ב-2011 קייט מידלטון, אישה ממשפחה חסרת מעמד אצולה כלשהו, התחתנה עם הנסיך וויליאם, השני בסדר הירושה לכתר המלוכה. סיפור הסינדרלה של הדוכסית מקיימברידג' הצליח לחצות את גבולות הממלכה הבריטית ולהלהיב לא רק את אזרחיה, אלא המונים בכל העולם, גם אותנו כאן שלפעמים קצת מתגעגעים לימי המנד"ט.

 

קייט מידלטון: האובססיה הכי מוצדקת שלנו

הנסיכה שכולנו חושקות להיות בסתר, זו שמצליחה לרצות גם את המלכה וגם את ההמונים - אז מה הפלא שכולנו אובססיביים כלפיה?

קייט מידלטון

לכתבה המלאה

אולם סוד הקסם של מידלטון אינו טמון רק בסיפור האגדות שלה. הוא ממשיך לשבות את לבבות ההמונים בזכות משב הרוח המרענן שהאישה הזו מכניסה בין מסדרונות הארמונות המתפוררים. היא אלגנטית, חייכנית וממלכתית, ועם זאת מביאה איתה גם משהו פשוט ושפוי ויותר, מחובר לקרקע. ומאז 2013, השנה בה נולד בנה בכורה, החוכמה האלגנטית והשקטה שלה מקבלת משמעות חדשה בהפיכתה לאמא.

עם נסיך בן שלושה ילדים קטנים בבית, הדוכסית סיפקה כבר לא פעם ולא פעמיים מילות חוכמה בנוגע לאימהות - הנה כמה מהן.

על הקשיים בלהפוך לאמא

"שום דבר לא ממש יכול להכין אותך לחוויה המציפה לחלוטין בהבנה של מה זה אומר להפוך לאמא. היא מלאה ברגשות מורכבים של אושר, התשה, אהבה ודאגה, כולם מעורבבים יחד. הזהות הבסיסית שלך משתנה בין לילה. את עוברת מלחשוב על עצמך בראש ובראשונה כאינדיבידואל ללהיות אמא לפני הכל".

קייט מידלטון עם בנה ג'ורג'

"הזהות הבסיסית שלך משתנה בין לילה". צילום: רויטרס

על הבדידות שבאמהות

"לפעמים יש בדידות ואת מרגישה די מבודדת. אבל בעצם כל כך הרבה אמהות אחרות עוברות את מה שאת עוברת, זה פשוט דורש ממך להיות אמיצה מספיק כדי להושיט יד".

על החינוך של הילדים לערכים

"ההורים שלי לימדו אותי על החשיבות של סגולות כמו נדיבות, כבוד וכנות, ואני מבינה עד כמה ערכים כאלו היו מרכזיים בשבילי לאורך חיי. ובגלל זה וויליאם ואני רוצים ללמד את הילדים הקטנים שלנו, ג'ורג' ושרלוט, עד כמה הדברים האלו חשובים בעוד הם גדלים. בראייה שלי זה חשוב ממש כמו להצטיין במתמטיקה או בספורט".

על הבריאות הנפשית של הילדים

אחד הנושאים שמידלטון שמה בראש מעייניה בשנים האחרונות הוא הדאגה לבריאות נפשית והעלאת המודעות לחשיבותה הלא פחותה מהבריאות הפיזית. הדגש שהיא שמה על הנושא הוא ספציפי על בריאותם הנפשית של ילדים.

כשנשאלה מדוע הנושא מעסיק אותה כל כך, ענתה: "אנשים שואלים אותי לעיתים קרובות למה אני מתעניינת כל כך בבריאות הנפשית של ילדים וצעירים. התשובה היא די פשוטה – אני חושבת שכל ילד צריך לקבל את נקודת הפתיחה האפשרית הטובה ביותר לחיים".

קייט מידלטון במהלך ההריון

"כל ילד צריך לקבל את נקודת הפתיחה הכי טובה לחיים". צילום: Shutterstock

על החשיבות של לאפשר לילדים לבטא את רגשותיהם

"אנחנו מקווים לעודד את ג'ורג' ושרלוט לדבר על הרגשות שלהם, ולתת להם את הכלים ואת הרגישות להיות חברים תומכים לחבריהם כשייגדלו. אנחנו יודעים שאין בושה בילד קטן שמתקשה עם הרגשות שלו או סובל ממחלה נפשית".

על הפריביליגיות שלה כאמא

בחלקה של מידלטון נפל מזל רב, והיא זוכה לגדל את ילדיה עם מיטב הכלים והאמצעים, אך היא מודעת שלא לכולם יש כזה מזל: "באופן אישי, להפוך לאמא היתה חוויה מאוד מתגמלת ונפלאה. עם זאת, היו זמנים בהם זה היה גם אתגר עצום - אפילו לי, כמי שזכתה לתמיכה בבית שרוב האימהות לא זוכות לה".

על השיפוטיות שכל אמא חווה

"כשליש מההורים עדיין דואגים שהם ייראו כאמא או אב רעים אם לילדים שלהם יהיו בעיות נפשיות. קשה מספיק להיות הורה גם בלי שדעות קדומות יעצרו בעדנו מלבקש את העזרה לה אנו וילדינו זקוקים".

משפחת המלוכה

"אין בושה בילד קטן שמתקשה עם הרגשות שלו". צילום: Shutterstock