סיפורה של אופק ראשון, בת ה-13 שסובלת מבריונות כבר שש שנים, הצליח לרגש את כולנו, ובמקביל להבהיר לנו עד כמה תופעת הבריונות והחרמות במסגרות היא נפוצה, כל הזמן מתרחשת מתחת לאפנו ואף אחד לא חסין מפניה. בלי קשר לשיח העירני בנושא בארץ, גם בחו"ל תופעת הבריונות חודרת אל השיח המיינסטרימי, ואפילו יותר ויותר כוכבים מנצלים את הבמה וחושפים את השנים הקשות שלהם בבתי הספר, על מנת להמחיש שזה יכול לקרות לכל אחד, ושגם אלו שהיום זוכים להצלחה בינלאומית, ונראה כאילו מאז ומתמיד הם היו אהובים על כולם ופופולריים, סבלו לא מעט במהלך התבגרותם.

מה שעוזר אולי להמחיש עד כמה התופעה נפוצה, זו העובדה ששתיים מהנשים הכי מעניינות כרגע בעולם, ושבמקרה גם קרובות משפחה (בעל כורחן), גם כן התקשו לשרוד את הג'ונגל החברתי שמתקיים במסדרונות בית הספר. הראשונה היא קייט מידלטון, שהיום היא אולי נראית לנו כאישה לבבית שמתחבבת על כולם תוך דקות, אך יודעי דבר מספרים שבמהלך ילדותה סבלה לא מעט מבעיות חברתיות.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wishing all of our followers a Happy New Year and a fantastic 2019! Click the link in our bio or visit our #IGTV channel to see some of our favourite moments of 2018 ?

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

בשנת 1996 נאלצה מידלטון, אז מתבגרת בת 14, לעזוב את הפנימיה היוקרתית לבנות שבה למדה, דאון האוס, בגלל שהיא היתה "שבר כלי" כתוצאה מהתעללות. על פי חברתה (אם אפשר לקורא לזה ככה) לספסל הלימודים, הילדות האחרות בכיתה הציקו למידלטון משום שהיתה "מושלמת מדי, מוצלחת וחברותית".

ההצקות היו כל כך חמורות, עד שהוריה של קייט החליטו להוציא אותה מבית הספר באמצע השנה ולהעבירה למוסד אחר, מכללת מרלבורו. לפי מי ששימשה כאם בית, ג'ואן גאל, כשקייט הגיעה למוסד החדש היא סבלה מהתפרצות חמורה של אקנה שנבעה מהמתח והלחץ מהם סבלה בגלל ההצקות, שלא לדבר על העובדה שהיא היתה שקטה להפליא ומופנמת. "להיכנס לבית ספר גדול כמו מרלבורו זה לא קל", סיפרה גאל לעיתון "הסאן", "אבל היא הסתגלה מהר".

הניסיון הקשה הזה כנראה השאיר על מידלטון חותם משמעותי, שכן למרות התהילה וההכרה שלהן היא זוכה בשנים האחרונות, היא עדיין בחרה להפוך את הבריונות לאחד מהתחומים המובילים שבהם היא מתעסקת כאשת יורש העצר העתידי, וב-2016 אף נחנך כוח משימה מיוחד מטעמו של הנסיך וילאם ובתמיכתה של קייט, לטיפול בנושא.

אבל כאמור, הנושא הזה רגיש במיוחד לא רק עבור קייט, אלא גם עבור הנמסיס שלה בימים אלו: מייגן מרקל. הגיסה המלכותית גם כן עושה רושם כמי שמאז ומתמיד הסתובבה עם כתר על הראש – בין אם בארמון ובין אם במסדרונות בית ספר, אבל על פי קטע שכתבה בעבר ושצף מחדש בימים אלו, נראה שגם היא זוכרת את ימי התיכון כחור שחור שעדיף להדחיק.

ב-2014 ניהלה מרקל בלוג אישי, אך עם חתונתה לנסיך היא, כמתבקש, מחקה אותו. בימים האחרונים התפרסם שוב קטע מאחד הפוסטים שהיא כתבה באותם ימים, בין השאר על תהליך ההתבגרות הכואב שעברה. "שנות העשרה שלי היו גרועות יותר (משנות ה-20 לחיי) – ניסיתי להבין איך להשתלב, ומה זה בכלל אומר", היא שיתפה. "בתיכון שלי היו קליקות: הנערות השחורות והבנות הלבנות, הפיליפיניות והנערות הלטיניות. בהיותי רב-גזעית, נפלתי איפשהו באמצע. אז כל יום במהלך ארוחת הצהריים העסקתי את עצמי בפגישות - מועדון צרפתית, מועצת תלמידים, כל מה שאפשר היה לעשות בהפסקת הצהריים - הייתי שם. לא כל כך עניין אותי להיות מעורבת, אלא רק שלא אצטרך לאכול לבד".

בהמשך הפוסט, שנכתב כשמייגן היתה בת 33, היא הוסיפה שלקח לה זמן עד שהיא מצאה את עצמה. "זה לוקח זמן ללמוד להיות מאושרת. להבין איך להיות נחמדה לעצמך...שנות ה-20 שלי היו אכזריות, מאבק מתמיד עם עצמי, עם המשקל שלי, עם הסגנון שלי, עם הרצון להיות מגניבה כמו/קולית כמו/חכמה כמו/מה שזה לא יהיה כמו כל אחד אחר". מייגן הוסיפה שככל שהיא התבגרה, היא הבינה שלהיות היא עצמה זה "מספיק".  

העדויות האלו לא רק מהוות עוד פיסת רכילות על השתיים – מוצר מאוד מבוקש בימים אלו – אלא בגלל שהן עוזרות לחזק ילדים וילדות שסובלים מקשיים חברתיים ומתקשים לראות איך יוצאים מהם, אם בכלל. עכשיו רק ניתן לקוות שהשתיים יצליחו להגיע ביניהן לעמק השווה, כדי שלא יהפכו גם את הארמון לעוד אזור מלחמה בין שני מחנות.