אנחנו קוראים כמעט מידי יום ידיעות על הנסיך הג'ינג'י אבל בכל זאת יודעים עליו כל כך מעט. הוא הבעל של מייגן מרקל, חייל בצבא המלכה, והבן של צ'ארלס ודיאנה המנוחה - כל זה טוב ויפה, אבל מה הוא באמת עושה בחיים? תתפלאו אבל למרות שמדובר בנסיך, הארי הוא אדם עסוק למדי. כי כשאתה חלק ממשפחת המלוכה יש חובות שאתה צריך למלא, ואתה לא רק יושב ושותה תה כל היום. למרות שוויליאם הוא זה שאמור לרשת את הכתר ולמלוך על אנגליה, גם התפקיד שהארי ממלא הוא גדול. והתפקיד הזה כולל גם אירועים מפונפנים וגיחות אקזוטיות לחו"ל. מקנאים? גם אנחנו.

 

אז אם תהיתם פעם מה העבודה האמיתית של הנסיך הארי, זה מה שהוא עושה בפועל:

תומך בארגוני צדקה

כשהארי סיים את שירותו הצבאי ב-2015, הוא לקח תחת חסותו מספר ארגוני צדקה. בני משפחת המלוכה נוהגים "להשאיל את שמם" לארגוני צדקה שונים באנגליה, על מנת לסייע להם בפרסום שמם והעלאת המודעות למאבק שלהם. בנוסף לסיוע בהעלאת פרופיל הארגונים, משפחת המלוכה תורמת את זמנה לאותם ארגוני צדקה. בין שלל הארגונים שהוא פועל למענם, בעלה של מייגן מרקל פרש את חסותו על ארגון שמסייע לילדים חולים לצאת מבית החולים הביתה למשפחותיהם. בנוסף הוא תומך בארגון צדקה שפועל להעלאת המודעות לאיידס, בקרן להצלת אפריקה (שני נושאים שהיו יקרים גם לליבה של אמו דיאנה), וארגון צדקה שמקדם את תחום בריאות הנפש.

צילום: shutterstock

צילום: shutterstock

וזה לא רק שהארי עוזר למנף ארגוני צדקה שכבר קיימים, הוא גם עוזר בהקמתם של ארגונים חדשים שקשורים בנושאים שקרובים לליבו - כמו לדוגמה הצבא הבריטי. אחרי ששירת 10 שנים בכוחות המזוינים הבריטים, הארי הקים קרן שכל מטרתה היא לסייע לקדם את האינטרסים של חיילים פצועים בממלכה. ביוני האחרון למשל, אחרי ששמע ששיעור ההתאבדויות בקרב חיילים משוחררים בבריטניה עלה, הוא נרתם לנושא והשקיע משאבים רבים על מנת לעזור לאותם לוחמים משוחררים. מעניין לשמוע שאי שם ב-2009, הנסיך הארי ואחיו הגדול וויליאם הקימו יחד ארגון צדקה משותף, ובשלב מאוחר יותר גם קייט ומייגן נתנו את חסותן לאותו ארגון - סביר להניח שארבעתם מצטערים עכשיו על שיתוף הפעולה המשפחתי.

הוא מייצג את סבתו באירועים ממלכתיים – באנגליה ובחו"ל

צילום: shutterstock

צילום: shutterstock

נדבך נוסף וחשוב לא פחות ב"עבודתו" של הארי הוא לייצג את בני משפחתו (ובמיוחד את סבתו) באירועים מלכותיים. סבתא אליזבת' היא מלכת הממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד ו-15 מדינות נוספות וזה הרבה שטח לכסות, במיוחד עבור אישה בת 92. זאת הסיבה שהארי ומייגן נסעו לא מזמן לסיור של 16 ימים באוסטרליה, טונגה, פיג'י, וניו זילנד. בני הזוג נפגשו עם מנהיגים זרים, נאמו נאומים מעוררי השראה, והיו צריכים בעיקר להראות נוכחות. עובדה נוספת שתגרום לשנוא את העבודה שלכם: במסגרת התפקיד, הארי ביקר כבר בכל שבעת היבשות.

בעל תארי כבוד מהצבא הבריטי

הנסיך הצעיר השתחרר מהצבא בשנת 2015, ומאז כאמור יש לארגון הקרבי מקום חם בליבו. הוא תומך בחיילים  ובפעילויות של הצבא ואפילו קיבל את את תואר הקומודור הראשי של הצי המלכותי ותואר של כבוד מחיל האוויר המלכותי. לא ברור מה בדיוק כוללים דרישות התפקיד של התארים המכובדים האלו אבל כשמגיע מגיע.

 

צילום: shutterstock

צילום: shutterstock

הנסיך הכי צבעוני ונחשק בממלכה (נכון לעכשיו)

זה לא חלק רשמי משגרת היום שלו ואין הגדרת תפקיד מדוקדקת לתואר הזה, אבל צריך לפנות זמן כדי להיות תמיד לפני אחיך הגדול ברשימת הגברים הסקסיים של הממלכה, וכדי לתחזק פיגורה לוהטת ואפיל ג'ינג'י מסתורי.