אם ב-10 ביוני שמעתם תקתוקים משונים, כנראה שהיו אלו הלחיצות הנוירוטיות של קיילי ג'נר על מקש ה-Delete. ג'נר הצעירה החליטה בפתאומיות למחוק את כל התמונות בהן מצולמת בתה סטורמי מעמוד האינסטגרם שלה, בצעד שנראה תמוה ואף מדאיג. כמובן שמיד התחילו הספקולציות - חלקן טענו לפרידה כואבת בין ההורים, אחרים תהו אם זה קשור לשיתוף פעולה מסחרי כזה או אחר, עד שלבסוף מקורות אנונימיים דיווחו לעיתונות שהסיבה למהלך הדרמטי הייתה תגובות הגולשים לתמונות של התינוקות.

happy birthday North & P.. ?

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

זה לא ממש חדש שיש הרבה גולשים שרק מעוניינים להגיד את דעתם השלילית על כל דבר, וגם כשמדובר בילדה בת ארבעה חודשים הם לא ממש חומלים או חושבים לוותר על קללות ומילים לא יפות. "קיילי הרגישה צורך לגונן על התינוקת שלה בזמן שהיתה בהיריון", סיפר המקור. "בגלל זה היא לא חלקה שום תמונות של הבטן בזמן ההריון. אחרי שסטורמי נולדה, קיילי היה האמא הכי גאה שיש...היא לא יכלה לחכות להראות את סטורמי למעריצים שלה. היא העלתה תמונות בגלל שהיא היתה מאוד נרגשת להיות אמא. למרבה הצער, המדיה החברתית היא מקום משוגע".

המקור המשיך ואמר "קיילי המומה והיא לא רוצה שהתמונות של הבת שלה יהיו חלק ממשהו שלילי. היא עשויה לשקול את המהלך מחדש בעתיד, אבל בינתיים היא לא תפרסם עוד תמונות של סטורמי". וכך, בזמן שאחיותיה של ג'נר הצעירה חוגגות עם תמונות של הילדים ברשתות החברתיות, ג'נר החליטה שהיא מאמצת לעצמה גישה קצת שונה.

Saturday ? vibes

A post shared by Bar Refaeli (@barrefaeli) on

מי שטיפה מכיר את אופייה של ג'נר, בוודאי כבר מניח שהכלל החדש – להוציא את הילדה מהתמונה – לא יחזיק מעמד לאורך זמן. אך לעומתה, יש כמה אימהות שדוגלות בשמירה על פרטיות הילדים באופן עקבי. הידועה שבהן היא בר רפאלי, שבאופן נחרץ אוסרת לצלם את בנותיה וגם היא בעצמה לא מנדבת תמונות שלהן. למעשה, כבר מרגע לידתה של ליב עזרא, לפני כשנתיים, שחרורו הוריה המאושרים הוראה שהם מסרבים בכל תוקף לפרסם תמונות של בתם. בראיון שהעניקה למגזין "את" לפני כשנה, אמרה רפאלי: "אני צריכה לגשת לאנשים במסעדות, בגינות, לבקש שימחקו. ואני אומרת לעצמי – אנחנו משפחה, שבת בצהריים, כולם יודעים שאנחנו לא רוצים שיצלמו לא אותי ולא אותה. המחשבה שהתמונה של הבת שלי תהיה בטלפון של מישהו אחר, יש בזה משהו אפילו פדופילי". עוד מוסיפה רפאלי "ההחלטה שלנו לא לצלם אותה נובעת מהפחד של עדי, שמדמיין ילדה קטנה שהולכת ברחוב והפפרצי מתנפלים עליה. הוא לא בא מהעולם שלי ולא רוצה שהיא תחווה את זה, הוא רוצה שהיא תבחר אם להיות מפורסמת. אני יכולה להבין אותו".

Hungry mom ? #lovemyemili #happiness #aroundtheworld #artoftheday #eatingbaby

A post shared by Ninet Tayeb (@n.tayeb) on

ההורים נינט טייב ויוסי מזרחי היו קצת פחות חד משמעיים מבר רפאלי ועדי עזרא. עם זאת, הם לא העלו תמונות שבהן אפשר להבחין בפניה של ביתם, אמיליה. רק כשאמיליה הגיעה לגיל שנתיים, נינט סוף סוף העלתה תמונה שבה ניתן לראות – בקושי רב – את פניה. בהמשך עלו מספר תמונות בודדות שפרסמו אנשים אחרים בחייה של המשפחה, כמו האחות של נינט, אסתי, אך אלו נמחקו די מהר.

נויה ואמא מבשלות לכם להיט... ❤️?

A post shared by שרית חדד (@sarithadadofficial) on

גם הזמרת שרית חדד שייכת – לפחות בינתיים – למחנה הזה. עד היום ממש היא העלתה רק תמונה אחת, שבה רואים את כף ידה הפצפונת של נויה, רגעים ספורים לאחר הלידה. היום היא פינקה אותנו בתמונה נוספת, שבה נויה בת התשעה חודשים נראית במלואה – אבל רק מהגב.

Brothers ❤️

A post shared by Shiri Maimon (@shirimaimon1) on

אך בזמן שנינט, שרית ובר – כנראה מהסלביות הגדולות בישראל – עומדות על המשמר, הרוב בוחרות דווקא לשתף פעולה עם המעריצים הסקרנים, כנראה מתוך העיקרון שאם יתנו לציבור את מה שהוא מבקש, הוא בתמורה יניח להן. כך זכינו לראות תמונה של הבייבי החדש של שירי מימון ימים לאחר הלידה, תמונה של גל, הילד השלישי של רותם סלע ולקבל הצצה על גל גדות משתובבת עם הבת הגדולה, אלמה, באינסטגרם של הבעל ירון ורסנו. גם הכוכבות בחו"ל לא מצליחות להתאפק ורובן נוהגות להשוויץ בילדים שלהן די מרגע הלידה, ממש כמו שעשתה ביונסה לאחר לידת התאומים.

❤️

A post shared by JaronVarsano (@jaronvarsano) on

אין ספק שבזמן שאנחנו נהנות לשתף את העולם בכל גרעפס שהילדים שלנו עושים, עבור הסלבריטאיות כל תמונה קטנה הופכת להיות בעלת משקל גדול, בעיקר כשמדובר בנשים שלא נחשבות, או יותר נכון – כבר לא נחשבות - למאמיות הלאומיות. נשים שעל בסיס יומי זוכות לשלל תגובות שהן לא תמיד חיוביות, ולכן הן גם יודעות על בשרן עד כמה מחיר החשיפה הוא גבוה. זה כנראה לא מקרי שדווקא הנשים האלו יגנו על הילדים שלהן כמו לביאות. כנראה שגם כשמדובר באינסטגרם, האינסטינקטים הקדמונים שלנו פועלים די טוב.