כל ילד יודע שנדרשים תשעה ירחי לידה עד לרגע בו תינוק מגיח לעולם, אבל רק אימהות יודעות שגם אחרי הלידה מחכה תהליך ארוך, לעיתים אף יותר מתשעה חודשים ולעיתים אף של שנים, עד שאת חוזרת לעצמך. ומה זה חוזרת לעצמך? הרי יש דברים שאחרי לידה לעולם לא יחזרו למקומם או לצורתם הקודמת – כמובן בחיים עצמם, אבל הפעם אנחנו מתכוונות ספציפית לגוף שלך.

להמון אימהות לוקח הרבה מאוד זמן ללמוד ולאהוב את הגוף שלהן מחדש, את הגוף השונה איתו הן יוצאות מחדר הלידה – אבל היום, בעידן הרשתות החברתיות, יש יותר ויותר אימהות שמראות לנו איך הן עושות את זה ומלמדות אותנו דבר או שניים על אהבה וקבלה עצמית.

אמילי האולסטון, אמא בת 19 מטלפורד שבאנגליה, ילדה את התאומים שלה בנובמבר 2017, ונמצאת בעיצומו של תהליך כזה בדיוק. האמא הצעירה פרסמה תמונה חשופה ומרגשת שלה עם שני בניה, והסבירה את התהליך שגרם לה לפרסם אותה בעמוד האינסטגרם שלה.

 

Okay, this is quite a personal post but I am now 4 months postpartum and beginning to embrace what my body has become, I’ve housed two beautiful babies for 36 weeks and breastfed for 5 weeks. My pregnancy wasn’t exactly an easy ride these boys wanted to come out early and I was hospitalised a few times because of dehydration and early contractions, our bodies go through a lot, a lot of change and your body is put through an enormous amount and I am so proud of myself that I carried such beautiful children and gave them food, warmth and most importantly all the love that I never thought I had. With a scar that I will have for the rest of my life is a tiny sacrifice for a lifetime of beautiful memories with my family. Your stretch marks DO NOT define you, your scar DOES NOT define you, your flab DOES NOT define you. You are incredible, you are a mother and you are the light of your babies eyes. I wanted to share this to show the reality of our bodies and that it’s okay not to be perfect because in their eyes you are exactly that. #identicaltwins #twins #csectionrecovery #babies #brave #scar #csectionstrong #stretchmarks #beautiful #perfect

A post shared by ARTHUR ➕ FINLEY (@marson.twins) on

 

 

"אוקיי, זה פוסט מאוד אישי", פתחה וכתבה, " אני 4 חודשים אחרי הלידה עכשיו, ומתחילה לקבל את מה שהגוף שלי הפך להיות. הכלתי שני תינוקות יפהפיים במשך 36 שבועות והנקתי אותם במשך 5 שבועות".

"ההריון שלי לא היה בדיוק תהליך קל", היא מספרת. "הבנים האלו רצו לצאת מוקדם ואני אושפזתי מספר פעמים בגלל התייבשות וצירים מוקדמים. הגוף שלנו עובר הרבה, הרבה שינויים, והגוף שלנו עומד בהמון, ואני כל כך גאה בעצמי שנשאתי שני ילדים כאלה יפים וסיפקתי להם מזון, חום והכי חשוב את כל האהבה שמעולם לא חשבתי שתהיה בי".

האולסטון עברה לידה בניתוח קיסרי, וכמו נשים רבות, הצלקת שנשארה לאחריו דרשה ממנה התמודדות שלמה בפני עצמה. "הצלקת שתהיה לי לכל שאר החיים היא מחיר קטנטן בעבור חיים שלמים של זכרונות יפים עם המשפחה שלי".

"סימני המתיחה שלך לא מגדירים אותך", היא מדגישה בהמשך. "הצלקת שלך לא מגדירה אותך, השומן שלך לא מגדיר אותך. את אדירה, את אמא ואת האור בעיניים של התינוקות שלך".

"רציתי לחלוק את זה כדי להראות את המציאות של הגוף שלנו, ושזה בסדר לא להיות מושלמת, כי בעיניים שלהם זה בדיוק מה שאת".

 

התמונה הספיקה להכות גלים ולרגש אימהות רבות מאז פרסומה. האולסטון התראיינה למגזין האפינגטון פוסט בעקבותיה, וסיפרה קצת יותר על מה שעברה בדרך לפרסום התמונה הזו, על תהליך הקבלה של הגוף שלה מחדש.

"זה תפס אותי במקום לא טוב, ירדתי על עצמי בגלל זה, אז רציתי לשחרר תמונה שמתמודדת עם המציאות של לשאת תינוקות, ואיזה מסע אדיר אנחנו עוברות", אמרה בראיון. "רציתי להפציר בנשים לא להרגיש את הצורך לחזור אחורה ולקבל את עצמן כפי שהן – צלקות, סימני מתיחה והכל. רציתי לתת לנשים את הביטחון שיש לי, ולהראות להן שהן מושלמות, ראויות ויפהפיות".

"הייתי צריכה לראות את זה היום, כדי להיזכר שיש לי תינוק יפהפה שאוהב אותי לא משנה איך הגוף שלי נראה. תודה שהיה לך האומץ לפרסם את זה", הגיבה אמא אחרת בפוסט של האולסטון. ונראה שבדיוק בשביל תגובות כאלו, הפוסט האמיץ שלה היה שווה את זה.