בשבוע האחרון עלה הקמפיין הנוכחי של מיזם 'הבושה עוברת צד', הנושא את פניה של הילה צור, כנערה וכאישה בוגרת. צור, שנחשפה בתכנית "המקור" סיפרה כי נאנסה על ידי אחיה הגדול במשך כ-15 שנה, חשפה זאת בפני בני משפחתה ושוכנעה על ידם לא לפעול נגדו בהליכים משפטיים. בתכנית בה נחשפה שיתפה צור את הקושי הרב שמתלווה לידיעה שכעת אין באפשרותה לזכות לצדק המגיע לה, וכמה קשה להתוודות על עבירות מין בתוך המשפחה, ומאז, היא פועלת יחד עם גורמים שונים כדי להעלות לסדר היום הציבורי את ביטול חוק ההתיישנות על עבירות המין.

באדיבות נור מדיה

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

כעת חברה צור למיזם 'הבושה עוברת צד' של יעל ורד. המיזם עומד מאחורי שלטי חוצות כנגד גברים הנאשמים במעשי אלימות קיצוניים נגד נשים, ביניהם הנאשמים באונס באילת, הנאשמים ברצח נשותיהם אלירן מלול, אמיר רז ונוספים, והעלאת נשים מעוררות השראה בראש חוצות כמו שירה איסקוב וליאנה חזן, וכעת גם הילה צור. לקראת עליית שלטי החוצות אמרה צור: "סיפרתי את הסיפור שלי אחרי שהבנתי שהחוק לא עומד לצידי. רציתי שאנשים יבינו את המשמעות והחשיבות בביטול חוק ההתיישנות. אי אפשר לקצוב בזמן את התהליך שכל נפגע עובר עד שהוא יכול לעמוד מול הפוגע או בני המשפחה שמנסים להשתיק אותו, ורבים מחכים שההורים ימותו כדי לספר את הסיפור שלהם ולהשיג ביטחון וצדק ובעיקר שהבושה תעבור צד."

בשבוע שעבר עברו שתי הצעות חוק בנושא חוק ההתיישנות בקריאה טרומית וכעת הן מחכות לדיון בוועדת חוקה להכנה לקריאה ראשונה. האחת – הצעת החוק של חה"כ אליהו רביבו, הנוגעת להתארכות ההתיישנות על עבירות מין בפגיעה של גורם חיצוני עד לגיל 50. השניה -  הצעת החוק של חה"כ אפרת רייטן, הנוגעת לביטול ההתיישנות על עבירות מין כשהן בתוך המשפחה. ורד, מנהלת שיווק והיזמית שמאחורי 'הבושה עוברת צד' אמרה כי: "בחרנו בהילה להיות הפנים של המיזם, דווקא לציון חודש הנשים הבינלאומי, מאחר ובאישיותה ובהתנהלותה הינה מעבירה את המסר שלנו במדויק ובאופן מעורר הערצה. תמונתה של הילה תתנוסס בראש חוצות, יפה, גאה, חזקה ובעיקר מישירה מבט למצלמה, כי לה אין מה להתבייש - שהוא יתבייש! בקונספט, תמונתה של הילה הקטנה, כילדה, והילה, האישה הבוגרת שהיא היום, על מנת להעביר המסר כי לעבירות מין אין באמת התיישנות בנימי נפשו של הקורבן וכי הצלקת עדיין נותרה מהילדה שהייתה. בשל כך, חייבים להמשיך ולקדם את הצעת החוק של ביטול חוק ההתיישנות על עבירות מין בקטינים, לאחר ניסיונות לחוקקו שטרם צלחו כבר 25 שנה."

לטובת הקמפיין החדש הופק יום צילום מיוחד, בשיתוף בכירים מתעשיית האופנה: צלם האופנה המוביל גולי כהן, הארט דירקטור תומי קלמנטס, הסטייליסטית מיקי ממון והמאפרת רוזה שוורצמן. המדיה, המוערכת בשווי מאות אלפי שקלים, יצאה לפועל בזכות התגייסותה של חברת השילוט 'נור' שתומכת במיזם מתחילתו.

מיזם הבושה עוברת צד נשען על מימון המונים וסיוע מתורמים. כל מטרתו של המיזם היא לממן שלטי חוצות ומדיות נוספות, סיוע משפטי, פעילויות חברתיות ותמיכה בנפגעות. לתמיכה במיזם הבושה עוברת צד