אחת מהתינוקות הקטנים ביותר שנולדו אי פעם והצליחו לשרוד- תשוחרר בשבוע הבא לביתה אחרי ששה חודשי אשפוז ביחידה לטיפול נמרץ לילודים בית החולים.

הפעוטה ששמה מאנושי נולדה בניתוח קיסרי ב -15 ביוני בראג'סטאן, הודו, במשקל 400 גרם בלבד, 12 שבועות מוקדם יותר מתאריך הלידה המשוער. אמה הגיעה לבית החולים בשבוע ה-28 להריונה כשהיא סובלת מלחץ דם גבוה בצורה קיצונית ובדיקת אולטרסאונד גילתה כי אין זרימת דם מספקת לעובר. הרופאים החליטו ליילד אותה מיד וטרם לידתה הסבירו להוריה ש"גם אם היא תשרוד, הסיכוי שלא יהיה לה נזק מוחי הוא 0.5%".

מאנושי נולדה ללא דופק, עם עור דק במיוחד, איברים חיוניים - ריאות, לב וכליות – לא מפותחים וגפיים זעירים בצורה קיצונית. גובהה בעת המדידה הראשונית היה כ-22 ס"מ בלבד. היא חוברה מיד למכונת ההנשמה והועברה לבית החולים לילדים ג'יוואנטה, אך סיכוייה לשרוד היו קלושים. בימים הראשונים לאחר לידתה, היא אף איבדה ממשקלה וצמצמה עוד יותר את סיכויי ההישרדות שלה.

אבל מאנושי הוכיחה שהיא חזקה. היא קיבלה מאות עירויים של תזונה חיונית, עירויי דם ותמיכה נשימתית עד שמצבה התייצב ובגיל שבעה שבועות טעמה חלב אם לראשונה. היא הצליחה להעלות במשקל ונכון לעכשיו, היא נחשבת לתינוקת שנולדה במשקל הנמוך ביותר באסיה והצליחה לשרוד.

מנהלת בית החולים, ד"ר סוניל ג'אנגד סיפרה: "כשהיא נולדה לא היה ברור לאן זה הולך. לא הייתה אפשרות להאכיל אותה בצורה רגילה אז התחלנו עם תזונה פרנטראלית מלאה שזה בעצם אומר להעניק לה את כל החומרים המזינים החיוניים, כגון חומצות אמינו, שומנים, פחמימות, מינרלים, מולטי ויטמינים ויסודות קורט, ישירות לתוך הדם. היא התחילה לנשום בכוחות עצמה והמוח והעיניים שלה מתפתחים בצורה תקינה".

איכשהו, בניגוד לכל הסיכויים והסטטיסטיקות זה עבד: מאנושי הקטנה הצליחה להעלות במשקל לאט לאט וכעת היא שוקלת 2.36 ק"ג.

הוריה של מאנושי, סיאטה, בת 48, וגירארג', בן 50, סיפרו על התינוקת המופלאה שלהם: "היא פשוט נלחמה ונלחמה ונלחמה כנגד כל הסיכויים ובסוף היא יצאה מזה. היא הנס שלנו".

ומה שבאמת מדהים בסיפור הזה הוא שלהורים לא הייתה אפשרות כלכלית לממן את הטיפול הרפואי התובעני בבתם שמוערך בכ-11,500 ליש"ט ( כ-54,000 ₪). לפיכך, הוחלט בבית החולים להעניק את הטיפול הזה לגמרי בחינם".

"החלטנו לנסות להציל את חיי התינוקת ללא תשלום כי רצינו להעביר מסר חשוב-גם חיים של ילדות זה דבר חשוב וחובה עלינו להגן עליהם. במדינה כמו ראג'אסטאן בה רצח עוברים ממין נקבה הוא תופעה מתפשטת, אנשים צריכים לנקוט צעדים ברורים כדי לסיים את הפרקטיקה המרושעת הזו".

 

התינוקת הקטנה ביותר שנולדה אי פעם ושרדה היא אמיליה גרברזיק מגרמניה שנולדה במשקל הבלתי נתפס-  226.8 גרם.