נערה בת 16 יושבת עם ידיד שלה בגן ציבורי בעיר יחד עם נערים נוספים. בן זוגה לשעבר חולף במקום, רואה אותה וכמובן- מבחין שהיא לא לבד. ויכוח קצר מתפתח בין האקס לידיד. הוויכוח אמנם מסתיים בלחיצת ידיים אבל בסופה מחליט האקס להתקשר למספר נערים נוספים ולבקש מהם להגיע למקום כי "יש מכות". הנערים מגיעים ומהר מאוד הופכת הקנאה המיותרת וההרסנית של הנער לקטטה המונית שמסתיימת ברצח.

 נאור אטיאס ז"ל

בפרשה המזעזעת הזו מעורבים הקרבן- נאור אטיאס בן ה-16, הרוצח -  גם הוא נער 

16, צעירים נוספים שלקחו חלק ברמה זו או אחרת בקטטה וילדה-נערה אחת "שבגללה" כל הסיפור התחיל. איך מרגישה ילדה שהופכת בעל כורחה למניע לרצח? אנחנו לא יודעים מי היא אותה נערה אלמונית אבל אנחנו כן יודעים שהיא לא לבד. 3 נערות בגילאי 16-17 ממקומות שונים בארץ סיפרו לנו על "בנים שרבים ביניהם על בנות", על אלימות מפורשת ועל תשומת הלב שהופכת בן רגע מנעימה למסוכנת. כל השמות בדויים. מעבר לזה, לא נגענו:

היא-לי

"לפני שנה היה לי חבר. קראו לו טל. הוא העלה תמונה משותפת שלנו לפייסבוק בלי לציין שאנחנו בזוגיות וחבר טוב שלו, עידו, עשה לייק לתמונה ומאוחר יותר הוסיף אותי לרשימת החברים שלו. אחרי 3 חודשים אני וטל נפרדנו. ערב אחד יצאתי עם חברות ואז ראיתי את שניהם- טל ועידו. שניהם באו להגיד לי שלום. טל שאל את עידו "מאיפה אתה מכיר אותה?" ועידו ענה "אני מכיר אותה מהפייסבוק אבל מאיפה אתה מכיר אותה? טל ענה שהוא היה החבר שלי. מפה לשם, הם התחילו להתווכח בקולי קולות. בהתחלה זה החמיא לי ממש. כל הסיפור הזה היה מול החברות שלי וכולן ראו שרבים עליי אבל זה הפסיק להחמיא כשהם באו אליי ושאלו אותי את מי אני מעדיפה. כאילו... מה זה "את מי את מעדיפה?" אני לא בובה שלכם! אמרתי להם שאני לא מעדיפה אף אחד ושיעזבו אותי בשקט. אחד מהם, לא זוכרת מי, אמר לשני "בוא החוצה".

הם יצאו החוצה ורבו. לא יצאתי לראות. לא נראה לי שהם הלכו מכות אבל צרחו אחד על השני ממש. אני לא מדברת עם טל עד היום. אם זה היה מתגלגל לאלימות רצינית, אני לא יודעת מה הייתי עושה. הרגשתי הכי לא נוח בעולם. כאילו עשיתי משהו רע.

רצח על בחורה בהחלט יכול לקרות גם אצלנו. אני מכירה הרבה סיפורים של בנים שהולכים מכות על בנות עד שרואים דם. פשוט אף אחד לא מת וזה לא מגיע למשטרה אז הם לא יודעים".

טליה

"יצאתי עם עומר, ידיד שלי, לפאב. נסענו לשם באוטובוס. בדרך פגשנו את לירוי - האקס שלי. הוא לא הכיר את עומר, לא היה לו מושג מי הוא. כנראה חשב שאנחנו זוג. הוא התנפל עליו, הדביק לו את הראש לחלון ופתח לו הראש. הוא הוציא סכין ואז אנשים מבוגרים שהיו באוטובוס התחילו להתערב. אם הם לא היו מתערבים זה היה נגמר ברצח כי כבר הייתה לו סכין ביד.

האמבולנס הגיע והמשטרה גם הגיעה אבל מאוחר מדי. עומר לא הגיש תלונה ואני גם לא התלוננתי כי לא רציתי לסבך את ליאור עם המשטרה. בכיתי מלא זמן והרגשתי הכי חרא בעולם, ממש אשמה במה שקרה לעומר".

ספיר

"מ' יצא אתמול עם חברה שלו לבר. הגיע איזה ילד אחר ששם עין על החברה שלו. בהתחלה הוא לא עשה כלום. רק הסתכל עליה הרבה. באיזשהו שלב הוא בא אליה ושם לה יד על התחת. מ' התעצבן, הגיע אליו, עמד ממש קרוב לפני שלו ואמר "נראה אותך נוגע בה שוב" ואז הבחור קרא לחברים שלו.

מ' הוא בחור קצת... איך אומרים? כזה חמום מוח. למרות שההוא הגיע עם חברים, מ' השכיב אותו על הרצפה והביא לו מכות. חברה שלו כל הזמן ביקשה ממנו שיפסיק. נכנסה ללחץ, ניסתה לעצור אותו. בסוף פשוט העיפו את כל החבורה מהמועדון. אני חושבת שזה יכול לקרות אצל כל אחד כי כולם שותים וכששותים לפעמים עושים דברים שלא מתכוונים לעשות. מקווה שאני לא אראה בחיים בן דוקר בן אחר אבל ריבים ומכות על בנות יש כל הזמן".