שנה לתוך הקמפיין המצליח ומעורר המחלוקת של דונלד טראמפ לנשיאות ארה"ב, המועמד סופג מכה קשה מבית. סטפאני סגילסקי, אסטרטגית ויועצת תקשורת שהיתה חלק מהצוות המנהל של הקמפיין, פרשה ממנו – ולא עשתה זאת בשתיקה. במכתב שפורסם באתר XOJane, היא מספרת על השנה שהעבירה במירוץ הנשיאותי בצידו של טראמפ, וחושפת את מה שגרם לה להפסיק ולתמוך בו. לדבריה, "אפילו היועצים הנאמנים ביותר של טראמפ לא צפו שהוא יצליח כל כך".

עוד באון לייף:

"לפני כמעט שנה, לאחר שגוייסתי בזכות המומחיות שלי ביחסי ציבור, ישבתי במגדל טראמפ ואמרו לי שהמטרה היא להביא את דונלד לסקרים עם נתונים דו-ספרתיים, ולהגיע למקום השני בין הנציגים (למפלגה הרפוליקנית). זהו", כך סגילסקי פותחת ומספרת. "המחנה של טראמפ היה מסופק לראות אותו עם 12% בסקרים ובמקום השני אחרי מועמד שיכול היה לגרוף 50%. המועמדות שלו היתה מועמדות של מחאה".

אולם לפי הנתונים בחודשים האחרונים, האפשרות של טראמפ להפוך לנשיא של ארה"ב הפכה לממשית, והיא מעוררת בהלה בקרב מיליונים – גם בקרב סגילסקי עצמה. "עכשיו אני לוקחת אחריות מלאה על זה שעזרתי ליצור את המפלצת הזאת - ואני פונה ישירות אל אותם מצביעים שכמוני, רצו שטראמפ יהיה הדבר האמיתי". היא מספרת כיצד הרעיון של מועמד שאינו שבוי בכספים של תאגידים קסם לה, וכיצד נשבתה ברעיון של מועמד שמעורר גלים באמצעות מה שהיה מכונה בישראל כ"כל האמת בפרצוף", רק עם רקע בעסקים וניסיון מלא בנפילות והצלחות.

דונלד טראמפ

אף אחד לא דמיין שהוא יגיע כל כך רחוק, אפילו לא טראמפ עצמו. צילום: Shutterstock

סגילסקי מספרת על אותו דיון ראשון ידוע לשמצה בו עיתונאית פוקס ניוז מייגן קלי תקפה את טראמפ דווקא כהצלחה גדולה – "זו הייתה מתנה מהשמיים עבור מנהלת תקשורת. היא נראתה כמו מי שניסתה לבעוט החוצה אורח שלא הוזמן למסיבה. באותו זמן התרגשתי מהשינוי בדיון שהוא יכול להביא, ולהבין שהאיש הזה מגיע אל מסות של אנשים, גם כאלה שמעולם לא השתתפו בו לפני כן".

היא מצביעה על התופעה שהדהימה אותה, וכנראה גם את שאר יועציו – האפקט הלא צפוי שהביא את טראמפ למקום בו הוא נמצא היום: "כל מועמד אחר לא העריך נכון את הכעס והמחאה של ה'רוב השקט' של האמריקאים שאינם בצד הליבראלי. וכך, עם כל הכרזה לא פוליטקלי-קורקטית הגיעה קפיצה בסקרים. כשחשבתי שסיימנו, דונאלד רק צבר עוד ועוד פופולריות. אני חושבת שאפילו טראמפ לא שיער שיגיע כל כך רחוק", היא מעידה. אך כאן נכנס הספק שערער אותה ולבסוף הוציא אותה מהמירוץ לצידו: "אני לא יודעת אם הוא רצה להגיע לזה. וזה אולי מה שהכי מפחיד בסיפור הזה".

דונלד טראמפ

האגו יצא משליטה, ואתם צריכים לעצור אותו. צילום: Shutterstock

מנהלת התקשורת הפורשת טוענת שטראמפ מעולם לא האמין שיגיע עד לבית הלבן, אבל מרגע שהאגו שלו השתלט על ההגה שום דבר כבר לא משנה. היא מכנה אותו "הדונלד" כשהיא אומרת: "הדונלד לא נכשל, לדונלד אין חולשות. הדונלד הוא האויב הכי גדול של עצמו". ומתייחסת לציוץ של טראמפ בו הוא טען ש"הוא לבדו יכול לפתור" את בעיית האסלאם הקיצוני של העולם כמקור לבעיית האמינות שלו. "כוחות של גיבורי על שיכולים לפתור בעיות לבדם אינם אמיתיים", היא אומרת.

"טראמפ מעולם לא רצה להיות המועמד הרפובליקני לנשיאות, אבל הגאווה שלו יצא משליטה ואי אפשר לעצור אותו עכשיו", אומרת סגילסקי, "האמת הקשה היא שלטראמפ אכפת רק מטראמפ". לבסוף היא פונה כמובטח אל מצביעיו ומבקשת: "אתם יכולים לתת לו את המתנה הכי גדולה שאפשר כתומכי טראמפ: תפסיקו לתמוך בו".

סטפאני סגילסקי נגד דונלד טראמפ

סטפאני סיגלסקי מפסיקה לתמוך בטראמפ, ורוצה לקחת איתה את המצביעים. צילום: אתר XOJane

אפשר להניח שתוך ימים ספורים מנהלת התקשורת הזו תמצא את עצמה באותה הסירה עם העיתונאית מייגן קלי, ותזכה לעלבונות והכפשות מצד מי שעד לא מזמן נתן לה לנווט אותו, על כל בסיס אפשרי – מהיותה 'בוגדת' ועד היותה אישה. כאן מעבר לים אנחנו יכולים רק להריע לאישה הזו על האומץ והכנות יוצאי הדופן שהיא הפגינה, ולהמשיך לקוות שמישהו יעצור את האגו המשתולל של טראמפ לפני שזה יהיה מאוחר מדי.