ג'וליאן בלאן, 25, אמן הפיתוי הידוע לשמצה בשיטות החיזור האגרסיביות שלו, עשוי להיות האדם הראשון בהיסטוריה שלא יקבל ויזה לבריטניה בטענה שהוא סקסיסט.

לפי דיווח של הניו יורק טיימס, נשללה מבלאן הכניסה לבריטניה ביום רביעי האחרון בעקבות עצומה מקוונת עליה חתמו למעלה מ- 150,000 חתימות, בדרישה שלא יורשה להיכנס לתחומי המדינה. הכניסה נאסרה על הצעיר על בסיס סמכויות השמורות בדרך כלל למניעת כניסה של חשודים בפעילות טרור או פעילי ימין קיצוני הנתפסים כסכנה לציבור.

"למשרד הפנים יש את הסמכות לשלול כניסה לאדם אם היא סבורה כי נוכחותו בבריטניה לא תורמת לטובת הציבור או אם הדרתו מוצדקת על רקע המדיניות הציבורית של המדינה" כך אמר דובר משרד הפנים הבריטי לגרדיאן.

הרקע: בלאן איננו עוד בוגר קורס לאמנות הפיתוי ממוצע. האיש אמון על שעות רבות של קטעי וידאו שהעלה לחשבונות הפייסבוק, טוויטר והיוטיוב שלו (שעכשיו כבר אינם נגישים), בהם הוא מסביר לצופים כיצד "לתפעל נשים" לקיום יחסי מין עמן. במקרים אחרים, הוא דגל בשיטות של "התחלות עם נשים" שהן למעשה תקיפה, כולל תפיסת צווארן של נשים בציבור - טכניקה שהוא מציג בגאווה תחת ההאשטג #ChokingGirlsAroundTheWorld hashtag.

באחת מהרצאותיו הרבות, מול קהל יפני, בלאן תומך בתקיפה כטקטיקת פיק-אפ מתקבלת על הדעת: "אם אתה גבר לבן בטוקיו, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. אני רק משתובב ברחובות, תופס סתם הראשים של בנות, ממש תופס להן את הראש ופוף... מקרב את ראש לזין וצועק "פיקאצ'ו" עם חולצת פיקאצ'ו עליי", סיפר על רקע צחוקו הרועם של הקהל.

אלה לא היו רק בדיחות סרק; סרטון מחריד שפורסם באינטרנט על ידי בלאן הראה אותו מבצע את המעשה הזה בדיוק ברחובות טוקיו. במקרה אחר, בלאן מנשק בכוח את הצוואר והאוזניים של קופאית יפנית שבבירור לא הסכימה לכל סוג של מגע עם בלאן ונראית מוטרדת עד אימה. בהמשך האשים אותו העיתון 'יפן טיימס' במעשה מגונה בכפייה, עבירה אשר דינה עד 10 שנות מאסר ביפן. הקורסים של בלאן כוללים בנוסף הרצאות שכותרתן "איך להתגבר על התנגדות של נשים למין ברגע האחרון".

אוסטרליה הצליחה להדיר מקרביה את השרץ כששני בתי מלון נפרדים סרבו לארח את הסמינרים של בלאן לאחר שצפו בוידאו של  שיעוריו, מה שאילץ את בלאן לוותר על סיבוב ההופעות ביבשת.

"מה שהוא מכנה 'אמנות החיזור' מקדם הטרדה מינית ותקיפה מינית. ההתנהלות הבוטה והמעליבה שלו עם נשים אסיאתיות היא גזענית באופן מובהק" אמרה שרה גרין, מנהלת הקואליציה לסיום האלימות נגד נשים, למגזין הטיים.

בלאן פרסם התנצלות מאולצת על הסרטון היפני ב- CNN, אולם הוא עדיין מלמד גברים איך לרדוף אחרי נשים בשיטות דומות.

ההתנהגות הבזויה של בלאן לנשים זיכתה אותו כעת בכבוד המפוקפק להיות האדם הראשון שאשרת הכניסה שלו למדינה בוטלה על בסיס סקסיזם. קמפיינים דומים מתקיימים כעת בקנדה, יפן וברזיל ועשויים להוביל לכך שבלאן יהפוך לפרסונה נון גרטה בינלאומית. עורכי הדין של קורבנותיו השונים טוענים כי מטרת הקמפיינים האלה היא להבטיח שבכל מקום אליו יגיע תמנע ממנו הכניסה ואירועיו יבוטלו בזה אחר זה.

למרבה הצער, לבלאן יש עדיין קריירה רווחית מאוד בארצות הברית. באתר האינטרנט שלו בעל השם המקסים "סרסרות היא המשחק שלי", בלאן מוכר סדנאות שמתיימרות להראות ללקוחות איך "לגרום לנערה לקבל ולחשוק במי שאתה" ו"להגביר את רמת הציות שלה כל הדרך לחדר השינה". יש לקוות, שיום אחד אף אחד לא ירצה לקנות הזבל שלו, אבל עד אז יש סיכוי לא רע שארה"ב, מולדתו, תישאר היחידה שמוכנה לסבול אותו.