אני אפתח ואתנצל בפני כל הנשים שהחליטו לקחת חלק פעיל ב"ינואר השעיר" (או בשמו הלועזי  "ינוהיירי" – מיתוג גאוני) למען המטרה הנעלה של שחרור דימוי גוף, שאני ממש לא תומכת בהן. אני מבינה את האג'נדה של לאורה ג'קסון, הסטודנטית הבריטית שעומדת מאחורי המיזם הזה, ובהחלט חושבת ומאמינה בכל ליבי שאנחנו לא צריכות להיות משועבדות לשום דבר רק כי החברה קבעה או כי "גברים אוהבים". ועדיין, אין שום סיכוי בעולם שאני אקח חלק בזה, בטח שלא במדינה החמה שלנו. באופן אישי, מעדיפה להיצמד ללייזר ולשעווה, ושיהיה ברור: עבורי בלבד ולא עבור אף אחד אחר. אבל היי, שאפו לאורה. שחרור גוף מכבלים זה תמיד טוב.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hi I’m Laura, the gal behind Januhairy! I thought I would write a little about my experiences and how Januhairy came about... I grew out my body hair for a performance as part of my drama degree in May 2018. There had been some parts that were challenging for me, and others that really opened my eyes to the taboo of body hair on a woman. After a few weeks of getting used to it, I started to like my natural hair. I also started to like the lack of uncomfortable episodes of shaving. Though I felt liberated and more confident in myself, some people around me didn’t understand why I didn’t shave/didn’t agree with it. I realised that there is still so much more for us to do to be able to accept one another fully and truly. Then I thought of Januhairy and thought I would try it out. It’s a start at least . . . I have had a lot of support from my friends and family! Even though I had to explain why I was doing it to a lot of them which was surprising, and again, the reason why this is important to do! When I first started growing my body hair my mum asked me “Is it you just being lazy or are you trying to prove a point?” . . . why should we be called lazy if we don’t want to shave? And why do we have to be proving a point? After talking to her about it and helping her understand, she saw how weird it was that she asked those questions. If we do something/see the same things, over and over again it becomes normal. She is now going to join in with Januhairy and grow out her own body hair which is a big challenge for her as well as many women who are getting involved. Of course a good challenge! This isn’t an angry campaign for people who don’t see how normal body hair is, but more an empowering project for everyone to understand more about their views on themselves and others. This picture was taken a few months ago. Now I am joining in with Januhairy, starting the growing process again along with the other wonderful women who have signed up! Progress pictures/descriptions from our gals will be posted throughout the month. Lets get hairy ? #januhairy #bodygossip #bodyhairmovement #happyandhairy #loveyourbody #thenaturalrevolution #natural #hairywomen #womanpowe

A post shared by Januhairy (@janu_hairy) on

אלא שלא דעתי האישית או דעתן של נשים היא מה שמעניין כאן, כמו התגובה של בני המין הגברי (מישראל!) שיודעים להרים גבה שעירה על דברים שאינם בקונצנזוס. כשהחלטתי לצאת למסע בין ברים ובתי קפה כדי לבדוק את הנושא, גיליתי שמדובר בגדול בעניין של גיל, או פער דורי - וזה דווקא מפתיע, מכיוון שמי שהיה אמור להיות פתוח יותר בענייני גוף, כלומר בני הדור הצעיר, התגלה כשמרני יותר. גברים צעירים יותר, דהיינו בני דור ה-Y, לא יכולים לסבול שיער גוף אצל אישה, בעוד שגברים בני דור ה-X ואף למעלה מכך, חושבים שזה דבר טבעי לגמרי (יש גם כמובן יוצאים מן הכלל לכאן או לכאן) רק "שיהיה מסודר אסתטי ומריח טוב". אבל כך או כך, אצל כולם עלתה אותה דילמה: "מה יגידו החברים".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HAPPY JANUHAIRY Januhairy is a project for women to challenge social norms and grow out their body hair for the month of January, all to raise money for Body Gossips education program. Women have signed up from around the world including Spain, Germany, Russia, USA, Canada and lots of women dotted around England, ready to kick-start the new year with a new challenge. Today is day one of Januhairy! Let’s do this, girls… Attached in the bio is the sponsorship form. All money raised will go towards Body Gossips Education program- aiming to change young minds and their views on their bodies! Please donate for as much as you can as even the smallest amount of money you can spare will make an enormous difference for this fantastic charity! There will also be a prize for the largest sponsor! Let's start 2019 the right way! ??✨

A post shared by Januhairy (@janu_hairy) on

בנות, הנה טיפ קטן שאולי לא ידעתן. כדי להוציא אינפורמציה אמיתית וכנה מגברים, אל תדברו איתם כשהם יושבים ליד פרלמנט החברים שלהם. זה בדיוק מה שקרה לי עם אלון, 41. כשסיפרתי לו על הכתבה בשיחה מוקדמת בין שנינו, הוא אמר שבעיקרון אין לו שום בעיה עם שיער גוף. הוא יודע שנשים רבות היום רצות לעשות לייזר או שעווה "ביותר מקו הביקיני" והאמת, הוא אומר לי "אני ממש לא מבין את הטירוף והשעבוד הזה". אני מסבירה לו שהינוהיירי מדבר גם על אזורים חשופים יותר, נניח בית שחי. איך אז היית מגיב? "כל עוד זה אסתטי, ולא משהו שלא מריח טוב או מגעיל, אני לא רואה בזה בעיה", הוא ענה. אני מודה שהוא הפתיע אותי. אם כי את הרוק שהוא בלע כשאמרתי לו את צמד המילים "בית השחי", אני לא אשכח. אמנות הסאב טקסט.

כשפגשתי אותו לראיון הרשמי, הוא ישב בבית קפה עם חברים ואז הוא כבר גילה הרבה פחות אומץ. הוא הראה סימנים של "שכנוע רק לשם הימנעות מלינץ' חברים" אחרי ששי, 34, אמר לו "אם מישהי באה לדייט עם גופייה ושיערות בבית השחי, אני לא אוכל להמשיך".

 עד כדי כך?

"אני הולך למכון כושר, אני עושה לייזר בגב, אני מטפח את עצמי ואז מגיעה מישהי שמבצבץ לה שיער כמו גורילה? תגידי השתגעת?"

 אני מבינה אותך מצד אחד, ומנגד – אתה לא מרגיש שאתה משועבד לכל טקסי היופי? תחשוב, למשל, שהיינו מקבלים זה את זו כפי שברא אותנו הטבע?

"אבל את מבינה שזה בלתי אפשרי? כמה פעמים שמעתי שיחות של נשים שמדברות על כמה ההוא שעיר וכמה זה דוחה אותן, אז היי, אני חושב שאתן לוקחות את הצעד של שחרור נשי שלב אחד יותר מדי קדימה. זה לא קשור לשחרור, תשתחררו בראש, אני לא מבין למה צריך להיות לא אסתטי".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The beautiful Brittnai from Michigan shares her story... ❤️ “I picked up shame around having body hair in middle school. I’d get made fun of so I started shaving all of it, including my lower back. I remember seeing my mom shave when I was really young & it was like okay so, no hair on the body. Body hair is not good. As I started getting more into yoga about 3 years ago I was surrounded by more people who kept their bodies natural and that led to me questioning myself more. Who was I shaving for? Why? Where had I picked up this idea that my body in it’s most natural form was gross? The more I questioned the more I realized it wasn’t my own truth, but instead something I absorbed over the years. And of course always to each their own- some people dig shaving and that’s also fine! The point is you can choose. And either way, keeping your hair, shaving it - neither of those choices is more ideal than the other. As for me I’m part Latina I’m hairy everywhere and It feels freeing to say that & drop the shame around it. I feel for me it’s a way to take care of myself and to love myself. This is my natural body, I think if I don’t start here with acceptance of myself — how can I go out into the world and accept others? It’s a lot of compassion for myself as I set down the voice of the inner critic when it arises, and for others when they have comments or glares or whatever triggered people do. It’s a setting down of old programming. And a bonus perk is it helps with weeding out potential lovers because if someone’s not “into body hair” aka my natural self — I know I’m not into them ♥️” ?? Support the Januhairy movement by donating to Body Gossip’s Performance Project: a great charity and Januhairy is almost at it's fundraising target! Click here for more info and to dig into your pockets and donate as little or as much as you can... https://www.justgiving.com/crowdfunding/bodygossip #januhairy #bodygossip #bodyhairmovement #happyandhairy #loveyourbody #thenaturalrevolution #natural #hairywomen #womanpower #selflove #feminine

A post shared by Januhairy (@janu_hairy) on

רז "המבוגר בחבורה" (49) קצת פחות נרגש משי. "תראי, כל עוד זו מחאה זמנית וזה עושה למישהי טוב, אז למה לא. אני באופן אישי חושב שבדיוק כמו שלהסיר שיער או ללכת למכון כושר או לעשות בוטוקס נהיה טרנד, אז במה זה שונה עכשיו? לא להסיר שיער כי... אני לא מבין למה אתן בשנת 2019 זקוקות לכל הטקסים האלה?"

 אולי כי עדיין יש אידיאל יופי שמשפיע על הרבה נערות צעירות לרעה, וכל יוזמה שמוציאה בעצם את הצורך ליישר קו עם איזה משהו "לא הגיוני", או לחילופין שיעבוד, יכול לשחרר ילדה בת 16 שלא תתבייש ללכת לים?

"שוב, באופן אישי אני לא אפסול מישהי מקסימה רק כי היא לא מורידה שיער. הייתי נשוי פעם, ואני יודע איך זה בזוגיות. אשתי לשעבר לא פעם העירה לי שמפריעות לה השערות שלי בגב (ברגע זה כל חברי הפרלמנט צוחקים ומציצים לו מהחולצה ט"ל), את חושבת שהלכתי להסיר? לא. זה כואב, אין לי עניין להיות חלק ומבחינתי ככה היא קיבלה אותי וזה מה שאני".

 ואם היא היתה אומרת לך שהיא מפסיקה להוריד שיער בכלל ולהסתובב עם שמלת קיץ, איך היית מרגיש?

"אם זה מה שטוב לה אז סבבה".

 נו, באמת...

"מניח שאולי היה לי קשה יותר אם היינו הולכים עם חברים או משפחה לים. כי אנשים מדברים ולא נעים. ומי שאומר לך שלא אכפת לו ממה שהחברים שלו אומרים לו משקר לך בפרצוף. שוב, אני היום לא אפסול מישהי שזו האג'נדה שלה, תביאי לי את הבריטית ההיא מצדי".

היא צעירה מידי בשבילך.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We are Ready For You 2018! ♥️??♥️??♥️??♥️??♥️??♥️??♥️?? #llove ♥️

A post shared by Madonna (@madonna) on

בהמשך עברתי ללילי רוז, הבר השכונתי, בערב יום רביעי בו חתך הגילאים עומד על 35 ומעלה. ניסיתי לשאול כמה בודדים לצורך הסקר ובעילום שם מה דעתם על נשים שלא מסירות שיער. מתוך 10 גברים, שלושה אמרו "איכס" ושבעה אמרו שהם פחות אוהבים, אבל אם החברה שלהם היתה לוקחת בזה חלק הם היו זורמים איתה. לא ברור לי אם זו תשובה כנה כי שאלתי, או כי כולם פתאום מנסים לצאת בסדר.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

when u can’t wait for summer.

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

בבוקר תפסתי עוד פרלמנט, קשוח יותר. כזה שיושבים בו מטרוסקסואלים קלאסיים שכונתיים. אני מכירה שם רק את ע', קולגה למקצוע שיעשה לי שיימינג אם אזכיר את שמו. הוא צעיר ממני בשנתיים (39) אבל חושב כמו סבא שלי. "מה זה השיט הזה" הוא אומר, "אתן מבזבזות אנרגיה על שטויות. השיער זה מה שתוקע אתכן בחיים? לא זה שאתן מרוויחות פחות מגברים? שעדיין יש אפליה של נשים במקומות עבודה?" (הנ"ל בעברו כתב כלכלי ט"ל).

אז אני מבינה שאתה נגד

"עזבי אותך, זה רק יוצר אנטגוניזם. שכל אחת תעשה מה שנח לה ומתאים לה, אני אישית סולד מזה. למה? כי זה דוחה אותי, אבל מה אכפת לך מדעתי? את רוצה לא להתגלח, שיבושם לך, תרתי משמע".

בשורה התחתונה ע' צודק. יכול להיות שמחאות רשת הן דרך להעלות למודעות דרך עניין שולי, דברים הרבה יותר משמעותיים ממנו. זה לא הסרת השיער כמו העובדה שבשנת 2019 נשים צריכות להיות נאמנות לעצמן. מה הגברים יגידו? מה החברים שלהם יגידו? זה ממש לא צריך לעניין אותנו.