לפני כשבועיים חייה של לואיס ריד בת ה-27 עצרו. ריד, אמא לילדה בת 3  ניהלה זוגיות עם רוברט ג'ני בן ה-30. השניים, תושבי העיר מידלסברו שבאנגליה, הכירו כשהיו בני 13 וחזרו להיות בקשר כשנפגשו במקרה במשחק כדורגל. בני הזוג התאהבו מחדש ומערכת היחסים ביניהם פרחה, אבל בסוף יולי משהו השתנה וג'ני התחיל להיות אלים כלפי ריד. היא הסכימה להישאר איתו בתקווה שישתנה, אבל ב-23 באוגוסט, הוא שוב תקף אותה. הפעם זה היה אלים יותר ואכזרי יותר. ג'ני נגח בריד והשחית את פניה.

ריד הייתה מאוהבת וחשבה שהיא מצאה את הגבר של חייה. גם כשהוא התחיל להיות קצת שתלטן היא האמינה לו. כשהוא תקף אותה בפעם הראשונה היא נתנה לו עוד הזדמנות. אחר כך הוא תקף אותה שוב והשחית לה את הפנים. היא נאלצה לברוח מהבית שלה, דרך חלון המטבח כשהיא מדממת, אבל למרות כל זה בית המשפט גזר על בן זוגה לשעבר עונש מגוחך - הוא נאלץ לשלם לה פיצויים של 75 יורו בלבד וקיבל צו הרחקה ממנה ל-12 חודשים. ג'ני מצידו הכחיש את כל החשדות המיוחסות לו והאשים את ריד שהשתמשה בסמים ורדפה אחריו עם סכין. אם זה אכן המקרה לא ברור איך הצליחה להיפצע ולהיחבל בפנים בצורה כזאת חמורה.

כולנו התרגלנו כבר לשמוע סיפורים כאלה ולדפדף הלאה, להעביר אותם לסדר היום. כשאנחנו שומעים על מקרים כאלו אנחנו מקסימום מצקצקים בלשון ונאנחים. רוב האנשים אפילו מאשימים את אותן בנות שהתאהבו, פספסו את הסימנים המקדימים "ובכל זאת נשארו" (האשמת הקורבן קוראים לזה). ריד לא רצתה להיות חלק מאותה סטטיסטיקה והחליטה לשים לכולם את האמת בפנים, באופן שאף אחד לא יוכל להתעלם ממנה ולעצום עיניים.

אחרי ששמעה את הפסיקה של בית המשפט והייתה המומה מגזר הדין המעליב, ריד החליטה לעשות מעשה: היא פרסמה את התמונה של הפנים המדממות והמושחתות שלה, כפי שצולמו רגע אחרי התקיפה, וצירפה פוסט נוגע ללב בו סיפרה באופן כנה על הקשר עם ריד ועל התחושה הקשה שמלווה אותה.

התמונה שהעלתה לואיס ריד. מתוך עמוד הפייסבוק שלה

התמונה שהעלתה לואיס ריד. מתוך פייסבוק

"אם הוא עשה את זה פעם אחת הוא יעשה את זה שוב", כתבה ריד, "הלוואי שלא הייתי נותנת לו ליהנות מהספק ולזחול שוב לחיי אבל באמת חשבתי שאוכל לעזור לו להתגבר על השדים שלו ולהפוך לאדם טוב יותר. אני יודעת שאני לא אדם מושלם אבל אני גם יודעת שזה לא מגיע לי".

עוד כתבה: "אני אדם חזק, מישהי שיודעת לעמוד על שלה ולהילחם, אבל כשאת נאלצת להתמודד עם אדם שחשבת שיש לך עתיד איתו, כשאת רואה אותו מסתער לעברך עם מה שאפשר רק לתאר כמבט מפחיד ומלא שנאה, האישה החזקה והעצמאית שחשבת שאת נעלמת.."

"הוא חבט בי, זרק עליי דברים ונגח בפניי", תיארה, "הרגשתי כמו אסירה בבית שלי והייתי צריכה לברוח מהחלון כשדם זולג לי על הפנים כדי לקרוא לעזרה. הזיכרון הזה יישאר איתי לנצח".

"אני מרגישה כמו טיפשה כי נשביתי בקסמיו של בחור שנראה לי אדיב, מתוק ורומנטי, אחד שחשבתי שיעשה הכל בשבילי. גיליתי שבוויכוח הכי קטן או במקרה של חוסר הסכמה הוא הופך לשתלטן ואגרסיבי ואי אפשר לזהות אותו. העניין עם אנשים כאלו הוא שהם גורמים לך לחשוב שהכל באשמתך, שאת התחלת את הוויכוח, שאת דחפת אותם לעשות מה שהם עשו".

"העליתי את הפוסט הזה כי אני לא רוצה שזה יקרה לאף אחת אחרת. יש לי ילדה בת 3, עכשיו אני צריכה להסביר לה למה הפנים של אמא נראות ככה, למה יש לי חבלות בכל גוף, למה אמא עצובה כל הזמן ולמה רוב לא יבוא לכאן יותר".

ריד הדגישה עד כמה העונש שגזר בית המשפט על ג'ני מזלזל, פוגעני ולא הולם את המעשים שלו: "גזר הדין שהוא קיבל פשוט מגעיל. הוא היה יכול להרוג אותי והוא היה צריך להיכנס על זה לכלא. אני סובלת מדיכאון, אבל הוא עדיין חופשי להמשיך בחייו, זה מרגיש כאילו ויתרו לו על מה שהוא עשה ואפשרו לו להתחמק מאחריות. אני סובלת מסיוטים וקשה לי לישון, אני רק  רוצה לעבור דירה כדי שתהיה לי התחלה חדשה עם בתי".

ריד קיבלה אלפי תגובות לפוסט מנשים ואנשים ברחבי העולם והוא שותף מאות פעמים, היא הוזמנה להתראיין ברדיו, התראיינה לאתרי חדשות והתארחה בתוכניות טלוויזיה. על התהודה שהסיפור שלה קיבל אמרה: "אני שמחה שהסיפור האישי שלי מצליח לעורר מודעות לנושא ולעזור לנשים אחרות שנמצאות במצבים כאלו. זה לא הסוף".