הסיפור הבא נשמע כאילו הוא נלקח מסרט הוליוודי, אבל הוא בעיקר מדבר על היכולת של כולנו לעשות טוב ולהשפיע על אנשים אחרים. הוא מתחיל בדצמבר 2016, אז קיבלה אמה לטס הצעת נישואין מבן זוגה ריצ'רד ווילסון. לטס המאוהבת הספיקה ליהנות לתקופה קצרה בלבד מהצעת הנישואין. למרבה הצער, חודש אחרי המאורע המשמח אמה אובחנה עם סרטן ריאות. הרופאים לא נתנו לאמה של לטס הרבה סיכוי. הם העריכו שנותרו לה שנה או שנתיים לכל היותר. והם צדקו. ב-2017, זמן קצר אחרי האבחנה, נפטרה האם, לפני שהספיקה לראות את בתה צועדת לחופה.

הזמן חלף, ואחרי תקופת אבל ממושכת, בני הזוג קבעו את תאריך החתונה לאוגוסט הקרוב. לפני כשבועיים, בתשיעי למרץ, הגיעה לביתה של הכלה המיועדת משלוח מהדואר. אלו היו נעלי החתונה שהיא הזמינה. כשפתחה את החבילה היא נדהמה לראות מסר חרוט על גבי סוליות הנעליים, כשקראה אותו נאלמה מהתרגשות: "רציתי שתקבלי את המתנה הזאת ביום החתונה שלך", כך נכתב, "נעלי החתונה האלו הם המתנה שלך ממני. אני מקווה שהיום המיוחד שלך יהיה קסום. הרבה הרבה אהבה וחיבוקים. נשיקות, אמא".

 

ההודעה הלא צפויה שקיבלה מאמה המנוחה גרמה ללטס לפרוץ בבכי. בראיון ל-BBC היא סיפרה שתכנון החתונה היה קשה מאוד עבורה, כי לא ציפתה לעשות הכל בלי אמא, ולכן מסר כזה היה מאוד עוצמתי עבורה. "כשראיתי את הנעליים התחלתי לבכות, לא יכולתי לנשום ולדבר מרוב התרגשות", אמרה.

מאחורי הרעיון המיוחד עומדת בעלת החברה "תחרה ואהבה", המעצבת אמנדה ווייס, שהייתה אחראית על הביגוד של הכלה. כששמעה על מצבה הקשה, פנתה ווייס לאמה של לטס והציעה לה להעביר לבתה מסר על סוליות הנעליים. האמא המנוחה, שרצתה להיות מעורבת בשמחה של בתה, שילמה על הנעליים ללא ידיעתה של הכלה, והעבירה מסר שיחזק אותה.

הודעות מסוג זה הן חלק משירות שהמעצבת מציעה ללקוחותיה, אך הפעם היא הבינה שמדובר בהזדמנות מיוחדת לעשות טוב. "שאלתי את אמא של אמה אם היא רוצה לכתוב מסר אותו אני אחרוט על הסוליה. ההודעה שכתובה על הנעליים הן המילים המדויקות שהיא שלחה לי. אני כל כך שמחה שזכיתי להיות חלק מזה ולהכין נעליים משמעותיות כל כך לא רק לכלה עצמה אלא לאנשים בכל העולם. הייתי בלחץ שהכל יצליח, שאצליח לשמור על הכל בסוד ושהנעליים יהיו בדיוק לטעמה של הכלה".

המעצבת ששיתפה תמונה של הנעליים בעמוד הפייסבוק של החברה, קיבלה תגובות חמות מגולשים ששיבחו אותה על המתנה הנפלאה שהעניקה לכלה: "הסיפור הזה כל כך יפה ועצוב, נתת לה מתנה אותה היא תוכל לנצור לנצח", כתבה אחת המגיבות. אחר הוסיף: "אין לי ספק שהאמא תהיה שם ברגע שבתה צועדת לחופה ותלווה אותה". מגיבה נוספת בחרה להחמיא למי שעמדו במרכז האירוע: "אנשים מזלזלים בחשיבותן של נעליים, נעלי העקב האלו שינו לחלוטין את יום החתונה של האישה הזאת!". "שום דבר לא היה יכול להכין אותי לתגובות שאקבל", אמרה ווייס, "אני בשוק מכמות האנשים שהסיפור הזה הגיע אליהם. קיבלתי תגובות מדהימות מאנשים ברחבי העולם".

באוגוסט הקרוב, בין שלל חתונות הקיץ, כלה אחת מרוגשת תצעד לחופה עם מסר מהשמיים ונעליים ששוות הרבה יותר מכל נעלי מעצבים, יכולה סוף סוף להתחיל את חיי הנישואין שלה בלב שלם ועם הידיעה שאמה לצידה.