אנחנו כבר יודעים שטיפולי הפוריות היום פותחים לא מעט אפשרויות בפני אנשים המתקשים להרות באופן טבעי, אבל המקרה של התינוקת אמה גיבסון, שחוגגת כמעט חודש להיוולדה, הוא אחד מהסיפורים הכי יוצאי דופן ששמענו מזה הרבה זמן, בעיקר משום שאימה, טינה גיבסון, היא רק בת 26, בעוד שהיא עצמה נוצרה לפני 25 שנה.

אמנם זה נראה כאילו מדובר בטעות בחישוב, אבל למעשה אמה הקטנה היא אחת מאותם עוברים המכונים "עוברי שלג", שנוצרו בתהליך הפריה חוץ גופי. כחלק מהתהליך, מפרים כמה ביציות באופן מלאכותי, ולרוב נוהגים להחזיר לרחם 2-3 עוברים (כדי להגדיל את הסיכויים שלפחות אחד יתפתח) ואת השאר מקפיאים - זאת בהנחה שמדובר בעוברים באיכות טובה, וכמובן בהסכמת ההורים הביולוגיים של העוברים. בשנים האחרונות החלו להשתמש בעוברים הללו גם לטובות נשים שהביציות שלהן לא תקינות, משום שיש לעוברים אלו 75% סיכויי הצלחה לשרוד ולהתפתח ברחם. וכאן מתחיל הסיפור של משפחת גיבסון.

טינה ובנג'מין נישאו לפני שבע שנים, מתוך ידיעה שההורות לא תבוא להם בקלות, אם בכלל. "לבעלי יש סיסטיק פיברוזיס וחוסר פוריות הוא עניין שכיח שמגיע עם המחלה", הסבירה טינה בראיון ל-CNN. לדבריה, הם למדו לחיות בשלום עם העובדה הזו, ומאז ומתמיד היה להם ברור שבבוא היום הם יאמצו ילד. במהלך השנים הם  שימשו כמשפחת אומנה למספר ילדים, ונהנו מכך מאוד. אבל יום אחד אבא של טינה סיפר לה על ידיעה שהוא קרא על אימוץ עוברים, ומאותו רגע הרעיון לא נתן לטינה מנוח. כמה שבועות אחר כך, היא ובן זוגה כבר מלאו את טפסי ההרשמה.

אחרי תהליך מתיש של בדיקות פיזיות ונפשיות, הזוג נדרש לבחור מבין פרופילים גנטיים של 300 תורמים. לכל אחד מהזוגות יש שלושה עוברים שאותם שותלים. הם בחרו את הפרופיל שהיה נראה להם הכי קרוב אליהם מבחינת הגנטיקה, ורק אז גילו להם שמדובר בעוברים בני 24 וחצי שנים. טינה, שהיתה בת 25 בזמן ההתעברות, נכנסה, כצפוי, קצת להלם. "עם מסלול חיים קצת שונה, היינו יכולות להיות חברות טובות", היא אמרה על בתה – העוברית היחידה מבין השלושה שהוחדרו שהצליחה להתפתח.

הרופאים סיפרו לזוג גיבסון שהם הולכים לשבור שיא עולמי, משום שהעובר הקפוא הכי "זקן" שהושתל עד כה, ב-2011, היה בן 20. אבל לדברי של טינה, "רק רציתי תינוק, לא אכפת לי אם זה שיא עולמי או לא". וכך אמה, שנוצרה ב-1992, נולדה ב-25 בנובמבר 2017.

לדבריו של ד"ר ג'ייסון באריט, מנהל המעבדה ומדען מחקר במרכז הרפואי לפוריות בדרום קליפורניה, היום נשארים עוברים "עודפים" רק ב-15%-20% מההפריות החוץ גופיות שנעשות. בגלל שיעורי ההצלחה הגבוהים של ההליך שיש היום, לא מפרים הרבה ביציות מלכתחילה ומרבית "עוברי השלג" הם באזור הגילאים של אמה. עם זאת, בהתחשב בעובדה שההפריה החוץ גופית המוצלחת הראשונה התרחשה כבר ב-1978, לא מן הנמנע שמהר מאוד גם השיא של אמה ישבר.