בעיות נפשיות הן נושא רגיש במיוחד עבור שני הנסיכים הבריטים, ויליאם והארי, וכעת גם עבור נשותיהם. הארי אף התראיין בקשיים הנפשיים שעברו עליו, בעקבות מות אמו, ובין השאר סיפר שהוא פנה לעזרה מקצועית בגיל 28, לאחר שסבל מ"שנתיים של כאוס מוחלט". גם דיאנה עצמה סבלה מבעיות נפשיות, שהתבטאו בין השאר בהפרעות אכילה ובדיכאונות. לכן כנראה שזה טבעי שקייט, כאמא לשלושה ילדים קטנים, תהיה מודאגת מבריאות הילדים ותישאר עם היד על הדופק. ואכן, זה נושא שהיא מרבה לקדם ולתמוך בו במרומי מעמדה.  

כחלק מתרומתה לנושא, ביום רביעי השתתפה מידלטון בכנס מקצועי לבריאות הנפש בקרב ילדים, בתמיכה של הקרן המלכותית. קייט לקחה חלק בהרצאות ובדיונים כמו שאר המשתתפים, ובין השאר גם נכחה בפאנל שעסק בחשיבות של הדרכות להתמודדות עם ילדים בעלי הפרעות נפשיות במסלולים להוראה. שם היא ניצלה את ההזדמנות כדי לספר על הדרך שהיא עשתה במהלך השנים האחרונות, מאז שהפכה לאמא.

"בהתחלה הייתי מאוד תמימה בכל הנוגע לחשיבות העצומה שיש לשנים הראשונות על העתיד של הילדים", שיתפה. "כמה זה חשוב שכולנו נדאג לילדים בזמן הקריטי הזה, מורים, הורים וכל מי שמטפל בהם, כמה זה חשוב שנעשה את זה כמו שצריך. לא היה לי מושג כמה מהנושאים שאנחנו כאן, כמומחים, לוקחים כמובן מאליו, אפשר להנגיש לאלו שלא עברו הכשרה באופן שיהיה ברור לכולם.

"מנקודת מבט של הורה, אני יודעת שהחשיבות של התפתחות הילד זה לא נושא שמרבים לדון בו. כמו גם על החשיבות של בניית מערכות יחסים, אמפטיה וחוסן – אלו דברים שאפשר ללמוד בבית גם כן".

רגעים אחדים לפני שהיא עמדה לעזוב, אמרה הנסיכה קייט לצוות שלה שהיא הכינה "נאום מאולתר" לאור הנקודות שהיא רשמה לעצמה במהלך הדיונים. קייט תיארה כיצד הניסיון שלה, כמי שגדלה באזור, גרם לה להבין את חשיבות ההתמודדות עם בעיות בשנים הראשונות של הילדים.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“It is vital that we support teachers with their own wellbeing so that they can find the best level of care for all children, in their schools and communities in which they work.” — A key barrier to teachers feeling sufficiently knowledgeable and equipped to support the mental health of their pupils, and themselves, is the lack of formal training for teachers at any stage of their careers. Today The Duchess of Cambridge attended the Royal Foundation’s ‘Mental Health in Education’ conference to discuss the importance of consistent mental health teacher training, as well as the challenges facing its implementation. #MentalHealth #MentalHealthinSchools #MHinEducation ?? The Royal Foundation / PA / Kensington Palace

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

"במהלך שמונה השנים האחרונות, כחלק מהעבודה עם ארגוני צדקה, פגשתי כמה מהמומחים המובילים שלנו בתחום בריאות הנפש, התמכרויות, בתים מפורקים, הזנחה וחינוך", אמרה. "הם לימדו אותי שוב ושוב כי השורש של כל כך הרבה בעיות נפשיות מגיע ממש עד לשנים המוקדמות ביותר בחייו של אדם, ולעתים מדובר בעשרות שנים אחורה".

עוד היא הוסיפה "כל הדיונים שלנו כאן היום הדגישו עד כמה התפקיד של המורים בהתמודדות עם בריאותם הנפשית של ילדנו הוא חיוני...המחקרים המדעיים וראיות אחרות מצביעים בברור על כך שהשנים הראשונות בחיי האדם הן המשמעותיות ביותר להתפתחות שלו, לבריאות שלו ולאושר שלו, יותר מאשר כל רגע אחר בחייו. וברור שיש קשר ישיר בין התפתחות חיובית של הילדים לבין אלו שדואגים להם, כמו הורים, מורים ומטפלים.    

"כפי ששמענו היום, חשוב אפוא שנתמוך ברווחת המורים, כדי שהם יוכלו לספק את הרמה הגבוהה ביותר של טיפול בכל הילדים, בבתי הספר ובקהילות". לסיום הוסיפה כי "אף אחד מאתנו לא יכול לעשות את ההבדל לבד".

אז כנראה שלאור הנתונים החדשים, מידלטון תצא כעת למלחמה עבור רווחתם של המורים והמטפלים, על מנת שאלו יוכלו להעניק את התמיכה הטובה ביותר לדור העתיד. מעניין מתי אצלנו יקום המנהיג שידאג לאינטרסים של המורים, מתוך ההבנה הבסיסית שהם אלו שמבססים את החברה שבה נחייה בעוד מספר שנים.