוענה שיש לך מסר להעביר.

ממליצה ממש בחום לכותבת, ולכל אחד ואחת שזזה באי נוחות מול מרסל מוסרי המרשימה – להירגע, להודות בטעות, להכין סנדוויץ' מגרה כמו שמרסל אכלה בפרסומת, ובמקום לקנא פשוט לשאוף שבטלוויזיה יראו עוד ועוד סוגי אנשים, בגדלים שונים, גוונים שונים וסוגי שיער שונים. למה? כי רק אז העין שלה ושל כולם סביבנו תתרגל לכל סוגי היופי הנפלאים שיש בעולם, והמרמור שכל כך הרבה מאיתנו חיות בו, שלא בצדק, תיעלם מחיינו. ככל שיהיו יותר פרסומות עם נשים במגוון מידות שונה, מגוון גילאים רחב ומגוון מראות ויופי שונים, רק אז אנשים ונשים כאלו יוכלו באמת להביט במראה ולאהוב את עצמן, מבלי להישרף למראה של קבלה עצמית של אחרים.

לצפייה בפרסומת המלאה:

לעוד דעות, עצות וסטיילינג למידות גדולות היכנסו לאתר של גאלה רחמילביץ' - Galastyle