בטיימינג אירוני להחריד- דווקא ב"שבוע הנערה" שמצויין בימים אלו מתברר כי בפרשיית דקל ששונקר החשוד באונס והפצת איידס - הייתה מתלוננת אחת שצעקה לפני הרבה מאוד זמן. היא הייתה אז רק בת 13, ואף אחד לא הקשיב לה. כבר למעלה משבועיים אני תוהה איך הסיפור המחריד הזה לא פותח מהדורות כל ערב. אייטם קטן פה, דיווח קצרצר שם, וזהו, שתיקה. בהתחשב בעובדה שמדובר בצייד מיני נוסח בני סלע "הגרסה למתקדמים", זאת הפתעה של ממש.

אז למי שעדיין לא נחשפו לפרשה שמזעזעת את נשות ישראל, תכירו: דקל ששונקר, בחור בן 31 מדימונה שכבר ב-2015 היו נגדו תלונות על עבירות מין. אז, נחתם איתו הסדר טיעון והוא הורשה רק בסעיף של קבלת דבר במרמה כיוון שלא סיפר על מחלתו. מאז הוא הספיק לרצות עונש מאסר מגוחך של קצת יותר מ-4 שנים, להשתחרר, ומיד שב לצוד. במשך שבועיים, מאז הותרו לפרסום שמו ותמונתו ומאז שהוקם קו טלפון ייעודי על ידי צוות החקירה המיוחד ממרחב לכיש, מספר הקרבנות שלו עלה ל-18. ביניהם גברים וקטינות. לפחות אחת מהקרבנות נדבקה באיידס.

בהסתעפות האחרונה בפרשיה תפסה את תשומת ליבי שורה קצרה בפרוטוקול בית המשפט, בה סופר על מתלוננת שזעקה כבר לפני 12 שנה נגד ששונקר. הוא היה אז בן 19, והמתלוננת נגדו הייתה בת 13 בלבד. נערה תמימה שנאנסה באכזריות ("לכאורה" וכו') על ידי טורף מיני חסר רחמים, שאזרה אומץ כביר וניגשה להתלונן נגד התוקף שלה. הסוף של התלונה הזאת, כמו של רבות אחרות, היה בסגירת התיק.

אם רק היו מקשיבים לאותה נערה בת 13, כמה קורבנות היו נחסכים? כמה נשים, נערות, גברים ונערים היו ניצלים מהידיים של הרשע? אני לא מפסיקה לחשוב על אותה נערה בת 13, שהיא רק טיפה בים קורבנות התקיפה המינית שנזנחו על ידי המערכת. לאור ההתפתחויות החדשות, שבה המתלוננת ותיקה נפתח כעת מחדש, כולי תקווה שהפעם היא תזכה לצדק.

זה לא רק עוד מחדל, עוד כתובת על הקיר, עוד עבריין מין שמסתובב חופשי בחסות החוק. זה בעיקר הלקח ששוב ושוב ושוב לא נלמד. מערכת אכיפת החוק כמו גם מערכת המשפט הישראלית פשוט לא לומדות. רק השבוע בעת שביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של ששונקר בשמונה ימים, הורתה השופטת – כן כן שופטת- דורית בונדה, להאריך את מעצרו בחמישה ימים בלבד. גברת בונדה, האם את עיוורת לסכנה שיש בשחרור אסיר כזה אפילו ל"מעצר בית"? האם את לא רואה את החובה שלך כנציגת מערכת החוק לאשר מעצר עד תום ההליכים עבור עבריין מין שכל שניה שלו מחוץ לכותלי בית הכלא היא סכנה לבני אדם?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by מאמינות לך (@maaminot_lach)

הזמנה להפגנת תמיכה בנערות שנפגעו מבן ה-15 בתל אביב

קטונתי, שוב, מלהבין את חשבונות מערכת המשפט. עייפתי, שוב, מעברייני מין שהמשיכו לתקוף רק בגלל שהמשטרה או בית המשפט שלח אותם לחופשי. מיציתי, שוב, את הזנחת קורבנות התקיפה המינית על ידי גורמי האכיפה. כל שנותר בידינו לעשות הוא להמשיך לתמוך בקורבנות של דקל, ובקורבנות תקיפה מינית. #מאמינהלך צריך להיות גם #מאמיןלך. זאת הדרך היחידה להשגת צדק אמיתי.

מי שנפגעה או נפגע על ידי דקל ששונקר, (לעיתים הציג עצמו בשם נתנאל ששונקר), אנא מכן.ם פנו למספר הטלפון של צוות החקירה המיוחד ממרחב לכיש:  053-4918183 והגישו את תלונתכם. צוות החקירה מלווה את הקרבנות ויחד איתו גם צוות פסיכולוגי אשר יספק עזרה למתלוננות ומתלוננים. אתם לא לבד בזה.