מתי גולן מוטרד. במאמר שפרסם אמש בגלובס, הוא קובל על כך שקציני משטרה מוכשרים נושרים מהארגון בגלל "מעשים הקשורים לסקס, אם במעשה או בדיבור". זה נראה לו לא תקין שאנשים שהגיעו לעמדות בכירות אחרי שנים רבות של עבודה קשה, יפסידו את הקריירה שלהם בגלל "אקט מיני" עם שוטרת, לדבריו.

המאמר של גולן מאלף, באמת. מי שרוצה לדעת למה משטרת ישראל נראית כמו שהיא נראית, שיציץ במאמרו של גולן. מי שחפץ לדעת למה שרים וחברי כנסת הולכים הביתה (או לבית הסוהר) חדשות לבקרים והופכים את המושג "נבחרי ציבור" לבדיחה לא מצחיקה, שיקרא את מאמרו של גולן. מי שממש מתעניין בשאלה למה נשים לא נמצאות מספיק בעמדות מפתח שיעשה לעצמו טובה ויקרא את המאמר של גולן. זה שיעור מופתי על נקודת המבט המעוותת והצרה של גברים בעלי מעמד שמעוניינים בכסף ובכוח אבל מוותרים על האחריות שמגיעה עימם.

"נשים וגברים עובדים כמעט בכל מקום, וההתחככות היומיומית של ההורמונים הנשיים עם הגבריים מובילה למה שקרוי משיכה מינית" פותח גולן את דבריו באמירה הסטנדרטית ביותר, המובנת מאליה. גברים נמשכים לנשים. נשים נמשכות לגברים. זה קורה בכל מקום ובכל זמן אבל אז מגיע החוק הארור והורס לכ-ו-ל-ם את החגיגה. אם רק לא היה חוק, היינו כולנו עושים סקס מבוקר עד ערב עם בני המין השני בלי לשאול שאלות שמקשות על החיים.

וראו איזה פלא, החוק פוגע בעיקר בגברים. ומדוע? כי הוא דורש מהם לשלוט ביצרים ובתשוקות שלהם. שומו שמיים! חוק במדינה מתוקנת שדורש מבני אדם שחצו את גיל 12 לשלוט בדחפים שלהם?! איפה נשמע דבר כזה? הרי בכל מדינה נורמאלית אם יש לי דחף לצבוט למישהו את העכוז ככה סתם או לחילופין, להוריד לו מוט ברזל על הראש בגלל איזה דחף אנושי לגמרי (גם כעס הוא אנושי לגמרי, מר גולן) זה לגמרי סבבה. מה, לא?

הגברים האומללים נאלצים להתמודד עם פרובוקציות בוטות ואם הם לא עומדים במבחן מוטל עליהם עונש חסר פרופורציות, גורס גולן. ואני, לתומי, תמיד חשבתי ששוטרות הן נשים שעובדות במשטרה ופתאום הגיע גולן ואורו עיניי. בעצם, שוטרות הן נשים שמגיעות מדי בוקר לעבודתן במטרה לפתות איזה בכיר מסוקס כדי שהן תקבלנה טובות הנאה ומאוחר יותר הן תוכלנה לתבוע אותו (במשטרה, כמובן) ולגרום לפיטוריו או לפרישתו. הן פיתו אותו, עשו איתו מה שעשו מתוך הסכמה מלאה ורצון עיקש ועכשיו הוא נאלץ להקריב על מזבח התשוקה המשותפת את הקריירה הענפה שלו בגללה. למה היא עושה את זה? מה זאת אומרת? משעמם לה. לא היה לה משהו יותר טוב לעשות הבוקר וידוע שתלונת שווא זה מה-זה-כייף.

"הקרבה בין קצינים לשוטרות הצעירות היא גדולה במיוחד וכך נוצרת אינטימיות רבה", מסביר לנו גולן. ההורמונים עובדים לא רק אצל הקצינים אלא גם אצל השוטרות שחלקן אפילו לא נשואות! "אבל בכל מקרה האחריות, ולעיתים האשמה, מוטלת על הבכיר".

כאחרון הליברטאניים טוען גולן שלגברים ונשים יש אחריות זהה ומשותפת לסיטואציה המינית ששניהם בחרו להגיע אליה. העיוורון בטיעון הזה מדהים בעיניי.

על מה בעצם אתה מתעצבן, מר גולן? שגבר בן 40 עם ניסיון של שנים לא נמצא כלכלית, מעמדית וחברתית באותו המקום בו נמצאת צעירה במדים בת 22 שפעמים רבות קידומה ופרנסתה תלויים באותו גבר? שיש ביניהם קשר שאתה מתעלם ממנו בעקביות ונקרא בעברית 'יחסי כוח'? שהאחריות להימנע מפגיעה בכפופים לך מגיעה בילט אין עם הדרגות? גם לנערות בנות 16 יש הורמונים ותשוקות ובכל זאת, אם המורה שלהן ישכב איתן, מקומו מאחורי סורג ובריח. לא, לא בגלל שהן קטינות וגם לא בגלל שזה כל כך נורא שבנות 16 מקיימות יחסי מין (הן עושות את זה לא מעט). הסיבה היחידה היא שבסיטואציה הזו יש אדם אחד שהוא על תקן חצי אלוהים ואדם אחר שממוקם בתחתית סולם ההיררכיה. אותו חצי אלוהים חייב לקחת בחשבון שההסכמה לכאורה הזו מגיעה בגלל הערצה או בגלל חוסר ברירה או בגלל פחד. אבל את מי זה מעניין למה היא הסכימה? תנו לזיין בשקט, תודה.

המספר הרב של אנשי משטרה (ומדי פעם גם אנשי צבא) הנופלים ב"פח" הזה - מה הוא אומר? שאנשי המשטרה יותר "חרמנים"? שהם פחות רגישים לחוק? קלים לפיתוי? או שאולי תנאי העבודה הם כאלה שהופכים אותם ליותר פגיעים?

אתם מבינים? תנאי העבודה הופכים אותם, את הגברים לפגיעים. העובדה שמדובר במערכת גברית למהדרין שבה הם אלה שניצבים כמעט תמיד בקצה הפירמידה ונשים צעירות אומרות להם "אמן" כי מילה אחת לא במקום והן תעופנה משם על טיל מציבה את הגברים כפגיעים ולא את הנשים. השתכנעתם?

בהמשך הוא טוען כי "לא טוב ולא ראוי שכל מה שמכונה הטרדה מינית יסיים את הקריירה של הגברים" ומבחין בין סוגים שונים של הטרדה (אין דבר שאני אוהבת יותר מגברים שמדרגים פגיעות מיניות של נשים. תענוג).  הטרדה מילולית, לדוגמא, לטעמו של גולן, צריכה להיחשב לעבירה משמעתית לכל היותר.

אני שונאת להשתמש בקלף הבת שלך/האחות שלך/ האמא שלך אבל נראה שאין כאן ממש ברירה. איני יודעת האם לגולן יש בת אבל בהנחה שיש לו, מה היה קורה לו הייתה מגיעה בתו למקום עבודתה ומדי יום הייתה נאלצת לשמוע "מחמאות"/הלצות/הצעות/אמירות/ביקורות/שאלות/תהיות על החזה שלה או על מידות גופה או על ביצועיה המיניים או על מה היא עשתה אתמול בלילה והאם נהנתה מזה, האם גם אז מר גולן היה מכנה את העבירה הזו "עבירה משמעתית לכל היותר" ונלחם על זכותו של הגברבר התורן והבכיר להמשיך לכהן במשטרת ישראל, הגוף שאמור להיות אחראי על ביטחון הגברים והנשים במדינה הזו? כנראה שלא. אבל בואו נעשה הפרדה בין הבת שלו לבין השרמוטות שרק רוצות להפיל קצינים בכירים בפח.

בשורה התחתונה, מתי גולן חושש מאוד. לאן נגיע אם קצינים בעמדות מפתח פתאום יתחילו לשלם על המעשים שלהם? זה נורא. בסוף אולי תהיה פה משטרה נורמאלית.