ביום שישי בבוקר, למרות הקור המקפיא והגשם שלא פסק לרגע, התאספו עשרות נשים וגברים ברחבת 'הבימה' בתל אביב. המטרה: ליצור היסטוריה ולהצטלם לתמונה אחת של נפגעות ונפגעים של אלימות מינית בלי בושה ובלי לפחד. לפני שלוש או ארבע שנים צילום של תמונה כזו היה כמעט בלתי נתפס. נפגעות ונפגעי תקיפה מינית היו רק עוד אות בא"ב העברי, עם תמונה מפוקסלת ומטושטשת בעיתונות הכתובה וקול שעוות בכוונה בראיונות לטלוויזיה. היום הבושה וההסתרה אינן עוד מנת חלקן של הקורבנות אלא (וטוב שכך) של התוקפים.

עמותת 'אחת מתוך אחת' יזמה את הצילום בעקבות קרוב לאלפיים עדויות בגוף ראשון על פגיעה מינית שהצטברו בעמוד הפייסבוק שלה. הצילום הרשמי שיפורסם בימים הקרובים יהווה את העדות האלפיים שתעלה לעמוד עתיר העוקבים. ההתכנסות בכיכר הבימה, למרות הנושא הטעון היתה עליזה כאילו שהמשתתפים והמשתתפות הם כולם חברים ותיקים. זרות וזרים גמורים שתו כוס קפה וצחקו יחד מתחת למטריות. נשים וגברים חלקו רשמים ושיתפו זה את זה בלי בושה ובלי פחד. נוצרו קשרים. משהו עמוק ומיוחד קירב לבבות.

פעילת העמותה עירד מ.צ הביאה איתה פוסטר מהפגנה קודמת שעליו חתמו רבות כדי להביע את הסולידריות שלהן עם המטרה ובזמן ההתארגנות לצילום נשלף טוש ונשים וגברים מיהרו להוסיף את חתימתם למאות החתימות שהכרזה כבר אספה בדרכה. כיוון שכבר לא נשאר מקום רב לחתימות עלתה הצעה להתחיל כרזה נוספת ולהמשיך לאספן במטרה לתלות אותן במשרדי העמותה לכשיהיו.

יו"ר עמותת אחת מתוך אחת גל שרגיל הסבירה כי "העמותה הוקמה כדי לאפשר לנשים וגברים שרוצים לספר על הפגיעה מקום תומך, אוהד ולא מאשים. חשוב שנשים (וגם גברים) יעמדו על שלהן ויגידו שהן לא אשמות, הן לא מתבישות והן לא צריכות לפחד. אנחנו מאד גאות בעמוד הפייסבוק שלנו שעולות בו עדויות כל יום. אנחנו מקבלות עשרות עדויות חדשות בשבוע".

שותפתה להקמת העמותה ומנהלת העמוד שלומית הברון מוסיפה: "אנחנו עומדות בפתחה של העדות האלפיים ומגמות מתפתחות. נשים מצהירות שהן נפגעות אלימות מינית בפנים חשופות ובשמן המלא. זה צילום של נפגעות ונפגעים שרוצים להיחשף. יחד עם התצלום יעלו שמות המשתתפות והמשתתפים וגם שמות של מי שנבצר ממנה להגיע מסיבות בריאותיות ורצתה מאד להוסיף לכך את שמה".

הצלם שהתנדב למשימה, עופר קידר, כיוון את המשתתפות והמשתתפים שהצטלמו במספר מקומות, עם ובלי שלטים. למרות שהגשם הפריע והקור העיק, כל הנוכחות והנוכחים הפגינו סבלנות שיא ורצו מאד שהצילום יצליח. לכולם היה ברור כמה גדולה החשיבות של האקט הזה עבור מי שעדיין מסתתר או מסתתרת ומי שחש/ה אשמה או בושה על מה שקרה לו/לה. רותם אלישע שחשפה את האונס שעברה ונגה כהן, כותבת הבלוג "ידועות בציבור" הגיעו גם הן להביע תמיכה ולהצטלם. גם הסופרת ליאור גל-כהן (51) שכתבה על הפגיעה בספרה "המתנה שקיבלתי מאבא" הגיעה מחולון ואמרה:

"יצא לי להתראיין בעבר תחת האות ל' אבל בסופו של דבר כשלא הייתי מוכנה להיות עם פיקסלים על הפרצוף אז גנזו את הכתבה שהשתתפתי בה באמתלה של "יש לך בנות קטינות". לא עזרו ההסברים שהבנות מעורבות ויודעות הכל... לא היו מוכנים לראיין אותי בלי פיקסלים. למה לטשטש אותי? לא אני צריכה להתבייש. באתי היום כי אני כבר הרבה שנים לא מסתתרת, כתבתי ספר בנושא והפכתי את זה גם למקצוע שלי, היום אני מטפלת חברתית ויש לי עסק שהרעיון שלו הוא יצירת תרבות של מניעת אלימות מינית. אם מישהו צריך להשפיל את העיניים זה לא אני".

בר שלמה (25) מרחובות הדגישה כמה היה חשוב עבורה להיות נוכחת באירוע ולהצטלם בפנים גלויות: "אני אישית משתדלת לעורר מודעות בקרב החברים והמשפחה ולספר מה אני עברתי וגם מה עברו חברים מסביב. אני מדברת איתם גם על עמוד הפייסבוק של אחת מתוך אחת. נמאס לי שמוציאים אותנו שקרניות ונמאס לי מהטענות שאם עשית ככה או ככה בגלל זה "זה" קרה. אין לי בעיה לבוא להצטלם בפנים חשופות ואני לא מתביישת בשום דבר. אם ישאלו אותי, אני אומר את האמת. לא עשיתי שום דבר רע אז מה יש לי להתחבא?"

אחרי שהסתיימו צילומי הסטילס צולמו גם מספר סרטוני וידאו שעתידים להיערך לכדי סרטון שייערך בהמשך. רבות נשארו באתר הצילום והתקשו להיפרד זו מזו. כמה דקות בלבד הספיקו בשביל לברוא רגע כל כך משמעותי. עוד עשרות שנים נוכל כולנו להביט בצילום ולראות בנשים ובגברים שהישירו מבט לעדשת המצלמה את נקודת המפנה של המהפכה.