בין הרעות החולות הרבות שצפות עם קמפיין הבחירות של דונלד טראמפ, יש סאגה אחת שחושפת את הצד האובססיבי והסקסיסטי ביותר שלו: הפרשה שלו עם העיתונאית מייגן קלי. קלי, כתבת ומגישת חדשות ברשת FOX ניוז המובילה, עומדת לבדה במתקפה חזיתית של טראמפ מהרגע בו החל קמפיין הבחירות שלו, וסופגת ממנו עלבונות כבר חודשים. כעת, הרשת החליטה שלא להשאיר את קלי לבד במערכה ולצאת להגנת המגישה, תוך גינוי קשה של ההיטפלות הקשה של מי שמתיימר, ואולי אף קרוב מתמיד, להיות נשיא ארה"ב הבא.

עוד באון לייף:

דונלד טראמפ

לא פוליטיקלי קורקט, כלומר - לא רואה אף אחד ממטר. צילום: Shutterstock

"המתקפות המרירות והמרושעות של דונלד טראמפ כנגד מייגן קלי, והאובססיה הקיצונית והחולנית שלו אליה, הם מתחת לכבודו של מועמד לנשיאות שרוצה למלא את התפקיד הכי גבוה במדינה", אמרה דוברת הרשת אירנה בריגנטי. בכך היא ענתה לציוץ של טראמפ מיום שישי, בו כתב: "כולם צריכים להחרים את התוכנית של מייגן קלי. אף פעם לא שווה צפייה. תמיד תוקפת את טראמפ!" (כן, הוא מדבר בגוף שלישי כמו מיטב הפסיכופתים). הוא המשיך, "היא חולה, והיא האדם הכי אוברייטד בטלוויזיה".

אין צורך לבחור צד על המפה הפוליטית האמריקאית כדי להסכים עם הטענה שמתקפה כל כך רעילה של מועמד נשיאותי לעיתונאית אחת היא חסרת פרופורציות לכל עניין ודבר. עם סדרה של ציוצים רעילים, שכבר ידוע שטראמפ מצטיין בהם, לקלי יש גם הוכחות לאובססיה של ממש. ואולי זו בעצם דרכו של המיליארדר למשוך למגישת החדשות בצמות? אם זה לא היה סקסיסטי ומטריד, אולי זה היה מצחיק.

מייגן קלי

מייגן קלי, לא לבד במערכה. צילום: Shutterstock

טראמפ הביע לא פעם ולא פעמיים אמירות סקסיסטיות קשות ופוגעניות כלפי נשים, ולמעשה זוהי הבעיה שמהווה את הבסיס לכל הפרשיה שלו עם קלי. באחד הדיונים הראשונים עם המועמדים הרפובליקנים, שנערך בחסות רשת פוקס, קלי שאלה את טראמפ על הפעמים בהן כינה נשים "חזירות שמנות, כלבות, מטומטמות, גסות וחיות דוחות", העיר הערות שטחיות ומחפיצות על המראה שלהן, ואף הפליא באמירה לאחת מהמתמודדות בתוכניתו – "זה יהיה מראה מלבב לראות אותה על ברכיה". הוא התרעם על השאלה, ומיד אחרי הדיבייט יצא במתקפה חסרת מעצורים כנגד המגישה. לאחרונה אף סירב להגיע לאחד הדיונים המשמעותיים ביותר לצד הרפובליקנים, רק משום שהכתבת הייתה נוכחת בו.

מי שהזיכרון שלו מתעתע בו, גם במערכת הבחירות שלנו קרו מקרים דומים. לפני כשנה הטיל ווטו ראש הממשלה לראיון בחדשות ערוץ 10, אם בראיון ייקח חלק גם העיתונאי רביב דרוקר. דרוקר, כאמור, עומד מאחורי סדרת תחקירים על משפחת נתניהו וחשיפת פרשת "ביבי-טורס", מה שהפך אותו לאימת משרד ראש הממשלה. בתגובה, החליט מנכ"ל חדשות 10 לבטל את הריאיון. כמה ימים לאחר מכן התראיין נתניהו לתוכנית הבוקר של "אטרלי וגיא" באותו ערוץ, ראיון שהותנה בכך שעיתונאי "מעריב", בן כספית, ייצא מהאולפן. כספית יצא מיוזמתו והריאיון התקיים. נתניהו אמנם לא ירד נמוך כמו טראמפ, אבל חושש להתעמת מול העיתונאים שאינם נחשבים לעיתונאי החצר שלו.

רביב דרוקר

דרוקר יכול להזדהות. צילום: ויקיפדיה

קלי בחרה שלא להגיב לאורך מרבית התקופה הזו, אך היום הרשת מודיעה על תמיכתה המלאה בתחקיר המעמיק שהכתבת מנהלת סביב המועמד. "מייגן היא עיתונאית לדוגמא ואחת המגישות המובילות באמריקה, אנו גאים בעבודתה וממשיכים לתמוך בה במהלך שיטפון האמירות הדוחות והתקיפות המיניות של טראמפ. כאם לשלושה ילדים קטנים עם קריירת משפטים מצליחה ועם התוכנית השנייה הכי נצפית בחדשות בכבלים, זה מגונה שהיא מותקפת באופן רפטטיבי רק משום שהיא עושה את עבודתה". טראמפ, מצידו, ענה בעוד ציוצים נמוכים על עבודתה של קלי. מה שעצוב הוא שהחזית ההזויה הזו רק משרתת את המועמד במירוץ לנשיאות, כשיותר ויותר אנשים בוחרים ללכת עם הגישה האנטי-פוליטיקלי-קורקטית שלו.