בבית הספר התיכון הייבן באילינוי הוחלט להכניס חוק חדש לתקנון בית הספר: אסור לבנות להגיע עם טייטס ללימודים. הסיבה: ובכן, מכנסי טייטס "מסיחים את דעת הבנים ולכן אין להם מקום בכיתה".

התלמידות סירבו להשלים עם רוע הגזרה. סופי האסטי בת ה-13 יצרה עצומה כנגד קוד הלבוש החדש עליה חתמו 500 תלמידות ותלמידים. בעצומה נכתב כי הנערות לובשות טייטס מסיבה אחת פשוטה - נוחות. במקביל, בשבוע שעבר התקיימה הפגנה המונית כנגד התקנון המגביל. המפגינות הצעירות הגיעו לבית הספר עם טייטסים ממגוון סוגים והחזיקו שלטים עליהם נכתבו משפטים כמו "האם המכנסיים שלי גורמות להורדת הציונים שלך במבחנים?"

ההתנגדות לתקנון השערורייתי מבוססת על העובדה שהנהלת בית הספר מייחסת השלכות הרסניות לפריט לבוש כלשהו, כאילו אם ייעלם, ייעלמו ההתנהגויות הבעייתיות יחד איתו. את נטל הפתרון להסחת הדעת, כפי שהם מכנים אותה, הם בוחרים להפיל על הנערות או במילותיה של האסטי הצעירה והחכמה: "האיסור ללבוש טייטס כי זה "מסיח את דעת הבנים" נותן לנו את הרושם שאנחנו אשמות במה שהבנים עושים".

הנהלת בית הספר דיווחה להורים שאם הבנות לובשות טייטס, הן מחויבות ללבוש מעליו חצאית, מכנסים קצרים או חולצה באורך של עד אחרי הישבן אולם חלק מהילדות טענו שנאמר להן לא ללבוש טייטס בכלל.

ג'וליה בונד, אימא של אחת התלמידות בבית הספר סיפרה שכל התלמידות שעברו על התקנון ונענשו הן משום מה, נערות "מפותחות ביחס לגילן". לוסי שפירו, תלמידת כיתה ז'  בבית הספר, גיבתה את הטענה הזו: "כשאני וחברה שלי הגענו לבית הספר לבושות באותו הטייטס בדיוק, המורה ניגשה אליי והעירה לי על חריגה מהתקנון אבל התעלמה לחלוטין מהחברה שלי. כששאלתי למה אני צריכה להיענש והיא לא, המורה ענתה לי שיש לי מבנה גוף שונה משלה". עוד הוסיפה הנערה שגם ככה, נוכח הציפיות החברתיות ממנה בנוגע ללבוש, קשה לה לבחור בגדים בבוקר. "קוד לבוש החדש זה הדבר האחרון שאני צריכה", סיפרה.

האם לבישת טייטס מעוגנת בזכויות התלמידות בארה"ב? ב-1969, החליט בית המשפט העליון כי בעוד בתי ספר לא יכולים לאסור על תלמידים להגיע עם פרטי לבוש או אביזרים הנושאים בחובם מסר פוליטי (ההחלטה הגיעה בעקבות סרטים שחורים שענדו תלמידים על זרועם כמחאה על מלחמת וייטנאם), בית הספר רשאי לכפות קוד לבוש על פריטים, באופן סביר, אם הם עשויים לגרום להפרעה משמעותית בפעילות התלמידים.

אין ספק, כי בהייבן מצאו דרך מעניינת להתמודד עם העניין שמגלים נערים בבנות המין השני. במקום להעלות את הסוגיה לדיון ולשוחח על הבעייתיות הטמונה במבטים מחפיצים וממושכים בגוף של נשים, בחרו לכסות את הגוף הזה ולהמשיך ללמד משוואות בשני נעלמים בלי הסחות דעת, כי זה הרי חשוב יותר. במחשבה שנייה, אם מתעמקים בסוגיה מגלים שאין שום בשורה בתקנון החדש של התיכון האמריקאי המדובר. נשים שילמו ומשלמות עד היום על חוסר המסוגלות, לכאורה, של הגבר לשלוט ביצריו. התשלום בא לידי ביטוי בכיסוי הגוף בשלל צורות שונות בהתאם לתרבות ולאזור הגאוגרפי או בהדרתן מהמרחב הציבורי (גם אצלנו בארץ, ראו ערך בית שמש).

בשורה התחתונה, אם נערים באמת מבלים יותר מדי זמן בבהייה ברגלי הנערות במקום בלוח, אולי מומלץ לווסת את החשקים שלהם ויפה שעה אחת קודם. אחרת, הצטרפותם למעגל המטרידים מינית בשוק העבודה מיד עם סיום התיכון מובטחת.