נדרשו 14 שנים להבין למה איימי ברייט, אמא ל-6 מפלורידה, סובלת מכאבי גב ללא הרף. חודשיים אחרי שהביאה לעולם את ג'ייקוב, בנה הצעיר, כאבים כרוניים בגבה החלו לתקוף אותה והמשיכו למעשה עד לפני 5 חודשים, כאשר סריקת CT חשפה סוף סוף את המקור לכאבים – 3 ס"מ של מחט שנשארה בתוך עמוד השדרה שלה.

לטענת ברייט, שהגישה תלונה נגד בית החולים של חיל הים בג'קסונוויל פלורידה, המחט נשברה ונשארה בגופה לאחר שאפידורל הוזרק לגופה במהלך הלידה הקיסרית. "המחטים האלה הן באורך 9 או 10 ס"מ ויש להן צ'ופצ'יק בטיחות בקצה שהמזריק אמור לבדוק כדי לוודא שכל המחט נמצאת בידו", מסביר עורך הדין של ברייט, שון קרונין.

מה שהופך את המקרה לחמור אף יותר זו ההשערה כי בית החולים ככל הנראה ידע שחלק מהמחט נשאר בגופה של היולדת. "הם ידעו שזה בתוכה, לפי המומחים שלנו, כי קצה הבטיחות של המחט היה חסר".

חיה עם קצה של מחט אפידורל בתוך עמוד השדרה מאז 2003. איימי ברייט ובנה ג'ייקוב, באדיבות שון קרונין

חיה עם קצה של מחט אפידורל בתוך עמוד השדרה מאז 2003. איימי ברייט ובנה ג'ייקוב, באדיבות שון קרונין

14 שנים של כאבי גב אינם הגזרה היחידה ששלושת הסנטימטרים הללו הפילו עליה. ברייט, בת 41 כיום, סובלת מנזק עצבי ממשי אשר פוגע באופן מתמשך בשימוש שלה ברגל ויד שמאל. לפי סריקות ה-CT, המחט תקועה בעומק של כ-2 ס"מ בתוך אחת מחוליות גבה, וחלקה החיצוני פונה אל תעלת השדרה שלה.

"בכל פעם שאני זזה, הולכת, מתכופפת, מסתובבת וישנה, המחט הזו זזה בתוך עמוד השדרה שלי", אמרה האם בראיון למגזין People. "במשך 14 שנה, ייצרתי רקמת צלקת בתוך עמוד השדרה שלי, מהתזוזה של המחט הזאת. אני כועסת".

תלונתה של ברייט נגד בית החולים בג'קסונוויל עשויה להפוך בחודשים הקרובים לתביעה רשמית אשר תדרוש פיצויים על סך מיליוני דולרים. זו תהיה התביעה ה-15 עימה מתמודד בית החולים מאז שנת 2005. לפי הדיילי מייל, בית החולים הוציא מאז ועד היום סכום של כ-45 מיליון דולר בתשלומי פיצויים לחולים בהנחיית בית המשפט.

צילום ה-CT של איימי ברייט

המחט נעוצה בתוך החוליה ופונה אל תעלת השדרה שלה. צילום ה-CT של איימי ברייט, באדיבות שון קרונין

הכאבים הפריעו משמעותית לאורח חייה בעשור החולף ולא חדלו לרגע. "זה הגיע למצב שהכאב פשוט בוער כל הזמן", היא אומרת. ברייט, אשר עברה את הלידה ב-2003 בשעה בה בעלה צ'ארלס הוצב בשירות פעיל בחיל הים, סיפרה בראיון כי במשך השנים ראתה רופאים שנתנו לה משככי כאבים, משחות להרגעת שרירים ועוד תרופות שעזרו לה להתמודד עם הכאבים בלבד.

בתחילה הרופאים איבחנו אותה עם סיאטיקה – כאב גב שמקרין לרגל בשל פגיעה כלשהי בעצב הסיאטי (העצב הארוך ביותר בגוף), ועלול לנבוע למשל מפריצת או בלט דיסק. אולם רק בנובמבר האחרון ברייט נשלחה לבדיקת CT, אשר זיהתה את העצם הזר שפגע בעצב הסיאטי שלה במשך יותר מעשור - וככל הנראה תמשיך לפגוע בו.

"אני מאוד מפחדת מהעתיד שלי", אמרה בראיון, "הרגל שלי הולכת ונחלשת. ככל הנראה אצטרך לשבת בכסא גלגלים. זה מפחיד כי אני לא יודעת בוודאות".

לפי המומחים והרופאים שבחנו אותה, הסרת המחט מעמוד השדרה שלה מסכנת את ברייט בשיתוק. לטענת עורך הדין שלה, אם הצוות הרפואי בבית החולים בג'קסונוויל היה דואג להסרתו הדחופה של קצה המחט מיד לאחר שנשבר, המצב היה נראה אחרת לגמרי. "היה חלון הזדמנויות בשבילם להסיר את המחט, אך בכך שהם לא הסגירו את מה שקרה, הסיכוי הזה נלקח ממנה", אמר.

"אני מאוד פרנואידית בנוגע לעתיד שלי". ברייט, באדיבות שון קרונין

"אני מאוד פרנואידית בנוגע לעתיד שלי". ברייט, באדיבות שון קרונין

האם ל-6 לא מדברת על המצב עם ילדיה כרגע, במיוחד עם ג'ייקוב בן ה-14, כדי להגן עליו מהכאב שעלול להיגרם מהסיטואציה המסובכת הזו. בעלה, צ'ארלס, כועס בדיוק כמוה על המצב. "אני לא יודעת מה העתיד צופן לי, אני מאוד פרנואידית ומאוד מפחדת", היא אומרת. "הרפלקסים ברגל שלי כבר ניזוקו. אני מנסה לדאוג לפיזיותרפיה, שככל הנראה אצטרך לכל שארית חיי. כנראה שגם אהיה על תרופות לשארית חיי. אני מנסה להתכונן לעתיד ולהכין את העזרה והתמיכה להן אזדקק".