"בחרתי לרקוד את 'Because Of You' של קלי קלרקסון. השיר בעצם מדבר על חוויה בלתי רצויה ולא נעימה. היא מדברת שם על מערכת יחסים מאוד רעילה, וזה מקשר אותי לאירוע טראומתי שחוויתי בגיל 14" כך פתחה את דבריה הזמרת בת ה-19 אלה לי להב בפרק "הסיפור האישי" ב"רוקדים עם כוכבים". "זאת הייתה כפייה, כפייה מינית, עם בן אדם שהכרתי, וזה בא ממקום שבאותו רגע אתה לא רוצה להיות אתו וזה נכפה עלייך, זה נורא" תיארה להב את האירוע המצלק.

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

כמעט בלתי אפשרי לשמוע אותה מדברת מבלי שהדמעות יקוו בצידי העיניים. הנפש העדינה שנשרטה בגיל צעיר כל כך יוצאת מבין עיניה באומץ, והיא עושה שירות עצום עבור נשים ונערות בכל הארץ. "הייתי צעירה כל כך, ילדה קטנה, ילדה בת 14. את לא יודעת מה לעשות במצב הזה של חוסר האונים, בא לך למות קצת". סיפרה להב. "זה לא נעלם, זה משפיע על ההחלטות שלך וזה לקח אותי לכל מערכות היחסים הרעילות שהיו לי. זאת הייתה חריכה קשה בנפש" היא תיארה את ההשלכות.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ellalee Lahav (@ellalee)

הסיפור של להב הוא סיפור עצוב, אך העצב האמתי הוא שבבית ישבו המון נשים ששמעו את הסיפור שלה והזדהו אתו. רק לפני כשבוע עלה פוסט בקבוצת הפייסבוק "מאמאצחיק" בו נפתחה תיבת פנדורה שכולה סיפורים על אלימות מינית על כל גווניה. בפוסט נכתב בהומור "אישה לא תשכח את הפעם הראשונה שלה" ומאז הספיקו להגיב בו למעלה מ-8,000 נשים שרובן חשפו סיפורים נוראיים על ניצול, פערי גילים, כפייה, אונס, גילוי עריות ואלימות. מה שהתחיל כפוסט הומוריסטי עם כמה תגובות על סיפורים מביכים ומשעשעים הפך לקבוצת תמיכה של נשים שחושפות באומץ כי הותקפו מינית. בדומה ללהב, נשים רבות חשפו כי האירועים השפיעו קשות על המשך החיים שלהן, על אופן בחירת ההחלטות שלהן וכולן התוודו כי הן סוחבות את האירוע המצלק איתן עד היום.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by הארץ (@haaretz)

"זה כמובן הסיפור שלי, אבל זה משהו שקורה כל הזמן בכל רגע נתון, זה קורה עכשיו, וזה נורא" אמרה להב בדברים שלה, וצדקה. ואותו פוסט פייסבוק הוא רק אחת הוכחות לכך שהסטטיסטיקה אחת מתוך אחת אף פעם לא משקרת. בהינתן המציאות האיומה הזו, ולנוכח אוזלת היד של מערכת המשפט, הענישה הבזויה, והדחיקה המתמשכת של נשים מהמרחב הציבורי אנחנו בהחלט צריכות להמשיך למחות ולדרוש את הזכויות שלנו. אין לנו ברירה אחרת.

אך כדי לשנות את העתיד, וכדי למנוע את הטרגדיה המתמשכת בה דורות על גבי דורות של נשים נפגעות מינית באופן כזה או אחר אנחנו גם צריכות לתת לילדים והילדות שלנו לצפות בכוכבת האהובה שלהם מספרת בכנות ואומץ על הטרגדיה שעברה ולהקשיב לה. "אם אני אצליח למנוע אפילו מקרה אחד, בן אדם אחד שיראה את זה ויחשוב פעמיים לפני פעולה כזו או אחרת - אני את שלי עשיתי" סיכמה להב את דבריה, והעבירה מסר ברור לילדי וילדות העתיד. להב לא רק מדגישה כמה חשוב לספר, את ההשלכות של פגיעה מינית או את הכוח להתחיל מחדש, לטפל בעצמך ולא לתת לטראומה להגדיר אותך. היא גם מדגישה את האחריות שיש לבני ובנות הנוער שלנו כלפי הפרטנרים.יות העתידיים שלהם.ן, את חשיבות ההסכמה ואת המודעות ליחסים בטוחים עבור כולם וכולן. וזה המסר שעלינו להעביר לילדים והילדות שלנו בשביל עתיד טוב יותר.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by רוקדים עם כוכבים (@dancing.with.stars.il)