מי שעוקב אחרי ספורט עולמי וודאי יודע שכדורגל נשים זה הדיבור היום. כבר מזמן לא מדובר בנישה, אלא בענף המתפתח ביותר בספורט כיום, ואפילו בעולם, ובעל פוטנציאל כלכלי רווחי עצום. בתהליך שנרקם בשלוש השנים האחרונות, סכומי כסף אדירים שנכנסו לתחום העלו את רמת האימון וכתוצאה מכך את רמת המשחק. והתוצאה? ישירה. יותר ויותר צופים וצופות התאהבו בכדורגל הנשים, פשוט כי הוא טוב. בלי שום טובות, כמו שאומרים.

במשחק הגמר פקדו את האצטדיון בסידני, אוסטרליה, 75,784 אוהדים ואוהדות, ובמשחק חצי הגמר של אוסטרליה צפו 11.15 מיליון צופים שברו את כל שיאי הצפייה מאז החלו למדוד רייטינג במדינה. ואם חשבתם שרק המארחת הביאה צופים, תחשבו שוב: בחצי הגמר של אוסטרליה היא פגשה את ארה"ב, בה מעלה מ-4 מיליון צופים וצופות צפו במשחק, למרות ששודר בשעה חמש לפנות בוקר. במשחק הפתיחה של ברזיל צפו 13.9 מיליון צופים, ובמשחק של נבחרת סין צפו 4.5 מיליון צופים וצופות במדינה.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Oshrat Eni (@oshrat_eni)

אך שיאי הרייטינג הם לא מה שמעיד על התפתחות הענף, הם התוצאה של זה. מה שמעיד על התפתחות הענף הוא בעיקר העובדה שחברות בסדר גודל עולמי זיהו את הפוטנציאל הערכי והעסקי והחליטו להשקיע ולהעניק חסות לטורניר. אחת מהן היא טיק-טוק. במסגרת שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין טיקטוק ופיפ"א, במהלך מונדיאל הנשים טיק טוק קידמה לאוהדים תוכן מרגש ומיוחד מהטורניר, רגעים מאחורי הקלעים, צילומי ההגעה של הקבוצות והשחקניות לאצטדיונים, צילומים ייחודים בשידור חי לפני המשחק, רגעי השיא ועוד.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FIFA Women's World Cup (@fifawomensworldcup)

דוגמה נוספת היא מקדונלד'ס העולמית שהפכה לנותנת החסות הרשמית של מונדיאל הנשים. במסגרת הסכם החסות הייחודי מקדונלד'ס השיקה מתנות לארוחת הילדים שבזכותן הילדים והילדות של כולנו יוכלו להכיר את השחקניות והנבחרות שמככבות בטורניר. במארז ההפתעה מחכים לילדים והילדות פוסטר וקלפים של הכדורגלניות, וכך הם יכולים להרכיב את נבחרת החלומות שהם.ן ירצו.  כל כך לא מובן מאליו שחברות חובקות עולם בוחרות לשים בקדמת הבמה כדורגל נשים, רואות בו השקעה טובה וענף בצמיחה, וחורטות על דגלן קידום ספורט נשי. בזכות החסויות של מקדונלד'ס הילד שיפגוש בקלפים בארות הילדים כבר לא יחשוב שהילדה שמשחקת כדורגל בכיתה שלו מוזרה, ולאותה ילדה יהיו מודלים רבים ליקוי. זה אולי נראה כמו משחק ילדים, אבל ההיכרות עם השחקניות יובילו להיכרות עימן, עם הערכים שלהן, ועם כדורגל הנשים. היינו כחולמות.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)

כדורגל הנשים כאן כדי להישאר. ואפילו ההתנהגות המכוערת של נשיא ההתאחדות הספרדית לא תשנה את זה. למי שפספס נזכיר כי לאחר הניצחון הראשון בתולדותיה של נבחרת ספרד, יו"ר ההתאחדות הספרדית לואיס רוביאלס נישק בכוח את קפטנית הנבחרת ג'ני הרמוסו. לאחר מכן רוביאלס אף נכנס לחדר ההלבשה של הנבחרת ואמר: "אקח אתכן לחגוג באיביזה ואתחתן עם הרמוסו". הקפטנית מיהרה להגיב באינסטגרם שלה ואמרה "לא אהבתי את זה כלל". ההתנהגות המבזה של רובילאס גונתה בכל רחבי הרשת, באולפני הספורט ברחבי העולם ועל ידי דמויות מפתח בספורט העולמי. אם רק לפני כמה שנים נשיא פיפ"א לשעבר ספ בלאטר, אמר כי לדעתו כדי למשוך קהל גברי למשחקי כדורגל הנשים כדאי "שהכדורגלניות ילבשו מכנסיים צמודים יותר וחולצות קצרות יותר", היום דמויות ששמות רגליים ומחפיצות נשים בכדורגל העולמי מקבלות אות קין ומגונות מכל עבר.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by עמותת שדולת הנשים בישראל (@shdulathanashim)

בסיכום הטורניר קיבלנו רגעים שוברי שיאים, שריגשו מיליוני צופים וצופות בכל העולם. מונדיאל הנשים היה הראשון שבו השתתפו 32 נבחרות, מספר זהה לכמות הנבחרות המשחקות במונדיאל הגברים. הנבחרות הציגו כדורגל דינמי, מקצועי, סוחף ועוצמתי, וסיפקו אין ספור רגעים עוצרי נשימה. העתיד של כדורגל הנשים מעולם לא היה נראה ורוד יותר.