השחקנית, הבימאית והאקטיביסטית אנג'לינה ג'ולי התייצבה אמש בפני הסנאט האמריקאי מלווה בביתה זהרה כדי לתמוך באישור מחדש של WAWA- Violence Against Women Act. המדובר בתקנה שמקיפה את כל הטיפול בקרבנות אלימות משפחתית, תקנה שפגה בשנת 2018 וג'ולי היא בין הקולות הבולטים לחידושה. "כשאני עומדת כאן, בלב מוקד הכוח של מדינתנו, אני חושבת רק על אלו שהפכו חסרי אונים על ידי התוקפים שלהם ועל ידי מערכת שכשלה בהגנה עליהם." 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolie)

'זו התקנה הכי חשובה שתעבירו פה השנה', היא קראה למחוקקים לתמוך בחקיקה שתאפשר הגנה טובה יותר לילדים ונשים. "כפי ששורדי ניצול והתעללות יודעים יותר מדי טוב, קרבנות המערכות הכושלות שלנו יודעים שאסור להם לכעוס. אתה אמור להיות רגוע, סבלני ונחמד אבל זה מאוד קשה לביצוע כשמישהו מחזיק את ראשך מתחת למים. נסו להיות רגועים כשאתם עדים לכך שמישהו מהקרובים אליכם נפגע. נסו להישאר רגועים אחרי שחנקו אותך והחלטת להתלונן ואז לגלות שהסיכוי שלך להוכיח את ההתעללות אפסו כי אף אחד לא לקח בחשבון שסימני התעללות נראים אחרת על עור כהה לעומת בהיר." 

ג'ולי פרצה בבכי כשביקשה להכיר באלו שסובלים מהתעללות ברגעים אלו ממש ואלו שעבורם החקיקה הזו  מאוחרת מדי. "נשים שסבלו בהגיען למערכת הרווחה וזכו למעט מאוד תמיכה אם בכלל, שנושאות עימן את הכאב והטראומה. אנשים צעירים שעברו התעללות ויצאו מחוזקים, לא בגלל המערכת אלא למרות המערכת, ונשים וילדים ששילמו בחייהם ויכלו להינצל." 

הנאום המלא:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tina Swithin (@onemomsbattle)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)