**עדכון :קמפיין גיוס המונים לסיוע לנפגעת האלימות הקשה במצפה רמון יצא לדרך אתמול בצהרים ותוך 8 שעות גויס מלוא הסכום ומעבר לו. 

"שירה שוכבת בבית חולים, פניה מרוסקות, ראותיה מחוררות ושינייה שבורות. היא עברה אלימות נוראה, שסימניה והשלכותיה ילוו אותה הרבה אחרי שההפגנות יסתיימו, כשהמשפט יזדחל לו והתקשורת תתעסק בדברים אחרים," נכתב בעמוד הקמפיין. "ילדה הפעוט של שירה, בן קצת יותר משנה, זקוק לאמא שלו. אבא שלו כמעט רצח את אמא שלו. זו התחלה קשה מנשוא. שירה זקוקה לנו עכשיו. בנה זקוק לנו ולה עכשיו. שירה צריכה טיפול נרחב כדי להתחיל את חייה מחדש. בואו יחד נגרום לנס קטן, להחזיר לשירה את החיוך ואת החיים עצמם, ניתן לה יכולת וכוחות לחזור לעצמה, עד כמה שניתן, ולגדל את בנה בבטחה."

מובילת הקמפיין היא חנה רדו, מקימת מקאן ואלי שבמצפה רמון, שם עבדה הנפגעת. רדו מכהנת היום כיו״ר קבוצת 19, שפועלת בפריפריה ליצירת תעסוקה איכותית לתושבי הפריפריה בכלל ולנשים בפרט. פרויקט גיוס ההמונים הוקם היום ע״י ״לינק 19״, סוכנות חדשה לפתרונות דיגיטליים בנגב, שהקימה רדו לאחרונה באופקים. 

הקמפיין עלה אתמול (יום ד׳) בשעה 14:00 בצהריים ותוך 8 שעות בלבד הגיע ל 100% מהיעד שלו - 360,000 ש"ח. הקמפיין יישאר פתוח עוד 14 יום וכל סכום שייאסף בו יוקדש עבור שיקום חייה של שירה ועבור התחלה חדשה לה ולבנה הפעוט.

יו״ר קבוצת 19, חנה רדו מסרה כי: ל"פני שנים שמתי לי למטרה להעצים נשים. כל מה שהקמתי בעשורים האחרונים היה במטרה לחזק בדיוק את האוכלוסייה הזאת. שירה עבדה במקום שאני הקמתי, בשכונה שעזרתי להקים, במקום שאני והלב שלי הם חלק בלתי נפרד ממנו. אנחנו לא יכולות לעבור בשתיקה על מעשים כאלו, לא יכולות לעמוד מנגד. לכן תוך חצי יום הרמנו את הקמפיין עם האנשים המדהימים שיש לנו בלינק 19. אמשיך לפעול למען נשים ולמען חיזוקן ומעמדן בחברה שלנו״.

אתמול נערכו הפגנות במספר מוקדים ברחבי הארץ כדי לזעוק את זעקתה של שירה. מאחורי ההפגנות עומד הארגון 'אני אישה' שגם עמד מאחורי שביתת הנשים הגדולה לפני שנתיים, ולאחריהן שורה של הפגנות בעקבות מקרי הרצח של מיכל סלה, מריה טל ואסתי אהרונוביץ זכרן לברכה בראשית שנה שעברה. ענת ניר יו״ר שותפה של תנועת אני אשה מסרה: ״אנחנו לא שותקות בזמן ששוכבת בבי״ח אשה שהתלוננה בעבר במשטרה על אלימות במשפחה. המקרה הזה יכול היה להימנע ובמקום זה כמעט והסתיים ברצח. החגים אמורים להיות תקופה נעימה בחיק המשפחה, אך ישנן מאות אלפי משפחות בישראל שנמצאות בסיכון להתדרדר לאלימות במשפחה והממשלה לא עושה מספיק כדי למנוע את הרצח הבא! אנחנו דורשות הזרמה מידית של תקציבים ראויים שאושרו עוד ב-2017 על ידי הממשלה לטובת יישום תכנית למניעת אלימות במשפחה״. 

בעקבות אירוע הדקירה במצפה רמון, היינו הערב בהפגנות תמיכה ומחאה בשלושה מוקדים - כרמיאל, ירושלים ותל אביב. בהפגנה בכרמיאל,...

פורסם על ידי ‏אני אשה أنا امرأة‏ ב- יום שלישי, 22 בספטמבר 2020

בצירוף מקרים מצמרר נערך אמש גם כנס של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תחת הכותרת "מה משתנה מאיה נאפה ועד אילת." גם במקרה של נפגעות תקיפה מינית כמו במקרים רבים אחרים, עמותות הן שנושאות בנטל הטיפול באותן נשים שאין להן מענה אצל הגורמים הרשמיים. אורית סוליציאנו, מנכ"לית האיגוד, סיפרה אמש כי רק 30% מתקציב האיגוד מגיעה ממשרד הרווחה והיתר מתרומות. "מהלך גיוס ההמונים עבור שירה מעיד על אזלת יד מערכתית אדירה של מדינת ישראל בטיפול ובשיקום מערכתי עבור מי שנפגעה באלימות מבית. הגיע הזמן, וכבר מזמן שנפגעות אלימות במשפחה ונפגעות אלימות מיניות יוכרו ע"י המדינה כנפגעות פעולות איבה, ויזכו לפיצוי ולשיקום מדינתי," אמרה הערב סוליציאנו. "הלב מתרחב לנוכח טוב הלב של אנשים פרטיים שפותחים את לבם וכיסם, אבל בפועל זהו תפקיד המדינה לדאוג לנפגעי העבירה שלה. אנחנו קוראות להקים קרן פיצוי ושיקום ייעודית כדי לשכל מי שעברה אירוע או קיצוני וטראומתי תוכל לקבל משאבים לשיקום נפשי-פיזי וכלכלי מיידי על חשבון המדינה"

***

לא מעט נשים חשות כלואות בביתן היום יותר מתמיד. לקריאת תמרורי האזהרה שכתבו בפורום מיכל סלה כנסי ללינק הבא 

חיה בזוגיות אלימה? מחפשת אזן קשבת? התקשרי עכשיו לקו החירום של ל.א לאלימות ואון לייף 6724* 24/7 בכל השפות. אנונימיות מובטחת