לפני כמה ימים, התארחה קייט מידלטון בפודקאסט Happy Mum Happy Baby כדי לדבר על ההריונות (הלא פשוטים שהיא עברה, יש לומר) ועל הקשיים שבאימהות. כי מסתבר שגם כשיש לך ליווי צמוד של מטפלות ואת כל הצעצועים שבעולם, את חווה בדיוק את אותו רגש שכמעט כל אמא מכירה: אשמה.

בין השאר סיפרה הדוכסית על האימה שחשה כשנאלצה למלא את חובותיה לממלכה ולצאת עם ג'ורג' הקטן, תינוק שזה עתה נולד, כדי להציגו לעולם. אחר כך, כידוע, היא עברה את זה עוד פעמיים, עם שרלוט ועם לואי הצעיר. עוד היא סיפרה על הקושי לתזז בין המחויבות שלה לכתר לבין האימהות: "אני מאמינה שכל אימא שלא מודה בכך שהיא מרגישה כמו כישלון מדי פעם – משקרת. אני פשוט מנסה לעשות מה שהכי טוב עבור הילדים שלי", סיפרה.  

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“I’ve got this one photo of Charlotte smelling a bluebell, and really for me it’s moments like that mean so much to me as a parent. • I try every day to put moments like that in, even if they’re small or even if I don’t have time”. • Swipe 👉 to listen to The Duchess of Cambridge speaking about her experiences as a parent on the ‘Happy Mum, Happy Baby’ podcast with @MrsGiFletcher. On the special podcast, The Duchess spoke about the importance of the early years, and about her landmark ‘5 Big Questions on the Under 5s’ survey. It takes just 5 minutes to have your say in the biggest ever conversation on early childhood — visit the link in our bio to answer The Duchess’s #5BigQuestions. Photo © The Duchess of Cambridge

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

אז כדי לנחם קצת את מידלטון, וגם אותנו, הנה כמה ציטוטים נבחרים שמידלטון אמרה לאורך השנים על חווית האימהות: 

קייט מידלטון: האובססיה הכי מוצדקת שלנו

הנסיכה שכולנו חושקות להיות בסתר, זו שמצליחה לרצות גם את המלכה וגם את ההמונים - אז מה הפלא שכולנו אובססיביים כלפיה?

קייט מידלטון

לכתבה המלאה

 

על הקשיים בלהפוך לאמא

"שום דבר לא ממש יכול להכין אותך לחוויה המציפה לחלוטין בהבנה של מה זה אומר להפוך לאמא. היא מלאה ברגשות מורכבים של אושר, התשה, אהבה ודאגה, כולם מעורבבים יחד. הזהות הבסיסית שלך משתנה בין לילה. את עוברת מלחשוב על עצמך בראש ובראשונה כאינדיבידואל ללהיות אמא לפני הכל".

קייט מידלטון עם בנה ג'ורג'

"הזהות הבסיסית שלך משתנה בין לילה". צילום: רויטרס

על הבדידות שבאמהות

"לפעמים יש בדידות ואת מרגישה די מבודדת. אבל בעצם כל כך הרבה אמהות אחרות עוברות את מה שאת עוברת, זה פשוט דורש ממך להיות אמיצה מספיק כדי להושיט יד".

על החינוך של הילדים לערכים

"ההורים שלי לימדו אותי על החשיבות של סגולות כמו נדיבות, כבוד וכנות, ואני מבינה עד כמה ערכים כאלו היו מרכזיים בשבילי לאורך חיי. ובגלל זה וויליאם ואני רוצים ללמד את הילדים הקטנים שלנו, ג'ורג' ושרלוט, עד כמה הדברים האלו חשובים בעוד הם גדלים. בראייה שלי זה חשוב ממש כמו להצטיין במתמטיקה או בספורט".

 

על הבריאות הנפשית של הילדים

אחד הנושאים שמידלטון שמה בראש מעייניה בשנים האחרונות הוא הדאגה לבריאות נפשית והעלאת המודעות לחשיבותה הלא פחותה מהבריאות הפיזית. הדגש שהיא שמה על הנושא הוא ספציפי על בריאותם הנפשית של ילדים.

כשנשאלה מדוע הנושא מעסיק אותה כל כך, ענתה: "אנשים שואלים אותי לעיתים קרובות למה אני מתעניינת כל כך בבריאות הנפשית של ילדים וצעירים. התשובה היא די פשוטה – אני חושבת שכל ילד צריך לקבל את נקודת הפתיחה האפשרית הטובה ביותר לחיים".

קייט מידלטון במהלך ההריון

"כל ילד צריך לקבל את נקודת הפתיחה הכי טובה לחיים". צילום: Shutterstock

על החשיבות של לאפשר לילדים לבטא את רגשותיהם

"אנחנו מקווים לעודד את ג'ורג' ושרלוט לדבר על הרגשות שלהם, ולתת להם את הכלים ואת הרגישות להיות חברים תומכים לחבריהם כשייגדלו. אנחנו יודעים שאין בושה בילד קטן שמתקשה עם הרגשות שלו או סובל ממחלה נפשית".

על הפריביליגיות שלה כאמא

בחלקה של מידלטון נפל מזל רב, והיא זוכה לגדל את ילדיה עם מיטב הכלים והאמצעים, אך היא מודעת שלא לכולם יש כזה מזל: "באופן אישי, להפוך לאמא היתה חוויה מאוד מתגמלת ונפלאה. עם זאת, היו זמנים בהם זה היה גם אתגר עצום - אפילו לי, כמי שזכתה לתמיכה בבית שרוב האימהות לא זוכות לה".

על השיפוטיות שכל אמא חווה

"כשליש מההורים עדיין דואגים שהם ייראו כאמא או אב רעים אם לילדים שלהם יהיו בעיות נפשיות. קשה מספיק להיות הורה גם בלי שדעות קדומות יעצרו בעדנו מלבקש את העזרה לה אנו וילדינו זקוקים".

משפחת המלוכה

"אין בושה בילד קטן שמתקשה עם הרגשות שלו". צילום: Shutterstock